Voor alle mensen die rente sparen Leloux Spaarbank voor de Stad Amsterdam Luxe schoenen bij de spaarbank kunt u kiezen uit vele rekeningen met rentevergoedingen variërende van 3Va tot 7% rentevergoeding over onbeperkt tegoed Hoofdkantoor: Singel 548, Amsterdam-C. tel. (0 20) 6 30 63 Kalverstraat 9 Reguliersbreestraat 32 Nieuwendijk 188 Kinkerstraat 255 Haarlemmerdijk 137 Ferdinand Bolstraat 112 Gelderlandplein 13, Buitenveldert deze ronde. In de Italiaanse omgeving werd met 10 ver loren. Toch toonden de onzen door nogal wat tegenslag achtervolgd en zonder Johan dat zij qua spel zonder twijfel de besten waren. Zou hieruit opgemaakt kunnen worden dat deze uitwedstrijd dus voor Ajax toch niet betekende: Napels zien en voor verdere deelname aan de Jaarbeursbekerwedstrijden thans „gestorven" zijn Volgens de deskundigen (wie heten „deskundigen") zou, met betrekking tot het vorenstaande, Napoli zich op haar „einde" in Amsterdam kunnen voorbereiden Nu, voor ons blijft een dergelijke zaak maar „wait and see". Dat zou dan zijn op 7 januari. Jawel: zou Nog vers ligt u en ons in het geheugen hoe 't daar 's woens dagsavonds allemaal in het honderd liep. Hoe door de weers omstandigheden van de laatste weken (reizen naar de „winter sport" zijn eigenlijk volkomen overbodig) sneeuw en ijs volop aanwezig waren. Hoe in verband hiermede, dit herinneringen opriep aan AjaxBenfica en daarbij aan Ajax-zijde geen op timistische gezichten getrokken werden, vooral niet nu in ieder geval nog een 10 achterstand moest worden weggewerkt. Hoe na een dag vol zon, 's avonds de mist steeds sterker kwam opzetten, zodat, toen het tijdstip van aanvang naderde, de weerstoestand van dat ogenblik gedachten opriepen aan Ajax Liverpool, waarover overigens wèl nog steeds een goed aan denken voortleeft. Maar uiteindelijk is het toch niet tot spelen gekomen. Om 20.15 uur, nadat scheidsrechter Glöckner zich voor de tweede maal te velde had begeven, stond vast dat de wedstrijd die avond niet doorging. Op de in dergelijke gevallen dan geldende regel: 24 uur uitstel, werd later op de avond, na overleg tussen de beide clubs alsmede de UEFA-vertegenwoordiger, de heer Barasel, teruggekomen, in dien zin, dat alle partijen voorstander waren van een verdere verschuiving van de ontmoeting naar 21 januari a.s. Enerzijds was nl. te verwachten dat, gelet op de te verwachten weersomstandigheden, het veld de volgende dag nog slechter zou zijn, in de tweede plaats wachtte Napoli 's zondags een zware wedstrijd en was er derhalve bij de Italianen weinig be hoefte aan te verwachten blessures. Een verstandig besluit. Wel een teleurstelling voor de velen die voor niets waren ge komen, doch het moge als troost gelden: wat in het vat zit enzovoorts. In de kerst-(school) vakantie werd de voorgenomen jeugddag voor B-juniores (met „prof-karakter") gehouden en gelijk de vorige keer met de C-juniores was het wederom een groot succes. Van onze eerste elftalspelers hadden zich ditmaal Nico Rijn- ders en Barry Hulshoff bereid verklaard om op vragen van de jongens te antwoorden, resp. het een en ander aan hen te ver tellen. Nu, dat was natuurlijk wat voor dit jong-Ajax. Tijdens de „discussies" kwam o.m. ter sprake, dat de laatste jaren eigenlijk zo weinig jeugdspelers Ajax 1 bereiken, of al thans zodanig het licht op zich laten vallen dat er aanleiding bestaat opneming in de selectiegroep in overweging te nemen. Er wil nog wel zo de een of ander doordringen tot Ajax B, doch vooralsnog blijft het daar voorlopig bij. En het is niet dat het verschillende van deze spelers aan tech niek ontbreekt; voetbal-kwaliteit hebben ze echt wel in de benen, maar toch brengen zij niet datgene op, nodig om in de „top" te komen. Barry was van oordeel dat dit te maken heeft en we zijn dat met hem eens met een gebrek aan inzet, aan wilskracht, aan doorzettingsvermogen, dat primair gesteld kan worden als eis om het „bovenste" te bereiken. Daar ontbreekt het velen, ook de „technici", misschien juist dezen wel (omdat ze té veel op hun bekwaamheden vertrouwen) aan. Barry vertelde verder dat hij, destijds in de A-juniores-ploeg zeker niet tot de meest begaafde spelers behoorde. Maar hij 4

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1970 | | pagina 4