van de voorzitter De (KNVB) beker is binnen Ajax' ere-rondje We zijn er weer aan toe ons elftal hulde te brengen voor die prachtige prestaties: het landskampioenschap èn het winnen van de KNVB-beker, de double", zoals de Engelsman pleegt te zeggen. En dit die „doublé" voor de twééde keer; in 1967 was dit eveneens het resultaat van een prachtig seizoen. Hulde ook aan Rinus Michels, die het presteerde zijn spelers na het negatieve resultaat in de finale Europa Cup I vorig seizoen in Madrid, opnieuw tot een derge lijk succes te brengen, waarbij we zeker ook niet mogen voorbijgaan aan het feit dat, zo tussen het een en ander door, we in de strijd om de Jaarbeursbeker ook een hartig woordje hebben meegesproken Hulde en dank aan dr. Rolink en zijn me dische staf (waartoe ik ook Salo Muller reken) voor hun voortreffelijk werk, als mede dank en erkentelijkheid aan mijn medebestuursleden, de commissieleden, heren van de administratie, kortom allen, die als een onmisbare schakel in het Ajax- geheel elk op hun terrein het nodige heb ben bijgedragen. Ook wil ik de grote Pers danken voor de, in het algemeen, goede samenwerking, waaraan dit kwam ook op de receptie naar voren helaas de laatste tijd nogal eens wat gemankeerd heeft. Ik wil hier weer niet wijzen op de jegens Ajax misplaatste woorden van mijnheer Ben de Graaf over het door ons behaalde kampioenschap, of over een zekere heer Van Willigen die naar aanleiding van ons verlies destijds tegen AZ meende onze uiteindelijke prestatie met betrekking tot het winnen van de KNVB-beker eniger mate te moeten kleineren Ik moge verslaggevers als deze er op wij zen dat zij, die werkelijk over voetbal kun nen meepraten, wel een andere mening zijn toegedaan als die van beide heren, zoals bleek uit de vele andere reacties In de woorden van erkentelijkheid wil ik natuurlijk tevens het Amsterdamse publiek betrekken, dat ons ook dit seizoen zijn onmisbare steun heeft gegeven. Van harte hoop ik dat dit bij de komende compe titie opnieuw en in nog grotere mate het geval zal zijn en zulks vanzelfsprekend ook in de strijd om de Europa Cup. Mét Feijenoord hopen we daarin de Neder landse kleuren op waardige wijze hoog te houden, iets dat PSV in Europa Cup II eveneens is toevertrouwd als wij denken aan haar optreden van vorig jaar (een pluim voor of moet ik in het kader van 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1970 | | pagina 30