O O O Sig.mag. De Sport, A. L. v. Loon, Amster dam. Inst. Bur. TMB, F. v. Hulst, Amsterdam. Fam. Harry Sacksioni, Amsterdam. Joop Plug, Katwijk aan Zee. I'lris Club Croisien, Frankrijk. J, D. v. Voorst, Amsterdam. Mevr. N. Ooms-Brandsma, Amsterdam. Fam. Bookelman, Amsterdam. Fam. K. Wolters, Amsterdam. Drukkerij De Raat en De Vries. Thea Penning, Vlaardingen. ADO, Den Haag. j. W. Tapperwijn, Amsterdam. Transavia Holland. Go Ahead, Deventer. Fam. B. v. Buschbach. Supportersver. Feijenoords Vrienden, Dordrecht. Cas Bollen. Maatschappelijk Centrum Leger des Heils, Amsterdam. Fa. P. L. Moolhuizen te Weesp. J, van der Zee, Santpoort. Weijmer, Breukelen. D. Tessers, Weesp. Fam. Ferwerda. Dames L. en J. van Schaik, Amstelveen. Fam. J. W. Henrichs. Taxibedrijf-Rijschool De Jong, Diemen. Fam. J. Slagter, Alphen a.d. Rijn. Fam. C. Postma, Haarlem. J. W. C. Westerink, Amsterdam. F. v. Tienhoven, Amsterdam. E. M. Winten, Haarlem. NV Ned. Luchtvaart Maatschappij. FK Austria-Wien, Oostenrijk. Door Wilskracht Sterk, Amsterdam. H. A. Schols, Amsterdam. M. J. Koolhaas, Amsterdam. Mevr. J. Kemner-v. d. Berg. B. J. Nieland, Amsterdam. BSG Wismuth, Aue, Oost-Duitsland. Wim Dubois, Oldenzaal. Nederlandse Speciaaldrukkerijen, Delft. Anefo, Amsterdam. P. Bronius, Hilversum. Nikolaus Berger, Organisation Internatio- naler Fussballspiele, Frankfurt. Gerhard Lachnit, Wenen, G. Gosewehr, Reclamebemiddeling. Tsjlavia Pist, Oddil Kopane, CSSR. Fam. Grootenboer, Zwitserland. Atletico de Madrid, Spanje. Emanuel Damsteeg, Ajax-fanclub. Fam. G. J. Hulscher, Amsterdam. Mr. dr. E. W. Catz, Amsterdam. W. ter Meulen. Grafische Kunstinrichting Niessen NV, Amsterdam. Organisatie Jaarbeursstedentoernooi Basel, Zwitserland. Dale United Football Club, Engeland. Wim van Wijk, Leidschendam. Charles van Zanten, Lunteren. J. A. Schouwenburg, Amsterdam. N. W. van Dijk, Gouda. L. Koeree en echtgenote. Ed Horneman, Oostenrijk. Mary en Gerard Wiertz-Wajnerova, Am sterdam. La Junta Directiva del Real Madrid C. de F. Club Hotel Slovan, Bratislava. Loe Lap. Spartak Armaturka Usti n.L. CSSR. A. ten Herkei, Bergen NH. Dik Bruynesteijn. FC Bayern-München. Eerste Haagse Marjoretten Vereniging. NV Het Nederlands Sportpark Olympisch Stadion. Fam. J. Groeneveld, Haarlem. Drs. Grünwald. Milly van Zanten, Lunteren. Fam. Van Steenbergen. Jan Grosemans, Eisden (VV Patro- Eisden). De heer Walter, Amsterdam. Fam. J. Koning, Huizen NH. Fam. G. Breuker, Amsterdam. Fam. Kramer, Den Helder. Ruch-Chorzow, Polen. Fam. A. L. Blekkenhorst, Amsterdam. Jan Hulscher. H. Kuiper. Willy Dullens, Sittard. L. J. Krever, Laren. H. C. Vermeer, Amsterdam. Gebrs. v. d. Meyden, Amsterdam. De KNVB heeft 1969 blijkbaar niet willen besluiten zonder consequent te blijven, d.w.z. dat óók de laatste voetbalzondag, 28 december, uiting moest worden gege ven aan een totaal gemis aan organisatie talent. In overeenstemming met het Brandweer- voorlichtings-filmpje op onze TV, heeft ook de KNVB gejongleerd met de drie O's, welke in dit geval dan echter ge ïnterpreteerd dienen te worden als: ONVERSCHILLIG ONDESKUNDIG OPZETTELIJK Onverschillig stond de KNVB tegenover een grote schare van voetbalfans, door het niet nemen van de juiste maatregelen, voor het tijdig afgelasten van alle wed strijden in het betaalde voetbal, uitgezon derd dan GVAVFeijenoord. Een groot aantal voetballiefhebbers werd niet alleen teleurgesteld, doch tevens niet onaanzienlijk in de beurs getroffen, door vergeefse reizen. Onverschillig ook bleek de KNVB te zijn t.a.v. de penningmeesters der ontvangen de clubs, die door de hevige kou met een praktisch leeg huis zaten. Ondeskundigheid bleek opnieuw uit het feit, dat men in Deventer direct na een flinke nachtvorst, een consul liet verklaren dat er wel gespeeld kon worden, terwijl scheidsrechter Schalks, zeer terecht de verantwoording, in de iets zachtere middaguren, niet op zich durfde nemen. Zou er nu werkelijk geen KNVB-bestuur mogelijk zijn, bestaande uit deskundige mannen met organisatietalent? En nu de Toto! We weten dat in bepaalde gevallen het vaststellen van vervangende uitslagen no dig is en door ons deelnemen aan deze Toto gaan we hiermede accoord. Mijns inziens werd echter de Toto van 28 de cember echter opzettelijk „vervalst", door het vaststellen van zeer aanvechtbare vervangende uitslagen. Vitesse liet men als thuisspelende club verliezen van Veendam. Koploper Blauw-Wit idem van het laag geplaatste Heracles. Ajax, dat men de week daarvoor van een veel hoger geplaatste club, als winnaar uit de hoed te voorschijn toverde, moest nu van het lager geplaatste Go Ahead een gelijkspel incasseren. Dat Blauw-Wit en Ajax hun zeer gunstige positie in beide genoemde wedstrijden zouden hebben prijsgegeven, kon allerminst worden ver wacht, terwijl ook de vervangende uitslag t.a.v. Vitesse een levensgroot vraagteken oproep. Indien dan al vervangende uitsla gen gegeven moeten worden, dient dit toch wel te geschieden in de lijn der ver wachtingen! Insinueren mag men niet, maar kan de KNVB het ons kwalijk nemen dat onze gedachten uitgaan naar een opzettelijke beïnvloeding van de Toto-commissie? Om alle misverstanden te voorkomen: ook met drie juiste vervangende uitslagen, zou uw ondergetekende er nog geen tien goed gehad hebben. Dat ik in mijn zienswijze echter niet alleen sta, bewees het commentaar der TV-ver- slaggever, wiens opmerking bij de Sport- revue, de KNVB Toto-commissie reeds be hoorlijk „door de mand deed vallen". G. J. WIERTZ 13

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1970 | | pagina 13