jeugdoverzicht J. Th. NU MAN CEKAPPER echt Elinkwijk 3Ajax 3 1—1 Ajax 4AFC 3 2—1 KDO 2—Ajax 5 2—3 Ajax 6SC A 2 1—1 Ajax 3Zeeburgia 2 1—0 Quick (A) 2Ajax 4 0—2 Ajax 5—WMS 2 2—3 BPCAjax 6 2—2 RKAVIC 2—Ajax 3 1 1 Ajax 4Blauw-Wit 2 1—2 De Eland-SDC 2Ajax 5 0—1 Ajax 6—RKAVIC 4 1—4 Ajax 3Volendam 3 0—2 DCG 3Ajax 4 0—1 Ajax 5Zwarte Schapen 2 1 1 Ajax 3—SDW 2 1—0 Velox 3Ajax 4 1 1 Ajax 5FIT 2 1 1 Ambon 2Ajax 6 0—1 Ajax 4Celeritudo 2 0—0 Ajax 6SDW 4 2—0 Prof. dr. Franz Jellinek uit Haren schrijft ons: Zeer geachte heren, Ik voel mij gewoonweg verplicht u van het volgende voorval in mijn familie op de hoogte te brengen: Frankje, ruim 4 jaren oud, wordt door zijn drie oudere broertjes, allen voetballers in de dop, zijnde telgen uit een Oostenrijks- Nederlandse familie van voetballers, „ingelicht", dat onze vader landse figuren als Sinterklaas, Zwarte Piet, Swiebertje etc. al leen maar „verklede mensen" zijn. Frankje kijkt nogal teleurgesteld, zwijgt even nadenkend en zegt dan: „En Cruijffie, is dat dan ook zo is die dan wel echt?" Hoogachtend, w.g. FRANZ JELLINEK SPORTJONGENS reppen zich voor een moderne haarsnit naar 2e v. Swindenstraat 60, telefoon 58212 OOST Zondag. Over het verlaten Bloemendaalse strand klinkt de sonore stem van jeugdtrainer Bob Haarms. „De bal laag houden, mannen, want anders dobbert ie straks de zee in." Onze A-juniores-selectie staat een fiks partijtje te voetballen op het door de vloed smal geworden strand. Weg uit de sleur van een aantal weken zaaltraining, daar waar een geïmprovi seerde partij voetbal nog mogelijk is, op luttele meters van de branding. Het is bar koud. De ijswind maakt een verblijf aan onze Noord zeekust tot een verre van aangename zaak. De spelers deert het echter niet. Gestoken in trainingspakken en met fraai gekleurde ijsmutsen op, leven zij zich uit in een dartele partij voetbal. Een aantal ouders heeft zijn auto's voor deze trip beschikbaar gesteld. Zij hollen af en toe eens achter een verwaaide bal aan en verderkleumen ze. Dan maakt de briesende Noordzee zich toch meester van de „knikker". Pootje baden is er onder deze pooltemperaturen uiteraard niet bij. Maar na enige tijd geeft de zee haar prooi weer terug en wordt het spel hervat. Wij zien Tom Kamlag met de bal aan de voet een rush onder nemen op weg naar het doel van Cok Hoogenboom. In zijn op mars wordt hij gestuit door een enorme waterplas, waarin hij horizontaal belandt. Grote hilariteit uiteraard. Na circa een uur spelen blaast Bob Haarms af. In looppas gaat het nu naar een strandpaviljoen, waar dampende kommen snert een gretig onthaal vinden; de zeelucht werkt stimulerend op de eetlust. Tegen twee uur arriveren we weer in het Ajax-stadion. Aan de bar gezeten met Bob Haarms en ons jeugdcommissielid, de heer Fleysman, babbelen we nog wat na over de strand- training. Het is zeer zeker een geslaagde ochtend geweest, want de conditie van onze hoogste juniores-selectie wordt zo in dit voetballoze tijdperk op peil gehouden. „Een beetje kou lijden kan geen kwaad," zegt Bob, „daar worden ze hard van." Aangezien de winterse weersomstandigheden van dien aard aard waren, dat buitentraining niet mogelijk was, was er in de afge lopen periode veelvuldig in de benedenzaal getraind. Toegege ven, zaaltraining is niet ideaal, maar zonder deze zou, lijkt mij, rust erger roesten Zo vlak voor de jaarwisseling hebben we ook nog oliebollen gegeten met onze A-juniores. De vader van Bob Haarms ont popte zich daarbij voor de Ajax-familie als een uiterst goede kok. Onze dank, heer Haarms Sr. De warme chocolade, afkom stig uit de keuken van mevrouw Hoek, was eveneens van prima kwaliteit en verdient derhalve alle lof en erkentelijkheid. Tussen de bedrijven door deed 1970 zijn intrede. Een onbeschreven blad ligt voor ons. Wat zal de toekomst Ajax brengen? Niemand vermag dat te zeggen. Maar dat elke rechtgeaarde Ajacied op een landskampioenschap hoopt, is duidelijk. Als dit zou kunnen Mag ik besluiten namens de Jeugdcommissie het bestuur, an dere commissies e.a. een voorspoedig 1970 toe te wensen. J. H. H. Na een aantal weken van gedwongen zaal- en strandtraining heeft onze A-junioresselectie eindelijk weer eens echt gras ge roken. Dat was de grasmat van de Castricumse voetbalvereni- 18

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1970 | | pagina 18