bestuursmededeling in de CSSR, bleek, dat we zo langzamerhand aan het einde van onze krachten kwamen (al woog hier het al spoedig uitvallen van Johan zwaar), we aanvaardden niettemin de reis naar Ma drid voor de beslissende strijd tegen AC Milan, zeker niet als bij voorbaat reeds verliezer zijnde. Maar we troffen Rivera c.s. in topvorm. Zoals ze ook zelf later verklaarden. In maanden niet had het zó geklopt als nu tegen Ajax. Aan onze kant misten we de nodige ervaring en ook kunnen om deze prachtig spelende Italianen voldoende te bestrijden. Met 41 moesten wij hen de eer laten De winnaars van Europa Cup I veroverden daarna ook nog de officieuze ere-titel door het Zuidamerikaanse Estudiantes-elftal van de plaats te verdringen, die het lange tijd innam. En daar mede schijnt AC Milan met recht al zijn kruit verschoten te heb ben, althans momenteel aan een terugval bezig te zijn. Niet alleen dat in de huidige competitie onze oud-tegenstanders ver van de eerste plaats verwijderd zijn, doch zowel „thuis" als ook in Rotterdam tegen Feijenoord bleek duidelijk de achteruitgang. Waarmede wij geenszins de prestatie van de Rotterdammers in een minder daglicht willen stellen. Zeker niet. Want ondanks de mindere kracht is AC Milan toch altijd nog een ploeg om met ontzag tegemoet te treden. Een voortreffelijk resultaat van de Maasstad-bewoners dus, die we voor de verdere strijd veel succes toewensen. Tja, en uit dit optreden van Feijenoord in de huidige Europa Cup I blijkt dan tevens, dat wij in 1969 de ere-titel niet haalden. Ook Beker II ging aan ons voorbij, mede omdat in de strijd om de KNVB-Cup wij verstoken bleven van enige medewerking van de KNVB bij ons zwaar overladen programma. PSV werd uit eindelijk de Nederlandse vertegenwoordiger. Bleef dit jaar deelname aan de Jaarbeursbeker over, hetgeen tot nu toe een succesvol verloop heeft. Na Hannover '96 alsmede Ruch-Chorkov (Polen) te hebben uitgeschakeld, heeft de loting voor de volgende ronde ons tegen het Italiaanse Napoli ge bracht. De eerste wedstrijd in Napels is, als u dit blad onder ogen krijgt, reeds gespeeld, terwijl op 7 januari 's avonds (ge wone tijd) in het Olympisch Stadion de return plaatsvindt. Vooral in de strijd tegen de Polen als gasten was ons elftal prachtig op dreef, in het bijzonder tijdens de tweede helft. Het werd niet minder dan 70! In Chorkov waar we met 12 wonnen deed zich een incident voor. De Bulgaarse scheidsrechter stuurde Johan van het veld. Later zei hij: „Om dat hij meende dat Cruijff natrapte." Dat was echter niet het geval. Integendeel, de Ajacied was in werkelijkheid zelf de on rechtmatig aangevallene. Zoals ook door de desbetreffende grensrechter werd beaamd. Of dit muisje niettemin nog een staartje zal hebben Het Comité van de Jaarbeursbeker heeft op dit moment nog niets van zich laten horen maar je kunt natuurlijk nooit weten. Er gebeuren op dit vlak vaak vreemde dingen Wat om nog even in de 1969-prestaties te blijven ook zeer verheugend was, was dat na lange tijd ook de Ajax-reser- ves, Ajax-B, het kampioenschap behaalden, hetgeen tevens het geval was bij Ajax 4, Ajax 5, de juniores A1, A2, B1, B4 en C4. Ook onze honkbalploeg behaalde in haar afdeling de ere-titel, doch faalde helaas in de strijd om de promotie naar de hoofd klasse. Zoals u met ons eens zult zijn: een goed Ajax-jaar, dat 1969. En hoe de huidige situatie er uit ziet: Ajax 1 gaat momenteel aan de kop en gelet op de laatste al gemene resultaten, ziet het er op dit ogenblik naar uit, dat op nieuw de strijd om de gouden plak wederom een Ajax- en Feijenoord-aangelegenheid gaat worden. De laatste resultaten van Bals c.s. in de lopende competitie liepen van „bescheiden" tot „loyaal"; tegen NAC uit Breda werd het een krappe zege (21), maar we zeiden reeds eer der, de mannen uit het zuidelijk „Haagje" trappen dit seizoen een zeer redelijk balletje. De derby: DWSAjax viel kwalitatief tegen. We trokken wel met 20 aan het langste eind, doch als kijkspel was het voor jan-en-alleman een tegenvaller. Neen, dan genoot korte tijd later het Amsterdamse publiek heel wat meer van AjaxRuch! Op 23 november jl. floot scheidsrechter J. C. Vervoort de wed strijd: AjaxTelstar. Lange tijd hield de oude club van doelman Stuij door hardnekkig verdedigen stand, waarbij Clement als gevaarlijke uitvalspits werd gehouden, doch toen Gerrie Mühren tweemaal en Johan éénmaal het IJmuidense net hadden gevon den, geloofden de bezoekers er ook niet meer in. Toch kwam, door een fout in de Ajax-verdediging, nog een tegenpunt, maar toen was het Dick van Dijk die Telstar met een vierde doelpunt min of meer duidelijk maakte dat zij alle hoop maar moesten laten varen. Het bezoek aan het dit jaar gepromoveerde SVV leverde wel een daverende 60 zege op, waarvoor Dick van Dijk (3), Sja- kie (2) en Mühren (1) zorgdroegen. Wat dat betreft hadden we dus een goede zondag. Echter de manier, waarop de Schie dammers zich in hun machteloosheid verweerden, was weer van dien aard, dat Ajax alle zeilen bij-moest zetten om blessu res te voorkomen. Piet Keizer werd echter toch goed het slachtoffer door een zekere „mijnheer" v. d. Korput, die, zo ver namen wij uit de Pers, het steeds op Keizer gemunt had. In de 7e minuut reeds werd Piet op ongeoorloofde wijze genomen. Scheidsrechter Dorpmans stond er wel met zijn neus bovenop, doch reageerde verder niet. Een kwartier later had de Schie dammer goed zijn zin, toen hij opzettelijk onze linksbuiten zo danig tegen zijn rechterknie schopte, de afdrukken van de schoen-noppen tekenden zich duidelijk af, dat Piet uit het veld moest strompelen. Weer stond de heer Dorpmans in de buurt, doch verder dan een dreigende vinger kwam het niet. JAARBEURSSTEDEN-BEKER 1969-1970, DERDE RONDE WOENSDAG 7 JANUARI 1970: AJAX—NAPOLI OLYMPISCH STADION, AANVANG 20.15 UUR Voor bovengenoemde wedstrijd heeft het Ajax-bestuur de na volgende regeling vastgesteld: a. Diploma's Werkende- en Buitengewone leden, A-, B-, C-junio- ren, Pupillen, Donateurs, Dameskaarten, Kinderkaarten, Sei zoenkaarten Reynoldstribune K, Obligatiehouders en Sei zoenkaarten Obligatiehouders geven op vertoon hiervan toe gang tot de MARATHON-TRIBUNE (vakken C en D). b. Houders van seizoenkaarten staanplaatsen P en F hebben op vertoon van diploma toegang tot het vak S. c. De Ajax-autokaarten zijn voor deze wedstrijd TEVENS GEL DIG voor het Olympisch Stadion. 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1969 | | pagina 3