Conditie provocatie op de voorgrond gesteld, maar nu wij tegen een elftal uitkomen, waar wij altijd graag tegen hebben gespeeld, om dat het spel van de allerbeste kwaliteit liet zien en nu ineens door de trainer is ingesteld op hardheid, meenden wij jullie daarop te moeten attenderen. Deze hard heid zou je in het begin van de wedstrijd kunnen overdonderen, intimideren, jullie zijn nu gewaarschuwd. In het verleden hebben wij vaak tegen Ajax gespeeld en verloren wij dan, soms na goede tegen stand geboden te hebben, met behoorlijke cijfers, dan was er van de pers ook voor het spel van de verliezer wel waardering. Ik herinner bij b.v. een wedstrijd van Ajax waarin zij ons met een aanval kwam ver rassen die bestond uit Jan de Natris, Heintje Delsen, Broekman, Joop van Dordt en Gupfert. Het werd op ons ter rein liefst 50. Maar ieder had genoten van de wedstrijd. Wanneer je nu van een topclub verliest, na behoorlijk voetbal, dan is er geen persman die daar nog een woordje waardering voor heeft, maar word je om de grote nederlaag wegge hoond. Ik weet niet hoe het u vergaat na het lezen van dergelijke taal. Er zijn geen verstandige woorden voor. De enige hoop die ik heb is, dat van hogerhand bij Go Ahead deze „heer" op de foutieve uitvoering van de hem toebe deelde taak is gewezen. Dit op zijn zachtst gesproken Wat betreft onze glorieuze overwinning op Napoli, is m.i. toch wel duidelijk be wezen, dat de spelers die de selectie voor het eerste elftal vormen, veelal van gelijke „kunnen" zijn, zoals dat in deze wedstrijd tot uiting kwam, toen op aanwijzing van trainer Michels Dick van Dijk in de ver lenging werd vervangen door Ruud Suu- rendonk, held-van-de-avond, door in nau welijks 10 minuten de hattrick te verrich ten. Geweldig. Hiermede acht ik tevens bewezen, dat de zienswijze van onze coach, n.l. dat alle selectiespelers, óók die op de reserve bank, zich in dienst van het elftal dienen te achten, juist is. Er heerste in het Olympisch Stadion bij de 50.000 bezoekers, die een machtige voet balavond hadden, die sfeer, gelijk aan die welke wij kennen bij Europa Cup I. Het is nu wachten tot 29 januari de loting voor de kwartfinale in Zürich en daarbij hopen dat we goed uit de bus komen. Reeds bekend is dat o.a. Arsenal, New Castle United, Barcelona of Inter, Ander- lecht, Hertha SV e.a. nog „in" zijn. On getwijfeld zal de komende wedstrijd tegen één van hen weer een boordevol stadion trekken. Vonden wij in onze clubkrant eerder be richten aangaande ziekte van good-old Arie de Wit Sr., waarvan de toestand, naar de laatste berichten, wel is verbe terd, intussen is ook onze Kick Geudeker „uit de roulatie" vanwege een overigens lichte hart-infarct. Hij ligt alweer enige weken thuis. Gaat wel goed vooruit, maar het is natuurlijk vooral in zo'n geval uitkijken! Gaarne hoop ik dat de zieken weer spoe dig in ons midden zullen zijn. J. VAN PRAAG 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1970 | | pagina 9