DEKO n.v. P.J.MENDES N.V. AANNEMINGSMAATSCHAPPIJ in de sport dit element meer en meer een beslissende rol gaat spelen, in welk opzicht dan ook. Hoe het zij, het mag gezegd worden, dat ik het er tot nu toe vrij knap heb afgebracht, zeer zeker, niet zonder kleerscheuren. Ik had een langdurige inzinking, na door een beenbreuk maan den lang uitgeschakeld te zijn geweest en kort geleden gooide één prettige vakantie in Frankrijk (en een lol dat we gehad hebben) roet in 't eten voor enkele wedstrijden, maar over 't algemeen is 't me gelukt in conditie te blijven. Nog herinner ik me de zondag, toen Cor van der Hart en ik ergens op een dakje geklommen waren om de match De Vole- wijckersAjax te zien, dat ik op een gegeven moment tegen hem zei: „Cor, ouwe jongen, zo staan wij ook nog eens in het veld." Wij geloofden 't niet zo erg, doch het heeft toen niet eens zo lang meer geduurd eer de voorspelling werkelijkheid werd. Vergeten heeft hij deze opmerking niet, want een enkele maal zegt hij nog wel eens: ,,Weet je nog wel, toen Slechts een achttal jaren van het 50-jarig bestaan van ons Ajax heb ik van nabij meegemaakt en van deze periode heb ik ge tracht in het bovenstaande een overzicht te geven aan de hand van persoonlijke gebeurtenissen en belevingen. Natuurlijk be staat de mogelijkheid, dat de lezer van dit artikel zich afvraagt wat een ,,autovoetbalgrafie" in een jubileumboek doet, doch toen één der redacteuren mij als jongste speler van het eerste elftal om een bijdrage verzocht vaor dit boek, hebben wij, vader en zoon, gemeend dit op deze manier te moeten doen. Tenslotte hoop ik, dat Ajax, ons aller Rood en Wit, nog een lang leven beschoren zal zijn, dat voorspoed en een gezonde geest haar deel moge blijven en dat nog menig kampioenschap door haar behaald zal worden in de komende jaren, om nog meer luister te zetten bij haar alom bekende naam en faam. Generatie lil En waar is nu de derde generatie? Men zal geneigd zijn na het lezen van de kop boven dit artikel deze vraag te stellen. Welnu, ook deze heeft zich al aangemeld. Toen wij in de afgelopen zomer vanuit Friesland met de Staverse boot de haven van Enk huizen binnenstoomden, stonden aan de steiger enige daar wonende en logerende familieleden ter verwelkoming op ons te wachten. Een oomzegstertje was vergezeld van een kinderwagen, waarin met zijn moeders hulp een heerlijk kereltje van 6 maan den kaarsrecht overeind stond, gekleed in een rood broekje en een wit truitje, waarop met grote letters de naam Ajax gebor duurd was. Wij hebben deze even komische als aardige attentie hogelijk gewaardeerd en op verzoek van de vader de jongen onmiddellijk in training genomen. Als de voortekenen niet bedriegen, zal er dus bij het 75-jarig bestaan van Ajax wederom een Michels op de midvoorplaats staan om mee te helpen het twintigste landskampioenschap te veroveren. Al zal opa, die nu 83 jaar is en nog trouw elke thuiswedstrijd van Ajax bezoekt, dit misschien niet meer van nabij kunnen beleven. Waaruit blijkt dat Ajax niet zomaar een voetbalclub zonder meer is, maar een brok traditie van het Amsterdamse sportleven, waaraan tallozen van geslacht op geslacht hun hart verwarmen en zich verbonden weten." w.g. Vader en zoon (Rinus) MICHELS Wat generatie 3 aangaat de toekomst zal dat wel altijd zo blijven, dat zij onze wensen, hoop, vertrouwen betekent, maar óf het allemaal gaat lopen, zoals wij verwachten de voor tekenen ten aanzien van ons 75-jarig bestaan geven momenteel géén aanleiding te veronderstellen dat over 5 jaar een Michels op de midvoorplaats zal staan, althans niet gegroeid uit dat heerlijke kereltje van 6 maanden in een rood broekje en wit truitje Om kort te gaan: het zat er niet in! Wat ons twintigste landskampioenschap aangaat, is ook dit niet meer te verwezenlijken, doch wel is de mogelijkheid aan wezig, dat we aardig ,,in de buurt" zouden kunnen komen Opa is reeds lang niet meer; ook vader Michels heeft enkele Palmgracht 6-16 Tel. 24 27 79 Burger- en Utiliteitsbouw Verbouw en winkelbetimmeringen jaren geleden afscheid moeten nemen het was hem helaas niet beschoren de ontwikkeling mee te maken van een ander, nu misschien nog wel mooier, Michels-ideaal in Ajax, dat brok traditie in het sportleven van ons goede Amsterdam Nog vele, vele jaren! Overgaand tot de-orde-van-de-dag" is er natuurlijk het feit te constateren, dat deze winter ten aanzien van de voetballerij bergen roet in het eten gooit. Ook het verloop in de eredivisie vertoont een ongekend rommelig karakter, terwijl het bij de B- elftallen alsmede amateurs helemaal een hopeloze zaak dreigt te worden. Jeugdleider Helman merkte een dezer dagen op dat er bij de jeugdcompetitie hier en daar een achterstand van meer dan drie maanden is Hoe men dat allemaal denkt in te halen; dat dreigt voetbal tot ver in de zomer te worden! Intussen heeft ons eerste elftal toch nog enkele wedstrijden kunnen spelen. Namen we de vorige keer afscheid met de ver melding van het gelijke spel tegen NEC te Nijmegen, daarna, in Maastricht (MVV) moesten we ook een veer (punt) laten. De zuiderlingen hadden zich wel voor deze wedstrijd bijzonder voorbereid, doch aan de andere kant lieten de onzen té veel kan sen liggen Hoe dan ook, we lagen weer gelijk met Feijen- oord. De Rotterdammers bléven winnen, wij klopten thuis AZ '67 met 41, namen uit Deventer tegen Go Ahead de volle winst mee (13) wat als een uitstekende prestatie genoemd mag worden ('t is daar gewoonlijk slecht koek-happen) en derhalve zitten Amsterdam en Rotterdam weer gezamenlijk aan de kop. En veruit AjaxSparta, oorspronkelijk vastgesteld voor zondag 22 febru ari, werd afgelast; dooi en overvloedige regens veroorzaakten een onbespeelbaar veld. De wedstrijd werd verschoven naar woensdagavond in het Olympisch Stadion. We schrijven hierover een paar uur na het laatste fluitsignaal. KANTOORMACHINES EN MEUBELEN Het vertrouwde adres VERKOOP INRUIL llperveldstraat 57 Amsterdam-N. (Nieuwendam) Telefoon 271191 ONDERHOUD REPARATIE Inruil van alle oude machines VERKOOP ALLE BEKENDE MERKEN 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1970 | | pagina 7