partner van de voorzitter partner ff- (bij het 14e lustrum Moge bij de vele daartoe aanleiding ge vende gebeurtenissen het ontstaan van Ajax, de voortvarendheid waarmede wij onze plaats in de Nederlandse voetbal wereld veroverden, de veel geroemde ja ren (1917-1919) van de Gouden Ploeg de nog grotere periode van 1929-1939 „Gouden Eeuw" geheten, alsmede de tal rijke afdelings- en landskampioenschap pen terecht gememoreerd zijn, wanneer men ter gelegenheid van dit 70-jarig jubi leum eens in het Ajax-archief duikt, komt men de namen tegen van zovelen, die door jarenlange inzet voor onze club, door club liefde en opoffering aan Ajax onschatbare diensten hebben bewezen. Dat zijn dus niet zozeer de Ajacieden van de groene grasmat, als wel die, welke vanachter de groene tafel of daaromtrent „geopereerd" hebben. Van het begin af aan al treft men namen aan, welke jaren hun functie(s) ja, vaak meerdere tegelijk vervulden. De voorzitter vanaf de oprichting bijvoor beeld, F. Stempel, was acht jaar lang Ajax' eerste president. H. D. Dade bij zijn clubgenoten beter bekend als „Pa" Dade nam, met een korte onderbre king, eerst 3 jaar het 2e voorzitterschap waar, was daarna 7 jaar 1e secretaris (waarvan 2 jaar in combinatie met de taak van 1e penningmeester) keerde toen terug naar de post van 2e voorzitter (9 jaar). U ziet, een respectabele staat van dienst. Zo komen er vele namen naar voren; om zo maar eens voor de vuist weg te noteren: W. F. Egeman, Jan Groot- meyer, Jan Oudheusden, Frans Schoe- AFTER SHAVE LOTION FOR MEN mannelijk en zeer verfrissend v.a.fll.- URevillon Paris Arm SHAVK LOTION FOR MEN URevillon Importeur: B.I.E.O. - Amsterdam AjaxSparta - Barry ruimt op Jack Reynolds vaart, Jan Schoevaart, Maarten Smit, Siem Tump, Theo Brockmann, Jan de Boer, A. de Wit, J. L. Melchers, Jan El- zenga, Roef Vunderink, Ferry Dukker, Wim Volkers, Jan Schubert, G. de Jongh. Pracht mensen in de Ajax-samenleving Nogmaals, zovelen, té veel om hier te kunnen vermelden. Ik mag zeker niet vergeten hierbij ook de naam van Jack Reynolds te vermelden, de man die meer dan 30 jaar (waar zal men in de voetbalwereld een dergelijk lang dienstverband tegenkomen) trainer doch vooral ook vriend van de Ajacieden was. Jack, die voetballers „maakte", het voetbalspel in zijn schoonste vorm leerde en er ons daardoor zoveel vreugde aan liet beleven, dat hiermede onze jeugd jaren nog steeds in dankbare herinnering voortleven Ben ik thans op het punt aangekomen om u te zeggen dat de Ajax-historie, waarover ik nu spreek, loopt tot juni 1956, dan zou ik allen, die in de loop van dié periode meewerkten, meebouwden aan ons dier baar Rood en Wit willen verpersoonlijken in die grote figuur, welke na 40 jaar be stuurslid te zijn geweest, waarvan 24 jaar als voorzitter, op 28 juni 1956 zijn taak neerlegde, onze huidige ere-voorzitter: Marius Koolhaas. Het besluit zijn schitterende loopbaan te beëindigen, was voor hem de wijziging in de structuur van onze vereniging, met name de invoering van het betaalde voet bal. Té lang had hij lief-en-leed met het pure amateurisme gedeeld, om thans te willen en kunnen omschakelen naar het zakelijke voetbal. Toch, het mooiste cadeau dat hem bij zijn 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1970 | | pagina 10