kroniek 6 december Geloven jullie nog in mij Alweer de laatste (Kroniek) van dit jaar. Want er resten ons nog maar „uren en dagen". De eindstreep is in het zicht. Doch alvorens we straks dit jaar zonder Wim Kan over de drempel stappen, om het jonge 1970 binnen te gaan, blikken we, zoals gewoonlijk, nog even terug Wat 1969 gaf. En nam Het was ongetwijfeld een bijzonder jaar. Voor de mensheid in het algemeen: zij betrad de maan. Een adembenemende gebeur tenis, een ongelooflijke prestatie. Om stil van te worden Daarna enthousiast-reagerend te juichen! Fantastisch! Waar gaan we in dit nieuwe jaar naar toe En verder Want we zijn nog lang niet aan het einde van 's mensen kunnen! Ook voor voetballend Nederland en voor onze club in het bij zonder, was het een groot jaar. Voor het eerst in de geschiede nis van het Europese top-voetbal en met name Europa Cup I, was het een Nederlands team dat de finale bereikte: óns aller Ajax! En hoe! De weg daarheen was allerminst geplaveid, ging noch over rozen. De beste prestatie daarbij was ongetwijfeld het uitscha kelen van het roemruchte Benfica in de beslissingswedstrijd te Parijs. Iets dat alom in de voetbalwereld diepe indruk maakte. Over een sléchte indruk gesproken, die had Ajax wel van de toestanden in Turkije, zulks bij gelegenheid van de strijd tegen Fenerbahce; het ongekende modderballet, kortom de gehele onaangename situatie daar bleef lang in herinnering. Dat daarna in een gigantisch duel tussen onze verdediging en de onvermoeide aanval van Spartak-Trnava, bij de returnwedstrijd 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1969 | | pagina 2