elkaar (4 en 11 januari) is zelfs ook het gehele betaalde voet bal afgelast. Elders b.v. in West-Duitsland 11 januari jl. al evenzo! Trouwens op de laatste zondagen van 1969 was de toe stand der velden ook zeer slecht, zodat, wat daar toen op ten toon werd gespreid, qua voetbal nauwelijks het aankijken waard was. En bovendien voor de spelers zeer gevaarlijk. Uit deze fase van het huidige programma dateert ,,het drama van Deventer", of wel de wedstrijd Go AheadAjax, waarbij de „consul" van de KNVB 's morgens vroeg adviseerde in de geest van: „we moesten het maar eens proberen", hetgeen natuurlijk aanleiding gaf alom te melden: de wedstrijd gaat door. Terwijl in werkelijk heid het veld onbespeelbaar was, wat 's middags de scheids rechter, o.i. terecht, deed besluiten de ontmoeting alsnog niet te laten doorgaan. Maar toen was met het elftal en begeleiders reeds de suppor- tersschare in aantocht, die bij aankomst met het onprettige be richt inzake de afgelasting werd „verrast". En alle onkosten van dien Het komt ons voor dat de betref fende „consul" die morgen nog niet erg uitgeslapen was daardoor echter wel velen dupeerde! En of één blamage nog niet genoeg was; 's avonds deed de toto ook nog een duit in het zakje, of beter gezegd, hield deze er voor menigeen uit! Voor de wedstrijden die niet waren doorgegaan (dus o.a. ook Go AheadAjax) werden nl. zulke belachelijke vervangende uitslagen gepubliceerd, dat men zich af moest vragen wie de „deskundigen" wel zijn, waaraan de deelnemers aan dit voetbal kansspel zijn overgeleverd! De protesten door publiek en clubs geuit, alsmede de kritieken in de Pers, zowel over de afgelastingen als het voorval met de toto, schenen toch hun uitwerking niet gemist te hebben; een week later nl. was vrijdagsavonds al bekend dat het gehele programma voor de a.s. zondag kwam te vervallen en gaf de kunst-toto van die week een acceptabeler aanzien. Aldoende Dat kon ook worden geconstateerd uit de berichten dat ein delijk de KNVB-reglementen ten aanzien van de strafmaat regelen (art. 60 Alg. Reglement) zijn gewijzigd. In het vorig clubblad nog heeft onze voorzitter gewaagd over zijn herhaald betoog, het laatst in de bondsvergadering van 15 november jl. Herhaald betoog, ja, want immers meer dan twee jaar lang al bracht het Ajax-bestuur bij monde van zijn voorzitter steeds weer de dringende noodzaak voor alle clubs ten aanzien van die wijziging in de reglementen naar voren. En nu eigenlijk nog onverwachts, doch mede, natuurlijk, naar aanleiding van het strafgeval Van Hanegem viel bovenver meld besluit. Alom geprezen als een groot succes voor het Ajax-bestuur. Op de Nieuwjaarsreceptie heeft onze praeses verder, zij het slechts even, maar daarom een niet minder prettig geluid laten horen aangaande een op handen zijnde belangrijke structurele wijziging, met name de splitsing tussen het betaalde en amateur voetbal bij de KNVB. Wellicht dat in „Van de voorzitter", in deze uitgave, daarover iets meer te lezen staat. Was er dus binnen de krijtlijnen, speciaal voor Ajax, weinig activiteit, enkele belangrijke feiten komen zeker alsnog voor ver melding in aanmerking. Daar was in de allereerste plaats het gelijke spel van Feijenoord tegen AZ '67 in Alkmaar. De thuisclub legde de Rotterdammers het vuur zo na aan de schenen, dat pas laat in de tweede helft de 10 achterstand kon worden weggewerkt, zodat de gasten zo niet tevreden, dan toch nog getroost naar de Maasstad kon den terugkeren. Derhalve leidt Ajax thans, zoals eerder opgemerkt, halverwege het programma met twee punten voorsprong. In de strijd om de Jaarbeursbeker waren Bals c.s. 10 december op bezoek bij Napoli voor de eerste van de twee wedstrijden in Ger Mühren Samen met Johan in de aanval AJAX-NAPOLI Het scheelde niet veel, Johan

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1970 | | pagina 3