geland zit de ploeg, overigens in felle strijd met ZSGO, aan de kop, waarbij we de wens uitspreken dat Ajax hier tenslotte aan het langste eind zal trekken. Juniores B3 hebben op no. 1 een achterstand van weliswaar 7 punten, doch ze hebben twee wedstrijden minder gespeeld. Dat zou dus theoretisch kunnen betekenen dat onze jongens nog 3 punten achter liggen, maar het lijkt ons goed, hier eerst nog maar eens even af te wachten. De C-juniores menen wij in één groep te kunnen samenpakken. Met uitzondering van de CA hebben de overige vier teams alle de leiding in hun afdeling met in het algemeen zeer fraaie cijfers. Onze medewerker J.H.H. vertelt daar elders nog meer over. Zaterdagmiddag 6 december jl. op zijn verjaardag nog wel was de Oude Man uit Spanje, vergezeld van zijn trouwe Zwarte Piet, weer bij de Ajax-jeugd. De Sint bood o.a. secreta ris Jan Westrik een-slof-en-een-oude-voetbalschoen aan als een wensdroom ten aanzien van een hernieuwd landskampioenschap. Nadat de Sint zich met diverse spelers had onderhouden met betrekking tot klachten die hem over hen hadden bereikt, ver trok hij onder het zingen van de speciaal voor hem gecompo neerde liederen weer, via Schiphol, naar Spanje. Hij wilde nl. in ieder geval weer op tijd in Madrid zijn om de thuiswedstrijd van zijn club bij te wonen. Ajax-psycholoog, drs. D. H. Grunwald heeft een boek het licht doen zien getiteld: „Nieuwe wegen in de topsport." In 211 pagina's behandeld de schrijver de diepere achtergron den van gebeurtenissen in het leven van de sportvrouw en sport man, de mentale en medische begeleiding, de taak van de coaches etc. etc. Voor hen, wier belangstelling uitgaat naar de psychologische invloeden bij diverse sportprestaties, is dit een zeer lezens waardig boekje. Een moderne voortzetting zouden we zeggen van het destijds als eerste op dit gebied verschenen „Mysterieuze krachten in de sport" van wijlen Joris v. d. Berg. Bom NV is de uitgeefster van „Nieuwe wegen in de topsport". Prijs 8,90. Lezers (en lezeressen) van ons clubblad zullen wellicht bemerkt hebben dat onze voorgaande uitgave een verkeerd nummer droeg. Dat had: no. 3 moeten luiden in plaats van nu: no. 2. Met onze verontschuldiging. U leest derhalve thans no. 4. Eerder hebt u kennis kunnen nemen van de mededelingen aan gaande het a.s. Jubileum-jeugdtoernooi; ook in dit nummer hoort u daar nader van. Voor de goede orde laten wij hier nog de juiste samenstelling van de toernooi-commissie volgen; door een misverstand in de ons toegezonden berichtgeving, was de eerder gedane mede deling niet geheel juist. De commissie staat onder voorzitterschap van de heer A. Kraan met de heer H. A. Smit als secretaris, D. J. Boering lid en N. Dalmulder, administratie. Wij gaan nu haastig afscheid van u nemen, want met het oog op de drukke dagen bij Tante Pos moeten we tijdig dit Ajax-Nieuws op het postkantoor afleveren. Prettige feestdagen wensen wij u allen toe met een eind-goed al-goed. Dank aan onze medewerkers voor hun onmisbare steun in 1969 bij de samenstelling van ons club-orgaan. Gaarne re kenen wij voor de komende 365 dagen weer op u, waarvoor bij voorbaat onze dank. T. M. Bij de foto's: Boven: De zaal Midden: Secr. Jan Westrik ontvangt van Sint „een slof en een oude voetbalschoen Onder: Het standje van Sint en Piet valt gelukkig mee 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1969 | | pagina 5