jeugdoverzicht DAF AUTOBEDRIJF 'BREEDEWEG' DE EERSTE KAMPIOEN Zondag 22 maart jl. meldde zich het eerste Ajax-kampioens- elftal. Het waren onze C2 juniores, die op deze eerste lente zondag bij Roda '23 de kampioenstitel in de wacht sleepten. Het werd een moeizaam bevochten, maar verdiende 21 Ajax- overwinning. Aangezien dit Ajax-jeugdelftal geen wedstrijd verloren heeft en de behaalde resultaten de Jeugdcommissie tot volle tevreden heid stemmen, vind ik het een aangename taak in deze jeugd rubriek dit C2 junioresteam eens nader onder de loep te nemen. Zondag 1 maart jl. ging de jeugdcompetitie eindelijk weer aan de gang na een onderbreking van maar liefst drie maanden als gevolg van de barre winterse omstandigheden. De C2 moest thuis aantreden tegen Neerlandia C1. Het werd een walk-over", want met maar liefst 50 moest Neerlandia het hoofd buigen. Ruststand 30. In deze wedstrijd excelleerde linksbuiten Frank Bruynesteyn door drie doelpunten te scoren. Kootje Jager en Overweg namen de beide andere doelpunten voor hun rekening. Door deze overwinning kwam het fel begeerde kampioenschap binnen het bereik. Zondag 8 maart jl. moest het jeugdvoetbal het weer ontgelden, want de AVB gelastte het gehele programma af. Een week later gingen we bij DWS op bezoek. Vóór de wedstrijd reeds constateerde ik bij een aantal spelers een lichte nervosi teit, want DWS kan voor Ajax een moeilijk te bespelen tegen stander zijn. In de eerste helft hadden vooral onze centrale verdedigers, Duyvelshof en Moinat bergen werk verzet, daarbij kundig geassisteerd door hun vleugelverdedigers, Beerepoot en Van Rijn. In de voorhoede had Joep Schulze zich o.a. onder scheiden door bij een snelle doorbraak de bal op het houtwerk te jagen. Zo brak de rust aan met een blanco score (00). In de rust even een klein praatje, zo in de geest van: blijf ge concentreerd spelen en laat de bal het werk doen. Na on geveer een kwartier voetballen in de tweede helft gleed Frank Bruynesteyn als een aal door de DWS-verdediging en zette ons op een 10 voorsprong. Een prachtig doelpunt. Even later was het Jan Otsen, die een foutje in de DWS-verdediging attent af strafte en zo werd het 20. DWS C2 begon een wanhoopsoffensief, maar ook nu waren het Duyvelshof en Freek Moinat, die Ajax in deze afweerslag over eind hielden, zodat we met een 20 overwinning naar het Ajax- stadion konden terugkeren. Zo brak dus zondag 22 maart aan. Maarse Kroon bracht ons naar Bovenkerk, waar wij tegen de C2 van Roda '23 tot taak hadden de kampioenstitel te veroveren. Het werd, zoals eerder gezegd, een moeilijk bevochten 21 Ajax-zege. De rust brak aan met een 10 voorsprong. Jan Otsen was de gelukkige maker van deze Ajax-treffer. Het was jammer dat onze voor hoede in de eerste helft van deze ontmoeting een aantal doelrijpe kansen had laten liggen. Na de rust waren de bordjes verhangen, want Ajax kreeg de wind tegen en Roda '23 kon ongelimiteerd gaan aanvallen. Het werd een benauwde tweede helft. De ene aanvalsgolf na de andere rolde op ons doel af. Aanvankelijk hield onze achterhoede stand, maar de gelijkmaker kwam toch. Door een dekkingsfout in ons linker verdedigingsblok (11). Roda'23 bleef aan dringen, waarbij zelfs hun verdedigers zich op de Ajax-helft waagden. Dat zou de jongens uit Bovenkerk noodlottig worden. Ongetwijfeld moeten Duyvelshof en Moinat dit ook zo aangevoeld hebben, want zij waren het, die onze voorhoede met lange, be vrijdende „halen" aan het werk zetten. En toen gebeurde het. Uit een der spaarzame Ajax-aanvallen kopte Frank Bruynesteyn fraai in, maar een Roda-verdediger sloeg het leder uit de doel- mond. Strafschop. Een ietwat nerveuze Frank Bruynesteyn be lastte zich met het uitvoeren van het vonnis. Een korte aanloop en een enorme knal op de bovenlat. Geen doelpunt. Ons team ging onzeker voetballen. Toen brak het grote ogenblik van John Duyvelshof aan. Bij een Ajax-aanval rende hij naar voren, kreeg de bal op de rand van het strafschopgebied voor de voeten, be dacht zich geen ogenblik en knalde hard in (21). Een soort Vasovic-doelpunt van onze centrale verdediger. Uitbundige vreug de. Elf over elkaar tuimelende Ajax-spelers. Uitgelaten ouders langs de lijn. Zo verstreken de laatste minuten. Aan spanning geen gebrek, want nog een keer moest onze doelman, Klaas Schill, zich ver naar de linkerzijde van zijn heiligdom strekken om de gelijkmaker te keren. Een pracht save, Klaas! Dan fluit de scheidsrechter af. Ajax heeft met 21 gewonnen en is af delingskampioen. Ja, toen is er bij Roda '23 een klein Ajax-feestje gebouwd met frisdrankjes, gevulde koeken en bloemen. Onze commissaris amateurvoetbal, de heer A. Kraan, maakte zich tolk van het be stuur door de spelers van dit elftal te complimenteren. Het was een heerlijke Ajax-middag in Bovenkerk. De eerste kampioen is er. En hier zijn de namen van de rood witte leeuwen: Schill, Beerepoot, Duyvelshof, Moinat, Van Rijn, Megens, Van der Wal, Otsen, Overweg, Schulze en Bruynesteyn (en last but not least Kootje Jager, die in deze wedstrijd evenwel niet mee deed). Bravo, jongens, de Jeugdcommissie feliciteert jullie van harte met dit prachtige succes. J. H. H. JEUGDTOERNOOI ROUBAIX Vrijdag 27 maart 1970. De Ajax A1-juniores vertrekken naar Frankrijk om deel te nemen aan het Internationale Jeugdtoernooi van Roubaix. Het is ca. 9.30 uur als de bus het Ajax-stadion verlaat, uitgeleide gedaan door o.a. de heren A. Kraan en D. J. Boering. Via Utrecht, Vianen en Breda zijn we omstreeks 11.50 uur aan de Belgische grens; in St. Niklaas wordt gestopt voor een koude lunch. Het is een etablissement, gedreven door drie lieftallige zusters Dwars door België, via Kortrijk, arriveren we aan de Belgisch- Franse grens, waar een douane-ambtenaar het voornemen koes tert al onze paspoorten te controleren, doch daar, na ons gezel schap in ogenschouw te hebben genomen, toch maar vanaf ziet. Ca. 15 km verder ligt Roubaix. Een textiel-centrum in Noord- Frankrijk. Op de boulevard Le Clercq worden we in het clubhuis van Roubaix door hun jeugdleiders ontvangen. Roubaix is een eerste- klasse amateurclub. Alle deelnemende verenigingen worden ondergebracht in een Internaat. Na hier „getafeld" te hebben, brengt de bus ons naar Off. DAF verkoop en service Bredeweg 23 - Amsterdam - telefoon 927099 Sigarenmagazijn 'AJAX' Jacques Swart vergeet ajax niet Ajacieden vergeet Jacques niet Voorverkoop alle wedstrijden Pontanusstraat 54 telefoon 94 07 07 14

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1970 | | pagina 14