AJAXADO (21). Inleiding tot ons eerste doelpunt (zie ook frontpagina) Natuurlijk, want het is toch ook zo, dat wanneer geen ernstige overtreding is be gaan tijdens het optreden in een vertegen woordigend elftal het sectie-bestuur niet behoeft in te grijpen respectievelijk voor te dragen ten aanzien van bestraffing voor wedstrijden van zijn club. Dat wil nog niet zeggen dat er geen aanleiding zou kunnen bestaan bij het sectie-bestuur, als gevolg van bepaalde overtredingen, de speler voor het Nederlands elftal te straffen. B.v. door een hoge boete. Nimmer mag in dit opzicht de club de dupe worden. De beide wedstrijden tegen Ruch uit Cher- kov (Polen) om de Jaarbeursbeker heb ben ons de volle winst gebracht. Vooral thuis, in het Olympisch Stadion, was onze meerderheid verpletterend; maar liefst 70. Na afloop, tijdens een bijzonder aangenaam nakouten met verschillende buitenlandse officials, hebben wij (be stuur) nogeens kunnen vernemen welk een klank de naam Ajax in het buitenland wel heeft. O.a. kwamen deze berichten van de heren uit Noorwegen, de scheids rechter met zijn beide assistenten, alsook van de heer Daaken, waarnemer-official namens het Jaarbeursbeker-comité en af komstig uit Leipzig (DDR). Nu zullen wij ons daarover echt niet dagelijks op de borst slaan, maar eerlijk gezegd en mag dat meen ik dat we met zijn allen toch wel een beetje trots kunnen zijn op hetgeen in de laatste vijf jaar werd be reikt. En mag ik deze gelegenheid over trots gesproken dan tevens benutten om Feijenoord te complimenteren met haar bijzonder fraaie succes tegen AC Milan. Zeker, de Italianen hebben niet meer de glansvorm van de finale tegen Bals c.s., maar dat doet niets af aan het feit dat het desalniettemin een prestatie is, deze he ren meester te blijven. Ook mijn welgemeende complimenten aan PSV. De vrienden uit Eindhoven hebben op waardige wijze op klasse-niveau partij gegeven en het kan alleen maar worden betreurd dat het muntstuk is verkozen boven een beslissingswedstrijd. Dan had wat Ajax en Benfica betreft Parijs in de vorige Europa Cup I wat moeten missen! Om nog even iets te zeggen van onze re turn in Chorkov. Naast de 12 zege, in een bikkelharde wedstrijd, was er de nare geschiedenis met Johan: hij werd om on begrijpelijke redenen uit het veld gestuurd zo u ongetwijfeld weet. Onbegrijpelijk, omdat hij werkelijk niets onrechtmatigs deed en bovendien de scheidsrechter dit „meende" te constateren vanaf de plaats die hij praktisch niet verliet, nl. de buurt van de middenstip. De heer Tcho- makov uit Bulgarije was ook lichamelijk voor een wedstrijd van dit kaliber beslist ongeschikt (zijn gewicht werd op om en nabij 200 pond geschat). De dichter bij de plek-des-onheils staande grensrechter verklaarde na afloop geen overtreding van Johan gezien te hebben. Toen zei de heer Tchomakov dat hij wel zou doorgeven Cruijff uit het veld te hebben gestuurd, maarik heb het toch misschien niet goed gezien Op dit moment is nog niet bekend of en zo ja hoe, Johan door het Jaarbeurs-comi té zal worden gestraft. De loting voor de volgende ronde heeft ons tegen het Italiaanse Napoli gebracht. Inmiddels is de uitwedstrijd (10 decem ber) reeds achter de rug en wordt op 7 januari in Amsterdam de thuiswedstrijd gespeeld. Waar „ref" Tchomakov, die official is van de Bulgaarse Voetbalbond, mij in Chorkov reeds over polste, is thans langs de offici ële weg tot ons gekomen, nl. het verzoek om als sparring-partner op te treden (in Amsterdam) van het Bulgaarse nationale elftal dat naar Mexico gaat voor deel name aan de Wereldkampioenschappen 1970. Door het bestuur is wel reeds een toezeg ging gedaan, echter hebben wij ons de datum, gelet op ons programma, nog voorbehouden. Dan wil ik, van de voetballerij afstapend, allen die zoveel belangstelling in velerlei vorm hebben getoond bij de geboorte van onze tweede dochter, daarvoor, mede na mens mijn vrouw, zeer hartelijk dank zeg gen. Het was overweldigend! Rest mij tenslotte deze laatste bijdrage aan ons clubblad in 1969, te besluiten met u prettige feestdagen toe te wensen alsook een aangename jaarwisseling. Tevens de oprechte dank aan allen die in het afgelopen jaar, in welke hoedanigheid ook, wederom medewerkten aan een voortvarend Ajax, binnen én buiten de krijtlijnen van internationale klasse. J. VAN PRAAG 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1969 | | pagina 7