J. GERRITSEN luxe schoenen het centrum van de stad, waar het monumentale stadhuis het stadsbeeld geheel beheerst. Als het 's avonds 10.00 uur ge worden is, is er bij allen verlangen naar het bed. Wij moeten onze door schotten afgescheiden slaapzaal delen met het jeugd- elftal van Marseille, een opgewekte groep Franse jongens, die met elkaar zó veel en zó snel praten, dat het contact met onze jongens een complete Babylonische spraakverwarring teweeg brengt. De volgende (zaterdag) morgen worden de spelers door trainer Bob Haarms voor een lichte training opgeroepen. Dan moeten we ons weer in het Paas-best steken, voor een ontvangst op het stadhuis door het gemeentebestuur van Roubaix. Een plech tige gebeurtenis, die besloten wordt met champagne. In de namiddag spelen we de eerste wedstrijd en wel tegen Sporting Lissabon. Het wordt een zware wedstrijd. Onze ver dediging verricht wonderen en we sluiten de eerste helft blanco (00) af. Na de rust blijven de Portugezen aandringen. Maar Ajax komt met uitgekookt voetbal terug en uit een van onze aanvallen is het Ger Kleton, die door Rob Ombre via een prachtige pass bediend wordt. Met een volleerde beweging zet hij de centrale verdediger op het verkeerde been en schiet on houdbaar in (10). Nu is het zaak de Ajax-defensie dicht te houden. En dat lukt. Uiteraard grote vreugde in ons kamp. Na afloop werden wij door de supportersclub van Roubaix uit genodigd in zo'n enig Frans cafeetje toast met Franse kaas te komen eten. Heerlijk! Uit volle borst werden daarbij Ajax- liederen gezongen, kortom het was enorm. Tenslotte dankte onze reisleider, de heer Kamlag, de gastheren, waarbij hij onze erkentelijkheid tot uiting bracht door het uitdelen van Ajax- speldjes, clubvaantjes e.d. In de avonduren mochten de jongens nog wel even de stad in, doch om half elf was het weer slapen geblazen. We hadden deze dag een overladen programma gehad. In de ochtenduren van Eerste Paasdag werd een autobusrit naar Lille gemaakt. Helaas kreeg een aantal spelers last van maag- en darmstoornissen. Trainer Haarms beschikt echter over een uitgebreide medicijnen-voorraad en kan dergelijke problemen snel oplossen. Of waren het hier zenuwen Om twee uur kwamen we tegen Roubaix in het veld. Onmiddellijk na de aftrap nam Ajax het heft in handen, onze middenspelers lanceerden de voorhoede met goede passes en uit één daarvan knalde Ger Kleton de bal oerhard op de ronde paal. Ger blééf actief toen hij wéér door de Roubaix-verdediging dwarrelde en Rudi Baas van een gaaf trekballetje voorzag. Een simpele voet beweging was voldoende 10). Rob Ombre maakte daarna de voorsprong nog wat steviger door met een geweldig afstand schot de doelman der gastheren kansloos te laten (20). Wel begon Roubaix nu aan een wanhoops-offensief, maar men ver mocht niet tot een beter resultaat te komen. Door deze zege kwam een finaleplaats in het verschiet. Tweede Paasdag was het reeds vroeg de ploeg van Waterloo die onze tegenstander was. Ook hier bleven we uiteindelijk aan de goede kant van de score (31), waarbij Mans, Janmaat en Ombre voor de Ajax-doelpunten zorgden. We hadden de finale nu defintief bereikt. Daags tevoren was het bij een treffen tussen Algiers en de ploeg van Bristol tot een complete vechtpartij gekomen. Na onze wed strijd tegen Waterloo kwamen de teams van Marseille en Spor ting Lissabon ook al tot een algemene knokpartij. We hebben ons toen in alle ernst beraden over de verdere deelname, zulks gelet op de veiligheid van ons elftal. Na overleg met de toernooi- leiding van Roubaix alsmede de leiders van Marseille (de andere finalist) besloten we onder bepaalde garanties toch te spelen. Dat gebeurde om half zes 's avonds. Er waren ca. 8000 toe schouwers. Een zenuwslopend duel, waarbij beide partijen niet tot scoren kwamen. Strafschoppen. Nu, hierbij ging het ons niet goed af en het werd derhalve een tweede prijs. Uiteraard grote vreugde bij Marseille, hetgeen wij hen van harte ACCOUNTANCY BELASTINGZAKEN - ADMINISTRATIES Kostverlorenhof 123, Amstelveen, tel. 430474 gunden. Wij kregen de voldoening door de Franse voetballeiders de verzekering te ontvangen, dat Ajax ook nu een zeer goede indruk in Frankrijk had achtergelaten. Dat bleek trouwens ook uit de toekenning van extra prijzen. We kregen de onderschei ding voor de beste buitenlandse equipe, bovendien de prijs voor voorbeeldig gedrag. Verder kwam in het verloop van de slot- plechtigheid tot uiting dat Ajax nog steeds in Frankrijk een bij zondere nam heeft, toe te schrijven aan het roemruchte duel tegen Benfica te Parijs in de strijd om de Europa Cup I in 1969. In de vroege ochtenduren van dinsdag 31 maart zijn we weer vertrokken. Vermoeid maar verheugd over mooie dagen en een fraai resultaat. We hadden getracht door goed voetbal ook de naam van Nederland buiten onze grenzen een goede dienst te bewijzen. Zoals Ajax in dit opzicht trouwens altijd zijn beste beentje heeft voorgezet Volledigheidshalve: behalve eerder genoemde heren Kamlag en Haarms behoorde ook de heer Fieysman tot onze leidersgroep. J. H. H. dankbetuiging Ronald de Vries bedankt, ook namens zijn ouders, voor de grote belangstelling welke hij tijdens zijn ziekte mocht ontvangen. Kalverstraat 9 Reguliersbreestraat 32 Nieuwendijk 188 Kinkerstraat 255-257 Haarlemmerdijk 137 Ferdinand Bolstraat 112 Gelderlandplein 13, Buitenveldert AMSTERDAM ROTTERDAM GRONINGEN MAASTRICHT 15

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1970 | | pagina 15