/AMSTElX ■nvd DIT IS DE MAN f DIT IS Z'N BIER leden van de ajax-bordjesclub joden 118 in totaal uit de gevangenis te halen, die de nacht tevoren bij razzia's waren gepakt. Hij verstrekte ze valse „cartes d'identitées", waardoor ze in staat waren verder te reizen. Medio september van dat jaar vluchtte Sally Noach zelf via An dorra en Spanje naar Portugal en van daar uit bereikte hij Engeland. Het aantal mensen dat hij heeft geholpen te ontsnap pen aan de Duitsers, schat hij zelf op vijf- tot zesduizend, want lang vóór de dag van zijn huzarenstuk de 30e augustus '42 hielp hij uit Nederland gevluchte joden de grens over. Ook andere vluchtelingen, onder wie Amerikaanse piloten, hielp hij." Namens Ajax, namens UW Ajax menen wij wel te mogen zeg gen, geachte heer Noach, onze hartelijke gelukwensen, zowel wat de „60" aangaat, alsook de onderscheiding. Gaarne hopen wij dat u nog lang getuige mag zijn van de Ajax- successen en de gezondheid het toelaat onze club overal heen (sloeg menen wij te weten tot op heden geen Cup-wed strijd over!) te vergezellen. Tenslotte willen wij niet verzuimen melding te maken van twee leden waarvan ons bekend werd dat zij maar liefst de 80-jarige leeftijd bereikten, resp. hopen te bereiken. Dat was Wim Meijer (o.a. Bordjesclub-comité), die deze mijl paal-verjaardag in december jl. vierde, en de heer J. B. Rühling te Zandvoort, wiens geboortedag 21 januari aangeeft. Voor beiden geldt ook een langjarig lidmaatschap. Wim Meijer behoort tot de 50-jarigen, terwijl de heer Rühling 15 oktober a.s. als 60-jarige in de Bordjesclub hoopt te worden genoemd. Beide „keien" namens Ajax de hartelijke gelukwensen. Zeiden we daarstraks „wait and see", zo was het ook op 21 ja nuari jl. toen om 22.00 uur scheidsrechter Glöckner het einde van de normale speeltijd blies en beide partijen te-velde bleven voor een verlenging. Want ondanks zijn meerderheid, ondanks „ritsies" kansen, had Ajax er slechts één benut door Sjaak Swart en was derhalve de strijd gelijk (11) geëindigd. Dus kwamen er nog 2 x 15 minuten bij. In deze verlenging werd Dick van Dijk vervangen door de inmiddels warm gelopen Ruud Suurendonk. Met Wim Volkers hadden we zo het voorgevoel dat Rinus goed deed zich misschien ook nog eens iets herinnerde van een AjaxFeijenoord (10) in dit zelfde Olympisch Sta dion (1968), toen het ook invaller Suurendonk was die het be slissende doelpunt scoorde. Liet de Ajax-coach al niet eerder iets los dat hij bij de tégenpartij dan invallers beslist geen voordeel voor Ajax vindt, omdat deze lieden vaak tot buiten gewone prestaties komen. Zit daar iets in? Na AjaxNapoli moeten we erkennen: Ja! Want invaller Ruud scoorde in dat verlengstuk van 30 minuten drie goals (en hoe!) en bracht in 10 minuten tijd daarmede Ajax in de kwartfinale van de Jaarbeursbeker-competitie. Mensen, mensen, wat een sensatie, tevens wat een ontnuchtering voor de Italianen. Ze hadden net als de onzen de nodige moei lijkheden met de terreinomstandigheden; deze in aanmerking genomen, is er zeer zeker knap gespeeld. Dat de gasten uitein delijk aanstuurden op loting, was niet alleen onze indruk, dit werd bovendien later door henzelf bevestigd. Zeer teleurgesteld 't was lang geleden dat ze (ook in de Italiaanse competitie) een nederlaag hadden geleden zijn ze na afloop met stille trom vertrokken. Amsterdam gezien én (de deskundigen hadden toch ge lijk) gestorven"! Met als laatste nieuws dat door ons gelijke spel in Nijmegen tegen NEC (00) onze voorsprong op Feijenoord tot één punt is gereduceerd, zouden we het hierbij willen laten. T. M. Waarde vrienden, Zoals eerder in de kolommen van ons clubblad vermeld, zal in maart a.s. behalve het 70-jarig bestaan van ons aller Ajax, het tevens 25 jaar geleden zijn dat onze Bordjesclub werd opge richt. In de achter ons liggende kwart-eeuw is deze kring van Ajax- getrouwen uitgegroeid tot meer dan 170 leden, waarvan enkelen met een staat van dienst die de „60" overschrijdt, velen het 50- jarig lidmaatschap van Ajax gepasseerd zijn en de 25-jarigen wat op zichzelf toch een respectabele „leeftijd" is zich nog maar de „jeugd" c.q. „juniores" van de BC voelen. Op de jaarlijkse bijeenkomst, die altijd zo omstreeks 18 maart wordt gehouden, pleegt steeds een vaste kern aanwezig te zijn, die echter de helft van het totale aantal gewoonlijk niet te boven gaat. Nu is het natuurlijk zo, dat er onder u zijn, die om een of andere reden niet kunnen komen, voor wie bezwaren gel den in verband met vervoer, afstand e.d., doch anders best aanwezig zouden willen zijn. Het Comité van de Bordjesclub nu streeft er in verband met het zilveren jubileum naar, zoveel mogelijk leden op vrijdag avond 20 maart a.s. in het Ajax-Restaurant aanwezig te doen zijn. A I s er dan uwerzijds moeilijkheden of bezwaren zijn, laat dit ondergetekende (of onze redacteur Ajax-Nieuws: Midden dorp) eens weten, opdat kan worden nagegaan of wij van onze kant daaraan iets kunnen doen. Overigens zou ik u allen willen vragen er op te rekenen c.q. thans reeds eventuele voorbereidingen te treffen opdat u het a.s. bordjesfeest met uw aanwezigheid kunt opluisteren. Ik kan u reeds verklappen dat o.a. Willy Alberti en Bert Haan stra hun medewerking zullen verlenen, terwijl nog meerdere plannen op stapel staan. Mag ik spoedig iets horen? Vergeet het niet. Met clubgroeten, WIM VOLKERS, Rijnstraat 206, Amsterdam-Zuid w 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1970 | | pagina 7