£1 sportspecialisten ajax-honkballers hadden toch een goed seizoen Peppy van dep Kap SPORTMAGAZIJN 10 VESTIGINGEN Wij leverden de complete uitrustingen voor vele verenigingen en scholen. In plaats van met een hoogtepunt, is het honkbalseizoen voor Ajax, zoals bekend, met een dieptepunt geëindigd. Ik geloof niet, dat er veel Ajax-spelers zijn geweest, die er niet rotsvast op hadden gerekend, dat het eerste negental tegen Terras- vogels de promotie naar de hoofdklasse zou grijpen. Het heeft inderdaad maar heel weinig gescheeld, maar dat heel weinige was juist voldoende om er naast te grijpen. Men weet het langzamerhand wel: nadat de eerste promotie wedstrijd door Ajax met 62 was gewonnen na een wedstrijd, waarin Terrasvogels geheel kansloos was geweest, leidde Ajax in de thuiswedstrijd na acht volledige innings met 40. Er leek geen vuiltje aan de lucht te zijn. Er moesten nog ,,even" drie nullen worden gemaakt en dan zou het bekeken zijn, dan zou Ajax weer tot de hoofdklasse doorgedrongen zijn. Ook Terrasvogels gaf op dat moment geen cent meer voor zijn kansen, hoewel deze club in de gewone competitie, die ongesla gen werd beëindigd, al vele wedstrijden vanuit schijnbaar ver loren positie had gewonnen. Het zich nooit gewonnen geven, voordat de laatste bal geworpen is, is nu eenmaal een eigen schap, waarmede in honkbal veel bereikt kan worden, vooral wanneer je tegen een team speelt, dat mentaal niet zo heel sterk is. Dat dit laatste met Ajax het geval was, bleek helaas in deze laatste inning, waarin Terrasvogels plotseling loskwam. Er zou echter helemaal niets aan de hand zijn geweest, als Ajax in derdaad de kracht gehad zou hébben op de tanden te bijten. In plaats hiervan echter werd de schuld voor vele gemaakte fouten overal elders gezocht dan hij zichzelf, zelfs bij de scheidsrech ter. Het bedroevende resultaat was een totaal ontluisterd Ajax en een speler, die voortijdig naar de kleedkamer werd verwezen. Daarnaast wees het scorebord een 54 achterstand aan, die Ajax in zijn laatste slagbeurt ook niet meer kon veranderen. In feite bleef Ajax zijn kansen behouden, want nu moest er een beslissingswedstrijd worden gespeeld. Maar reeds vóór deze te Haarlem onder grote publieke belangstelling gespeelde wed strijd lag Terrasvogels een straat op punten voor. Mentaal was deze ploeg niet te kloppen, terwijl al heel vlug bleek, dat Ajax ondanks een uiterlijk aanwezige „vechtlust", geen enkele vuist kon maken. Zo wekte het achteraf bekeken geen verbazing, dat Ajax reeds in de eerste inning totaal verslagen werd. Wel was tegen dit Terrasvogels, dat in wezen niet zo'n sterk honkbal vertoont, zelfs de opgelopen 60 achterstand niet onoverko melijk, maar er was een heel wat sterker, zich zelf goed onder controle hebbende tegenpartij voor nodig om de Santpoorters nog van promotie af te houden. Het werd weliswaar met alle honken bezet op een bepaald moment nog 62, maar dit Ter rasvogels gaf de verdiende zege niet meer uit handen. Het enige dat Ajax bespaard bleef, was een 7 innings-nederiaag, maar uiteindelijk kregen we toch met 123 een flink pak slaag. Natuurlijk betekende dit een geduchte teleurstelling, een diepte punt zélfs, maar we mogen niet vergeten, dat Ajax toch op een zeer redelijk seizoen kan terugzien. Het eerste negental be haalde na een goed en vooral ook prettig seizoen het kampioen schap en het tweede negental wist zich in de reserve eerste klasse te handhaven. Als we bijvoorbeeld zien, dat in deze klas se het tweede team van Haarlem Nicols degradeerde, dan mo gen we over de prestaties van onze beide negentallen dubbel en dwars tevreden zijn. We kunnen slechts één ding doen: onze les leren uit de gemaak te fouten en het 't volgend seizoen nóg beter doen. Uit eigen aanschouwing kan ik door ziekte helaas vrijwel niets zinnigs over de gemaakte fouten zeggen, maar ik ben er van overtuigd, dat alle spelers en alle leiders precies weten, waar de schoen wringt. Ik geloof, dat alles inderdaad terug te voeren is op de mentale zwakheid, want wat honkbalcapaciteiten zonder meer betreft, daaraan heeft het beslist niet gelegen. Kunnen we het 't volgend jaar dunnetjes overdoen? Ik geloof het wel, gezien mede de komst van enkele nieuwe spelers. Want het is toch wel verheugend te constateren, dat ondanks de enorme teleurstelling van het falen in de promotiestrijd, geen en kele Ajacied de wens te kennen heeft gegeven voor een andere club te willen uitkomen, maar dat integendeel een vijftal spelers van andere verenigingen zich bij ons hebben aangemeld. Toch wel een bewijs, dat Ajax in de normale competitie flink de aan dacht heeft getrokken. Overschrijving naar Ajax hebben aangevraagd Nagelkerken van HCTIW, Van Os van Thamen, Ludenhoff van OVVO, Klokkers van NDSM en Poppes van De Geuzen. Nagelkerken kennen we allen als werper, Van Os en Ludenhoff zijn catchers en Klokkers is behalve speler ook coach. Poppes tenslotte is een zoon van zijn vader, zou ik bijna zeggen, maar dat is altijd zo. Als ik echter vader Poppes noem, bedoel ik daarmede de heer Poppes, die altijd bij OVVO aanwezig is en steeds bereid ons van dienst te zijn. Wij heten hier de nieuwkomers van harte welkom en rekenen er op, dat zij zich heel snel in onze kring thuis zullen voelen. Nu wij geen spelersverfies hebben geleden, doch er zelfs vijf krachten bij krijgen, geloven wij er goed aan te doen volgend seizoen weer met een derde negental voor de competitie in te schrijven. Hét is in het afgelopen seizoen te vaak zo geweest, dat talrijke spelers niet aan bod zijn gekomen, omdat we dood eenvoudig veel te veel gegadigden voor het tweede negental hadden. Men herinnere zich: nog slechts enkele jaren geleden waren we gewend met drie senioresteams en twee jeugdploegen uit te komen. De terrelinnood heeft hier helaas diep het mes in sportartikelen sportieve confectie speelgoed camping 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1969 | | pagina 8