J. A. Boyenk is er eigenlijk wel iets veranderd? toernooien Het zal niet alleen mij overkomen, maar als men zo de pen sioengerechtigde leeftijd nadert, is er steeds meer de neiging om terug te blikken naar vroeger jaren. Hierbij ga ik beslist niet gebruik maken van het stereotype ,,de goede oude tijd", want daaraan ontbrak nog wel eens het een en ander. Bij een terugblik houd je het dus liefst op de aangename erva ringen. De prettige herinneringen behouden we graag en we vergeten de onaangename dingen graag zo gauw mogelijk. Zodra uw ondergetekende in staat was om zich voort te be wegen, richtten zijn voeten zich onherroepelijk elke zondag naar de voetbalvelden. Zelf heb ik het als actief voetballer nooit verder kunnen brengen dan één van de slechtste spelers in één der lagere elftallen van een middelmatig Amsterdams clubje. En tóch was de voetbalsport steeds de aangenaamste belevenis in een reeks van jaren; wat dat betreft is er dus niets veranderd. Toen ik echter eenmaal aan de Middenweg het Ajax van o.a. Jan de Natris, Wim Gupfert, Henk Hordijk enz. had zien spelen, was ik zo vrij er zelf maar mee op te houden. Sinds die tijd was er nog maar één ding in mijn leven dat naast de gebruikelijke verplichtingen, betekenis had, en dat was Ajax! Men verzamelt aldus een schat van herinneringen. Als jongen heb je dan permanent enige uitgesproken favorieten, waarvan je geen kwaad woord kunt horen. Aan favorieten hebben we bij Ajax nooit gebrek gehad en er was dus steeds ruim voldoende stof aanwezig om over te zwammen. En gezwamd werd er, dat beloof ik u! Wat wij al niet voor wijsheid hebben verkondigd in de loop der jaren, valt niet te beschrijven. Alle 1e elftallen van Ajax, sinds 1916, hebben we helpen opstellen (nou ja, opstellen?!) en we hebben de heren elftalcommissieleden onze kritiek niet ge spaard. Als Ajax verloor, waren we ervan overtuigd, dat als men maar naar ons geluisterd had, dit nooit zou zijn gebeurd! Wat hebben we heerlijk gebluft als het Ajax voor de wind ging, en wat deden we dik alsof het aan ons lag. We hadden alles toch immers al voorspeld! Onze stille kritiek werd natuurlijk nooit gehoord, evenmin als onze „deskundige" raadgevingen. Wegens onze opschepperij is Ajax nooit naast zijn schoenen gaan lopen. Zou het daardoor zijn gekomen, dat Ajax nu tegen het 70-jarig bestaan aankijkt? De wijsheid komt met de jaren en ik ben er nu wel van overtuigd, zó wijs geworden te zijn, om te kunnen vaststellen dat door de jaren heen, zeer verdienstelijke mannen Ajax gevoerd hebben LOODGIETERS- EN ELEG TRI GITEITSBE DRIJF NmV. Rijnstraat 125, Amsterdam Tel. 797590 - 731672 Landelijk erkend gas- en water-installateur Nieuwbouw- en onderhoudswerken Aanleg CV-installaties Grote collectie verlichting, gashaarden, koelkasten, electr. huish. app. enz. enz. naar de dag van vandaag, ondanks alles wat wij dachten beter te weten. Dat we de glorie, die Ajax vergaart, toch nog wel even op ons laten afstralen, is een kleine menselijke zwakheid, die men ons ongetwijfeld wel zal vergeven, want dit spruit voort uit een ge voel van trots en het gevoel dat je er toch ergens wel bij hoort. En dit was dan tevens de bekentenis van een échte Ajacied! G. J. WIERTZ 27-31 maart: 28-29 maart: 27 maart: 28 maart: 29 maart: 30 april: 2-3 mei: 3 mei: 7 mei: 9 mei: 6-11 mei: 9-10 mei: 16-19 mei: 15-18 mei: 16-18 mei: 24 mei: 24 mei: 28-31 mei: 6-7 juni: 6-7 juni: 7 juni: A1 jun. A2 jun. C2 jun. C1 jun. B1 jun. Roubaix (Frankrijk) De Spartaan (Amsterdam) HDVS (Schiedam) Blauw-Wit (Amsterdam) Blauw-Wit (Amsterdam) De Volewijckers (Amsterdam) Comb. A1-A2 jun. Ajax (Amsterdam) Jun. t.m. 19 jaar De Spartaan (Amsterdam) Pupillen De Spartaan (Amsterdam) B1 jun. De Spartaan (Amsterdam) C1 jun. Amsterdams Jeugdelftal naar Parijs DWG (Amsterdam) Croix (Frankrijk) Blauw-Wit (Amsterdam) Düsseldorf (Duitsland) BW ('s-Hertogenbosch) BW ('s-Hertogenbosch) ADO ('s-Gravenhage) Go Ahead (Deventer) Kampioen v. Nederl. (Zeist) CW (Rotterdam) A1 jun. Comb. A1-B1 jun. Jun. t.m. 19 jaar Sen. t.m. 21 jaar A2 jun. B2 jun. Jun. t.m. 19 jaar B1 jun. A1 jun. Pupillen Voor een van onze jonge contractspelers zoeken wij voor zo spoedig mogelijk een GOED KOSTHUIS Aanbiedingen gaarne bij onze administrateur. 16

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1970 | | pagina 16