ontvangen kerst en nieuwjaars groeten Fa. Gebr. Sier Bootsman, Hotel-Rest. „Zomerdijk", Den Oever. Liverpool Football Club, Engeland. Organizaciones Deportives „Jola", Barce lona, Spanje. Sandra Smits, Rotterdam. Sheffield Wednesday Football Club Lt., Engeland. Fam. A. J. Hulskemper, Amsterdam. Sportclub Feijenoord, Rotterdam. Wim Dool, Amsterdam. Rob Janse, Amsterdam. N. C. v. d. Boogaart, Amsterdam. Impressariaat, Amstel 120-122, Amster dam. Charles Mitten from England (voetbal makelaar). Toronto City Soccer Club, Toronto, Can. Gem. Reclamebureau, Amsterdam. Sparta-Praha. Maarse Kroon, Amsterdam. Herbert W. Tomandl, Salzburg. Broodje van Kootje, Amsterdam. Fanclub „Feijenoord", Waddinxveen. Arie Verdoorn, Sliedrecht. Rob Koperdraat, Amsterdam (B-junior). Voetbalvereniging MTK, Boedapest. Fam. J. C. Fleijsman, Amsterdam. Fam. G. v. Mourik, Amsterdam. J. K. Smit Sons Diamond Products Ltd., Toronto, Canada. Fam. Van Genderen, Amsterdam. Sigarenmagazijn B. Muller, Amsterdam. Athletic Club Le Havre. Günther Bachman, Frankfurt. J. Timman, Amsterdam. Dagblad Het Vaderland, Den Haag. Fernando Torcal Cabadas (Organizacic nes Sport), Madrid. J. H. Minderhoud, Amsterdam. A. Brunt, Den Haag. J. de Bois, Oldenzaal. Truus van Dam, Amsterdam. J. Blösmann, Amsterdam. Mevr. Blomvliet, Amsterdam. Willy van Osch, Slikkerveer. G. H. Verbeek, Amsterdam. Sporthuis Tonnie Pronk, Amsterdam. Stichting Betaald Voetbal Helmond Spor Helmond. Bob Hoogenboom, Amsterdam. Stichting Betaald Voetbal DOS, Utrech FC Twente '65, Enschede. VV Heracles, Almelo. Dukla-Praha. Skyway-Hotel, Rotterdam. Fam. C. Frederkring, De Meern (Utr.). NV Kartro, Amsterdam. Frans Catz, Amsterdam. VV Napoli, Italië. G. Bartels, Amsterdam. Trees en Daan Schalm, Amsterdam. Fam. Boudrie, Amsterdam. Dames Goed uit Abcoude. Fam. F. F. Klardie, Heemskerk. Tini Peters, Groot-Linden. Fa. Stibbe, Rotterdam. Robbie Kok, Amsterdam. zien te komen. Het wachtwoord blijft Vorwarts. Als we dat maar goed voor ogen houden. Ik houd u geenszins bezig met de doelpunten die wij in het Sta dion di San Paolo niet nóg niet hebben gemaakt. Maar d'r is ander levensgroot nieuws. Ajax gaat, in eigen kring, een zangvereniging stichten. De pers weet het nog niet. Anders zou de bekwame omroeper van De Volkskrant per radio het hebben uitgebazuind. Namelijk hoe het, met Pater Venantius, zo is „je- Kóómen". 'n Zangclub, jawèl. Die later misschien uitdijt tot een volledig Ajax-orkest, in Italië al bekend als societa corale (filarmonica) di Aiace. Voorzitter: Bennie Hordijk. Secretaris: Nico Falderalderiredidaldaldal. Solist: (als we 't over de condities eens kunnen worden) Salo Muller, naar wie alle Italiaanse scheerwinkels sa- lone, moet u weten zijn genoemd. Omtrent het repertoire mag ik nog niet al te veel verraden. Op het ogenblik, dat wij, orkestraal, voldoende van toeten en blazen zullen weten, zal Allessandro van Delden met zijn Ajax-symfonie stellig gereed zijn gekomen. Daarom voorlopig slechts dit. In studie zijn genomen: fragmenten uit (Huls)Hofmanns Erzahlungen, vrij naar Jacques Offenbach; de Keizer-mars van Johann Strauss; top-hits uit de Dik van Dijk-show; (Vaso)vic(toria) en haar huzaar; Deens man en paard (arrangementen: Söndergaard), waarbij het optreden van Bennie's echtgenote als zang soliste: „die schóne Müllerin"; toegift: „O, mijn lieve Swartkop"; en natuurlijk: ter gelegenheid van het zoveelste geslaagde optreden van onze nooit over het (hobbel)paard getilde roodwitte „Pre sidente": de (Van) Praagse symphonie, van Wolfgang Amadeus Mozart, alsmede hoofdmotieven uit: La forza del destino (de macht van het voetbalnoodlot) van Giuseppe Verdi. Op de openingsavond zal het gloednieuwe koor, als aanvangs- nummer, ten gehore brengen (en zulks uitdrukkelijk opgedragen aan mijn oud-confrère, thans Amsterdams notaris, die met me vrouw de zoveelste Middenweg-expeditie naar het zuiden met zijn tegenwoordigheid heeft willen vereren): „Advocaatje ging op reis Tirelire lire" in een bescheiden hoekje zachtkens meegeneuried door (u kent mij in de Salerno-Sorrento-vermomming toch niet terug) EMILIO GUALTIERO 12

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1970 | | pagina 12