na(pels)betrachting Ger Mühren: bijzonder lastig voor de Napolitanen Nóg kan ik het met mezelf niet eens worden. Hadden wij, zo met z'n (afgerond) vijftigen, wel zuidwaarts mogen trekken? Terwijl daar grote dingen in het geliefde Nederland voorvielen of stonden te gebeuren? Zegt u nou zelf. Eerst kreeg een andere romein, door onver klaarbare redenen niet in ons gezelschap, drie en een half hon derd gulden boete, een aardig sommetje uitgerekend in het ruil middel der Abruzzen en Apenijnen, terwijl wij, nog geen 24 uren terug, zónder noodlanding in Keulen, met een ander vervaarlijk feit werden geconfronteerd. Griekenland uit de Raad van Europa. Kan dat consequenties hebben voor, bij voorbeeld, Sparta en Ajax? Het gerucht gaat maar wat is nou een gerucht? dat de KNVB hier een geschil ontwaart en dat ijlings wil laten beslissen door zijn, uiteraard door niets en niemand te beïnvloe den, oppervoetbalrechter in kort geding Ik vestig in dat verband de aandacht erop, dat de Maatschappij voor Diergeneeskunde geen tuchtrechtelijke instantie kent al waar, onder meer, kynologische ontsporingen zouden kunnen worden voorgebracht. Overigens valt het moeilijk de problematiek en de verworven indrukken stelselmatig te ordenen. Waartoe u te verhalen over de brandende quaestie of Napels aan de Atlantische Oceaan dan wel enig willekeurig binnenwater is gelegen? Waartoe u te vermoeien met het relaas van ondernomen tochten door nauwe straten en steegjes, een enkele maal met een tolrecht van tien lires per keer belast? En waar de oorspronkelijke vuile was, nu tenderende naar het hagelwitte, anders dan een Nederlands spreekwoord het wil, buitenshuis wordt gedaan. Zodat de in boorlingen, telkens wanneer hun zulks belieft, in hun schone hemd worden gezet. Ten tijde van Benito, onzaliger nagedach tenis, waren bedoelde hemden, door omstandigheden, tegen het roetkleurige aan (camicie neri); door omstandigheden Wie het zeeziek-zijn niet vreesde, toog, alle capriolen van de nautische duizendpoot ten spijt, naar het warmere Capri. Ande ren vermeidden zich in Pompei in de wonderbaarlijkheden van zo'n negentienhonderd jaren geleden. Met name in de aldaar, ten museum vergaarde, veelal kunstzinnige, schatten. Om ver volgens de, hier en daar wat intentioneel neergezette, resten van een plotsklaps verdwenen cultuurwereld, in een zekere onvermij delijke meditatie, te bezien. Om nog niet eens te spreken van het daverende, bepaald on overzichtelijke, Napolitaanse autoverkeer. De potentiële moord en zelfmoord van schier elke seconde waarbij de slogan „haas tige spoed is zelden goed" (,,chi va piano va sano") totaliter in het vergeetboek was geraakt. Er waren inmiddels ook ogenblikken waarin het tempo der ge- dachtenvlucht aanzienlijk daalde. Voor sommigen in hun moei zaam bereikte sponde, voor anderen, nadat zij, al dan niet aesthetisch behaagd, in spotgoedkope nachtgelegenheden de vrouwelijke professionals onzer dagen ('t is immers alles prof wat de klok tegenwoordig slaat) met allen kuisen aankleve van dien, op afstand, hadden bezichtigd. Voor die vijftien, zes tien lires kun je immers overal de voortreffeliijkste dranken krijgen, hier en daar mogelijk ,,all in". U kunt het natuurlijk ge loven of niet En bij het overschakelen naar een lagere mentale versnelling bepeinsden wij natuurlijk de wederwaardigheden van onze grote Rotterdamse vrienden, de analogie tussen het mensdom aan Maas en Amstel ineens vattend en bevattend. Want het is voor F. precies hetzelfde als voor A. Via Reikjavik, AC Milan ener zijds en via Hannover en Ruch Chorzow moeten wij beide verder Sigarenmagazijn 'AJAX' Jacques Swart vergeet ajax niet Ajacieden vergeet Jacques niet Voorverkoop alle wedstrijden Pontanusstraat 54 telefoon 94 07 07 11

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1970 | | pagina 11