rokin 50 Staande: Tom Sendergaard, Nico Rynders, Heinz Stuij, Wim Suurbier, Ruud Krol en Ruud Suurendonk; hurkend: Piet Keizer, Sjaak Swart, Velibor Vasovic, Johan Cruüff en Dick van Dijk Ontbreken: Henk Groot, Bennie Muller en Tonny Pronk die, zoals wij eerder in deze kolommen proclameerden, met het seizoen 1965-'66 werd ingezet, nog steeds voortduurt en mèt de uit de amateurtijd voortlevende onvergetelijke perioden 1917-' 19 alsmede 1929-1939 (de „enkele" jaren: 1947, 1957 en 1960 daarbij niet te vergeten) Ajax ten opzichte van de andere clubs „gemiddeld" tot de topklasse doet behoren. Een duik nemend in ons archief, bladeren wij nogeens in een krant van 22 juni 1931. Dat we deze „De Telegraaf" (avond blad!) zo zuinig bewaard hebben, is daarin gelegen: het was het eerste landskampioenschap dat we na het nog maar 2-jarig lidmaatschap als junior van Ajax meemaakten. Wel hadden we na het dieptepunt 1928-1929 de opleving meegemaakt in de vorm van het afdelingskampioenschap (1929-1930), doch in die periode was het toen Go Ahead dat de landstitel bemachtigde, met Ajax op de tweede plaats. Maar het jaar daarop 1930- 1931 prolongeerden we de éérste plaats in de gewestelijke afdeling én eindelijk na twaalf jaar werden we weer eens kampioen van Nederland. Het mooiste was, dat niemand er eigenlijk nog op gerekend had. Deelnemers aan de strijd om de hoogste eer waren: Ajax, Feijen oord, Go Ahead, PSV en Velocitas. Van dit vijftal maakten toen óók al Ajax en Feijenoord de dienst uit. Ajax, uitge speeld, had uit 8 wedstrijden 12 punten. Feijenoord, pas 5 ge speeld, had 7 punten. Gelet op de kwaliteit der elftallen én het nog resterende programma, was het zo, dat de Rotterdam mers geacht werden de titel voor het grijpen te hebben. Maar op die zondag van de 21e juni 1931 was het Go Ahead, dat de kampioensillusies van de Rotterdammers in rook deed opgaan door in de koekstad met 32 te winnen, waarmede het Ajax- totaal voor Feijenoord onbereikbaar was geworden. De nationale titel derhalve voor Amsterdam! Uit die oude „De Telegraaf" daarover een stukje op pagina 4. Na twaalf jaar eindelijk weer aan de top Dat moest overeen komstig de enorme vreugde in de Ajax-gelederen, extra gevierd worden. En de bloemetjes gingen naar buiten drie dagen lang. En nog langerdat staat ons nog duidelijk voor de geest. Het begon donderdagsavonds met een diner voor alle leden ook de jeugd in het Carlton-hotel. Nu moet u weten gij jongere generatie dat het Carlton van toen (véél groter dan nu) te vergelijken is met het Hilton-hotel van heden. Zoals FOTO OMSLAG: „Schaarbeweging" in de stapel gelukwensen 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1970 | | pagina 23