lente-mijmering rondom het jeugdvoetbal aanbieding cadeau afscheid werd aangeboden, was de door Ajax veroverde plaats in het betaalde voetbal, met name de eredivisie! Nog herinner ik mij de grootse afscheids receptie op zaterdag 30 juni 1956, de Koninklijke onderscheiding die hij daarbij ontving, de eindeloze rij van vrienden, be kenden, officials e.a. die hem de hand kwamen drukken en die in hun woorden van hulde en dank terecht ook me vrouw Koolhaas betrokken. We prijzen ons gelukkig Marius en zijn echtgenote nog steeds in goede gezond heid in ons midden te hebben. Bij ons 50-jarig bestaan schreef hij in ons Gouden Boek: ,,Ajax is een stuk van mijn leven." Een voorrecht, Marius, dat een lang leven je beschoren is, waarbij je zo genieten kunt van het destijds ontvangen cadeau gezien de fraaie successen die onze jongens onder de bekwame leiding van Rinus Michels hebben weten te bereiken. Moge jij en wij allen nog vele succesvolle jaren van Ajax beleven. J. VAN PRAAG Begin februari 1970. Hunkerend naar een prille voorjaarsdag en een speels zonnetje staan wij, hoog in de kraag weggedoken, te ijsberen op de voor- velden van ons Ajax-stadion. De fijne stuifsneeuw, die opge- zwiept wordt door een striemende wind, tovert de wereld om ons heen om in een smetteloos wit. De weergoden, die het in het wintergetij toch al niet op ons lage landje aan de zee begrepen hebben, treffen het jeugdvoetbal, dat nu al circa drie maanden stil ligt, wel in bijzondere mate. De grond onder ons kreunt onder de mokerslagen van beurte lings vorst, sneeuw, regen en wind gedurende een lange reeks van weken. En nog is het einde niet in zicht. De bomen zijn kaal. De geselende zweepslagen van Koning Winter hebben deze reuzen moede gebeukt. Hun kruinen staan echter nog pal in de sneeuwwind. Fier en ongeschokt. Zij wachten op de lente. De lente, die toch onweerstaanbaar zal doorbreken. Het voorjaar, dat de natuur weer een nieuw gezicht zal geven. Het feest van bloemen en vogels. De ontluiking van alles, dat dood scheen te zijn. En nu weer tot nieuw leven wordt gebracht. Het malse gras, dat de velden weer wijd en zijd zal bedekken. Lente van 1970. Waarin ons aller Ajax zeventig jaar zal bestaan. Het bejaarde, maar gelukkig nog springlevende en vitale Ajax. Feest in de Ajax-catacomben. Aan de Middenweg. In de oude Amsterdamse Watergraafsmeer. Ik duik nog dieper weg in mijn kraag. En huiver. Het is bar en boos koud. Om mij heen dartelen onze junioren in sneeuw en wind. En leven zich uit in hun geliefkoosde voetbalsport. Zij voelen geen kou. Nog is de winter oppermachtig. En wil van geen wijken weten. Hoe lang nog? De lente-koningin nadert echter met rasse schreden. Ze is al onderweg. En popelt van verlangen naar ons toe te komen. Om plotseling voor onze deur te staan. En dan kan het feest beginnen. In het bijzonder voor ons zeventigjarig Ajax. J. H. H. Namens de Commissie delen wij u mede dat de aanbieding van het cadeau t.g.v. het 70-jarig bestaan, zal plaats vinden op don derdagavond 19 maart aanstaande in het Ajax-Restaurant. Belangstellenden zijn uiteraard van harte welkom. Heeft u nog geen bijdrage gestort doe het alsnog op de club avond, vrijdag 13 maart a.s. C. J. la Fleur 11

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1970 | | pagina 11