Voor alle mensen die rente sparen Leloux Luxe schoenen Spaarbank voor de Stad Amsterdam Kalverstraat 9 Reguliersbreestraat 32 Nieuwendijk 188 Kinkerstraat 255 Haarlemmerdijk 137 Ferdinand Bolstraat 112 Gelderlandplein 13, Buitenveldert bij de spaarbank kunt u kiezen uit vele rekeningen met rentevergoedingen variërende van 3Va tot 7% rentevergoeding over onbeperkt tegoed Hoofdkantoor: Singel 548, Amsterdam-C. tel. (0 20) 6 30 63 Hoe kennelijk er van opzet sprake was, bleek wel uit de reacties van v. d. Korput; geen enkele verontschuldiging, geen enkel excuus. Integendeel. Men deed het nog voorkomen alsof het Keizer zijn eigen schuld was. We zijn het direct eens met hen die menen dat top-spelers door de scheidsrechter niet speciaal behoeven te worden be schermd. Gezien het optreden van enkele ,,refs" vraag je je echter weieens af of in tegenstelling tot bescherming die top-spelers niet vogelvrij zijn verklaard. Men zal in deze kolom men weinig of geen kritiek op HH scheidsrechters tegenkomen. We weten, de functie is vaak moeilijk. Maar wat daar bij SVV gebeurde was ontoelaatbaar en het komt ons voor dat wanneer niet streng tegen handelwijzen, die slechts ten doel hebben de tegenstander door het toebrengen van letsel uit te schakelen, wordt opgetreden (de weg naar de kleedkamer en een flinke schorsing) binnen niet al te lange tijd het hek van de dam is. Voorzover daar thans al geen sprake van is. Een zeer spannende strijd onder even zeer slechte weersom standigheden vond plaats tegen ADO. De taak van Piet Keizer (geblesseerd) werd nu overgenomen door Tom Sondergaard. Het bleef lang heel lang zelfs 11 door het hardnekkig verdedigen van de Hagenaars. Doch in de 44e minuut bezorgde Dick van Dijk ons de zege. Zo'n „last-minute" goal was er ook bij de FC Twente tegen Feijenoord, al lag in dit geval het resultaat voor de Rotterdam mers aan de negatieve kant; het was lang 01 en wérd op het nippertje 11. Zodoende konden de Michels-discipelen een puntje uitlopen. Bij het B-elftal was het halen-en-brengen. „Secco" zegt daar verderop meer van. De resultaten bij de amateurs u leest daar nog meer over zijn wat teleurstellend. Zo ongeveer op de helft van de com petitie staat Ajax 3 zes punten achter op de leider Volendam 3; op 16 november jl. werd thuis met 20 van de mannen uit de palingplaats verloren. Om dié achterstand nog in te lopen? Ja, niets is onmogelijk bij het spel met de „knikker", maar dat vereist dan wel het nodige optimisme. Ook Ajax 4 „boert" niet zo, als wel gewenst wordt. In deze af deling is DOS '01 heer en meester en prijkt bovenaan met 7 punten voorsprong op Ajax. Een kampioenschap lijkt er dus dit jaar niet in te zitten. Wel is in ieder geval belangrijk, dat we bij de bovenste ploegen eindigen, zulks in verband met de ver sterkte degradatie hier. Ajax 5 staat er beter voor, hoewel er nog harde strijd geleverd moet worden met o.a. Zwarte Schapen en WMS. Van laatst genoemde club werd op 2 november jl. zelfs thuis ver loren (23), terwijl de eerste ontmoeting met Zwarte Schapen ook thuis niet verder kwam dan 11. Er zit echter nog van alles in. Ajax 6 tenslotte is momenteel koploper in zijn afdeling. Ook hier nog scherpe concurrentie (BPC, Schellingwoude en Am- bon). Kortgeleden werd „uit" tegen BPC gelijkgespeeld, terwijl ook „uit" van Ambon met 10 werd gewonnen. Ga zo voort, luitjes. In de jeugdsector valt de schitterende gang van zaken op bij de juniores A1. Cijfers: 10 gespeeld, 9 gewonnen, 1 gelijk, doel- cijfers 435, punten 19. No. 2 is WA met eveneens 10 wed strijden en 12 punten. Zo doorgaande belooft dat wel wat. Ook de juniores A2 staan aan de kop, zij het dan met dezelfde cijfers als JOS: 9 gespeeld, 15 punten. Alleen de doelcijfers zijn hier sterk in ons voordeel. De juniores A3 iets minder, toch een goede tweede plaats achter DWV, met 3 punten achterstand en een wedstrijd meer gespeeld. De juniores BI zitten in een moeilijke positie: op één na onder aan. Daar moet in de komende maanden wat aan gedaan wor den, vrienden! Hopelijk hebben wij in het volgende clubnieuws al betere berichten? Juniores B2 doen het goed. Op de helft van de competitie aan- 4

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1969 | | pagina 4