insulinde cup jubileum-toernooi Het weekeinde van de tweede en derde mei stond bij Ajax geheel in het teken van de jeugd. Tijdens die dagen streden jeugd voetballers van acht verenigingen, ver deeld in twee poules, om de legendarische Insulinde Cup, met dien verstande, dat de Cup zelf voor altijd eigendom van Ajax blijft en dat de winnaar van het toernooi in de beker zal worden bij-gegraveerd. Die winnaar moest dan komen, óf uit poule 1 waarin Anderlecht, Blauw-Wit, Liverpool en Ajax woren ingedeeld, óf uit poule 2, met daarin: ADO, Bayern München, Glas gow Rangers en Go Ahead. Winnaar werd dit keer de club, die het al zes keer eerder was gelukt het toernooi op haar naam te brengen: ons aller Ajax. Een uitstekend resultaat van captain Hoo- genboom en zijn jongens en niet in de laatste plaats van de trainers Grijzenhout en Haarms. Hoe het één en ander in zijn werk is ge gaan en hoe Ajax zover is kunnen komen, gaan we proberen hieronder uit de doeken te doen. Eerste dag Nu is het meestal wel zo dat het volledig slagen van een voetbaltoernooi voor een belangrijk deel afhangt hoe de weergoden je gezind zijn. En dat was, voor wat de eerste dag betreft, bepaald niet gunstig. Terwijl hun beloftes toch anders waren. In plaats van fraai lenteweer bracht de heer Pluvius ons letterlijk en figuurlijk een koude douche. Uren achtereen een druile rige regen, hetgeen de toestand van de toch al niet al te beste bijvelden aan de Middenweg geen goed deed. De spekglad de grasmat veroorzaakte enorme en soms ook wel gevaarlijke glijpartijen. Maar goed, the show must go on en ten over staan van een handjevol mensen openden de wedstrijden AjaxBlauw-Wit en An derlechtLiverpool 's zaterdagsmorgens het toernooi. In deze ontmoetingen was duidelijk te merken dat het allemaal nog even wennen was. Daar kwam nog bij dat beide velden in een ommezien veranderd waren in een vreselijke modderpoel, waar door van mooi voetbal geen sprake kon 18

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1970 | | pagina 38