partner J. W. v. d. Meijden Zn voor betere woning- en utiliteitsbouw zijn. Enorme slidings en doorschietende ballen overheersten. Anderlecht had de eer de eerste goal van het toernooi te scoren. Er zouden er niet zoveel volgen: 23 goals in 14 wedstrijden houdt niet over, waarbij men eerlijkheids halve wel moet bedenken dat iedere wed strijd slechts tweemaal een half uur duur de. De mogelijkheid om doelpunten te maken was dus kleiner dan bij een nor male wedstrijdduur. Goed, Anderlecht dan de eerste goal, het geen de Belgen niet de volle winst bracht, want Liverpool slaagde er in langszij te komen en de puntenverdeling was een feit. Ajax daarentegen won, zij het vrij moei zaam, van Blauw-Wit. Rep zorgde met een mooi schot voor de enige goal. Vervolgens traden de overige deelnemers in het veld, t.w. Bayern München tegen Glasgow Rangers en ADO tegen Go Ahead. De Rangers maakten tegen de pupillen van Bayern München een goede indruk. Toegegeven, de Schotten hadden geen kind aan de Duitsers, voornamelijk door het feit dat Bayern München moest uitkomen met een zeer jonge ploeg, waarin de meesten niet ouder dan 16 jaar bleken te zijn. Dit kwam, omdat hun eerste ama teurteam onverwachts belangrijke inhaal wedstrijden in Duitsland had te spelen, waardoor de beste jeugdspelers thuis moesten blijven. Jammer, maar hierdoor was de Duitse ploeg tot weinig prestatie in dit toernooi in staat, hetgeen ook in de eindstand naar voren zou komen. De Schotten speelden, we zouden bijna zeg gen, zoals we van hen kunnen verwach ten: harde tackels, enorme inzet en tot de laatste minuut dóórgaan. Het was dan ook niet verwonderlijk, dat zij makkelijk won nen (20). ADO en Go Ahead speelden beide een goede partij voetbal met eindelijk eens wat doelpunten. ADO maakte er drie en Go Ahead één. Nu men iedereen aan het werk had gezien, kon men zo ongeveer wel de kracht van iedere ploeg bepalen. Dan bleek dat B. München dus duidelijk de zwakste was en Glasgow Rangers de meest „professio nele" indruk maakte, maar niet het beste voetbal vertoonde. Daarvoor speelde ADO te goed tegen Go Ahead. Met Ajax kon men nog alle kanten op en van Blauw-Wit en Liverpool kreeg men ook nog geen hoogte Anderlecht maakte een niet al te sterke indruk. 1. Ajax 3 pnt. 2. Blauw-Wit 2 pnt. 3. Liverpool 2 pnt. 4. Anderlecht 1 pnt. Uitslagen: AjaxBlauw-Wit 10 AnderlechtLiverpool 11 AnderlechtBlauw-Wit 01 AjaxLiverpool 00 AFTER SHAVE LOTION IBSgf FOR MEN Zo, voor de spelers was de eerste dag dan voorbij en men kon gaan speculeren wat een eventuele finale zou kunnen wor den. De volgende dag zou daartoe nog wel de nodige verrassingen brengen. Eer het zover was vond er zaterdagavond een gezellige bijeenkomst plaats voor de leiders en officials van de deelnemende clubs, alsmede genodigden zoals o.m. de wethouder voor sportzaken in Amsterdam De volgende serie wedstrijden, welke alle maal op het hoofdveld werden verwerkt, bracht wel als hoofdschotel de strijd tus sen ADO en Glasgow Rangers. Eerder had Blauw-Wit, zoals ook werd verwacht, keu rig met 10 van Anderlecht gewonnen. ADOGlasgow Rangers dan bracht ons een bikkelharde wedstrijd, waarin enorm om de punten werd gestreden maar waarin tenslotte niemand tot een doelpunt kon komen. Overtredingen aan beide zijden waren niet van de lucht en de scheidsrech ter had de grootste moeite de wedstrijd tot een goed einde te brengen. Toch moest van beide teams één speler het veld rui men wegens te harde en te grove overtre dingen. Jammer, en het spel werd er niet minder hard door. De eindstand, 00, was wel de juiste. Vervolgens speelde Ajax een ietwat teleur stellend doelpuntloos gelijk tegen Liver pool en won Go Ahead gemakkelijk van Bayern München. Dat de Duitsers deze eerste dag niet grotere nederlagen leden, was voornamelijk te danken aan hun goe de doelman, die diverse schijnende doel punten op een geweldige manier voor kwam. Door al die resultaten zag de stand in poule 1 er als volgt uit: mannelijk en zeer verfrissend v.a. f 10.50 TJflevillon Paris Importeur: B.I.E.O.- Amsterdam In poule 2 was de situatie na de eerste dag als volgt: ADO 1. 2. Glasgow Rangers 3. Go Ahead 4. Bayern München pnt. pnt. pnt. pnt. Uitslagen: ADOGo Ahead 31 Bayern MünchenGlasgow Rangers 02 ADOGlasgow Rangers 00 Bayern MünchenGo Ahead 02 Nationaal Woningcrediet n.v. n.v. Carolina Wilhelmina Nijenburg 150 AMSTERDAM-BUITENVELDERT Telefoon 428556 (5 lijnen) 19

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1970 | | pagina 39