PBHIHHi Ger Mühren Alleen er doorheen wilde Ajax 1 bereiken, hij wilde harder werken om zijn mindere techniek op deze wijze aan te vullen, hij wilde alles geven om daar te komen: de top, het eerste elftal. Het is wellicht aardig ook voor Hulshof een geval aan te halen uit het Ajax-verleden en wel aangaande een man, Ajacied, die tot de allergrootste van het Nederlandse voetbal behoorde: Wim F. Anderiesen. Vele jaren onafgebroken eerste-elftalspeler, zesenveertig keer in het Nederlands elftal (ook als aanvoerder), kortom een centerhaif (systemen: 4-2-4 of 4-3-3 enz. toen nog onbekend; gewoon recht-toe, recht-aan, twee backs, drie half- spelers, vijf voorwaartsen) van zeer grote allure. Wim begon omstreeks 1925, onder leiding van Jack Reynolds als een voetballer, zo lezen wij:met niet meer dan ge wone aanleg. Maar zijn toewijding, zijn geestelijke en mentale instelling waren zo geweldig, zo alles overtreffend, dat hij, met minder natuurlijke aanleg dan menig andere speler, een spil van hoge klasse werd. Hij wilde en daarmede steeg hij als het ware steeds hoog boven eigen niveau Wij hebben deze enkele loftuiting gelicht uit de vele, eens door Dolf Desmit (Jubileumboek) ter nagedachtenis aan Wim gewijd Ja, er verandert wel veel in de wereld. Ook in het rijk van Koning Voetbal. Maar voor alle facetten van het leven geldt en dat zal zo blijven dat met kennis en techniek alléén je er zonder meer niet komt. Willen, inzet resp. doorzetten bepalen grotendeels het slagen Het traditionele kienfeest, georganiseerd door de Clubavond commissie, mocht zich ook ditmaal weer in een grote belang stelling verheugen. En wat een spanning leder jaar ook ver wonder je je er weer over, over die mensen die wel drie of vier keer de wandeling naar de jury maken, terwijl jij en vele anderen met meerdere kaarten, het ten hoogste halen tot dat éne nummertje dat er nét niet uitkomt! Maar leuk (door die eerder vermelde spanning) is het wel. Heren van de commissie, alsook alle milde gevers voor de prijzentafel, hartelijk dank en gaarne tot de volgende keer. Gedurende de laatste twee dagen van 1969 was er, na de training, het traditionele oudejaars-gebruik: alle trainers met hun selecties werden getracteerd op oliebollen en chocolademelk. Hetgeen door iedereen zeer werd geapprecieerd en in de smaak viel! Zaterdagavond 3 januari jl. hield het Ajax-bestuur de jaarlijkse instuif voor genodigden, officials, Pers e.a., zulks ter gelegen heid van de jaarwisseling. De bijeenkomst werd opgeluisterd door het voortreffelijk spelende Domino-kwartet met zang van de charmante Ciska Peters. Het was ook bij deze gelegenheid dat de voorzitter van de amateurcommissie, de heer A. Kraan, de prijs (of onderschei ding) uitreikte aan jeugdleider J. J. Helman, zijnde „Ajax-sport- man van het jaar", een en ander met betrekking tot zijn vele verdiensten, speciaal het Ajax-jeugdwerk aangaande. Gefelici teerd, heer Helman! Volledigheidshalve zij tevens gememoreerd dat voorzitter Van Praag als „invaller" op voortreffelijke wijze de deksel van „De Doofpot" oplichtte In het kader van: onderscheidingen, kwam ons Ajax als „club van het jaar" uit de (pers-) bus bij de door de AVRO georgani seerde jaarlijkse verkiezing van: beste sportlieden, sportstad enz. van het jaar. Dick van Rijn overhandigde voorzitter Jaap van Praag een fraaie bokaal („...ik vind hem kleiner dan vorig jaar, Dick terwijl aan de spelers, Rinus, Salo e.a. een persoonlijke herinnering werd aangeboden. Op een geheel ander vlak, maar daarom zeker ook eervol, was de koninklijke onderscheiding die Ferry Dukker Sr. ontving ter gelegenheid van zijn 40-jarig jubileum bij de Erven Lucas Bols. Waarbij opgemerkt dient te worden dat het ereteken in goud van de Huisorde van Oranje Nassau mede werd uitgereikt op grond van de verdiensten van de jubilaris jegens de stad Am sterdam, met name het, gedurende zijn 50-jarig lidmaatschap van Ajax, vele en belangrijke voor onze club verrichte werk. Ferry, nogmaals via dit Ajax-Nieuws: proficiat. Als we zo gezondheid resp. constitutie van jou en je vrouw eens bekijken, komt ons voorlopig voor beiden voor: not out!" Een andere Ajax-figuur voor een koninklijke onderscheiding (u ziet, we zitten „dik" in onze Eretekens) was ondersteunend lid S. Noach, lid van het Voormalig Verzet Nederland. Ter gelegen heid van zijn 60e verjaardag (28 dec. jl.) overhandigde Koningin Juliana hem op deze dag te Soestdijk persoonlijk het Erekruis van de Orde van het Koninklijk Huis. Wij lezen daarbij (Het Parool): „De heer S. Noach woonde in Frankrijk gedurende de eerste jaren van de oorlog en hij had daar de status van assistent van de Nederlandse consul in Lyon. In die kwaliteit gelukte het hem op 30 augustus 1942 een groot aantal Nederlandse en Poolse Sigarenmagazijn Bennie Muller Voorverkoop alle wedstrijden óók uitwedstrijden Ajax Toto - inleveringsadres voor Ajax- B.P.C.- Spartaan - Maccabi S.V.A. Haarlemmerstraat 96 telefoon 22 04 31 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1970 | | pagina 5