DEKO n.v. onze amateurs N.V. AANNEMINGSMAATSCHAPPIJ Burger- en Utiliteitsbouw Voor een groot aantal elftallen in de AVB en KNVB zit de eerste helft van de competitie er bijna op; zo ook bij de Ajax-amateurs. In totaal werden tot nu toe 40 wedstrijden gespeeld. Met scoren verliep het iets minder vlot; 26 goals vóór kwamen bij het reeds gevestigde aantal van 40, nu dus 66, terwijl de keepers iets meer moesten vissen", nl. 22 keer, nu derhalve 37. De helft van het aantal wedstrijden werd in winst omgezet, liefst 13 keer werd gelijkgespeeld en 4 wedstrijden werden verloren. Totaal aan winstpunten dus 53, verliespunten 27. Het derde, vijfde en zesde hadden eenmaal een vrije zondag (afgelasting). Zondag 26 oktober en 23 november waren de hoogtepunten. Uit 2 keer 4 wedstrijden werden 2 keer 6 punten behaald. De grootste uitslagen kwamen dit keer op naam van Ajax 4 en Ajax 6, die beide eenmaal met 20 zegevierden. Het meest produktieve elftal bleek ook nu weer het vijfde. Van het nu totaal vóór-gescoorde aantal doelpunten (66) nam dit elftal er 29 voor zijn rekening. Sacksioni bleef met 9 goals amateur-topscorer. Het succes volste elftal was echter Ajax 4, dat uit de laatste 6 wedstrijden 8 punten vergaarde. Juist dit elftal heeft de punten broodnodig, aangezien door het terugbrengen van enkele afdelingen uit de reserve 2e klasse, er 6 elftallen moeten degraderen. Ga zo door, jongens! In de 22 thuiswedstrijden is er 10 maal gewonnen, 7 maal gelijk gespeeld en 4 maal verloren; 35 keer werd gescoord en onze keepers moesten 20 keer de rtieste gang naar het net maken. De 18 uitwedstrijden brachten ons 9 keer winst, 4 keer verlies en 6 keer een puntenverdeling; 13 keer werd gescoord en 7 keer werd tegen gedoelpunt. Het derde benodigde tot nog toe 17 spelers, het vierde 19, het vijfde maar liefst 21 en het zesde tenslotte 16 spelers. Tot aan de laatste zondag konden slechts 9 spelers wekelijks worden opgesteld, 6 spelers kwamen echter als invaller toch evenveel wedstrijden in actie. Eén speler kreeg een officiële waarschu wing (totaal nu 3), helaas werd er ook één uit het veld ge zonden. Rest me alleen nog te vermelden dat de amateurs 1 strafschop mee kregen (totaal nu 4 en allen benut!) en 3 tegen (totaal nu 4, waarvan 2 gestopt!) en dat in deze 40 wedstrijden 34 keer een wisselspeler werd ingezet. C. J. M. BOLLEN eenmaal! De Volendam-goals ontstonden uit een free-kick op de rand van het penalty-gebied, ineens ingeknald, en een kopbal via de paal. Tegen SDW 2 zorgde Rolf Grootenboer, na fraai terugkoppen van Cas Primus, er met een ziedend schot voor, dat de groen- roden aan het kortste eind trokken. Herman Landman en Jan Fleysman vielen op door werklust en goed spel. De ontmoetingen met JOS 2 en DWV 2 vonden geen doorgang wegens terreinafkeuring. Ajax 4 versloeg allereerst AFC 3 met 21, via doelpunten van Jan Fleysman en Wim Gerritsen. Te Amersfoort tegen Quick 2 benutte George Melchers een penalty (01) en scoorde Jan Westerink met een kopbal de tweede goal (02), terwijl de Ajacieden nog vier keer tegen lat en paal kogelden! Rob Vreden- bregt, onze linker-vleugelverdediger, keeper Peet Jansen en Frans Grootenboer waren uitstekend op dreef. Thuis werd ver loren van Blauw-Wit 2 (12), dat in Jan Royé een uitmunten de, geroutineerde centrumverdediger had. Spitsspeler Jan Wes terink was de maker van onze goal. Linksbuiten Harry Premseler zorgde, uit een pass ,,over de hele" van Bert Jurgens, voor de 01 zege op DCG 3 in Sportpark Ookmeer na een spannend duel. Te Utrecht tegen Velox 3 (11), was het andermaal Prem seler, die het net deed trillen in een uitstekende wedstrijd. Kee per Gerard Happé en zijn backlinie (Vlaams), bestaande uit Frans Grootenboer, Wim Gerritsen, Hans Rodenburg en Rob Vredenbregt speelden een prima wedstrijd, evenals Cas Klein en Fred Lodewijk. De thuismatch tegen Celeritudo 2 eindigde dubbelblank (00). In weerwil van een overgrote veldmeerderheid en goede combi naties, helaas geen goals! Ajax 5, aan de kop van de ranglijst, behaalde de volgende re sultaten: Te Kudelstaart tegen KDO 2 zegevierden Cas Harms en de zijnen met 23 in een vrij harde wedstrijd. Rob Speyer zorgde voor de winnende goal. Mede doordat keeper Gerard Happé veel last ondervond van een dijbeenblessure en ondanks een 20 voorsprong van ons vijfde, nam WMS 2 toch de beide punten mee naar huis. Een off-day, boys! Spitsspeler Harry Sacksioni bezorgde ons een week later tegen De Eland-SDC 2 door eenmaal te scoren (01) de overwin ning. Uitblinkers dit keer: Hans de Vries, Cas Harms, Rob van Dekken, Rob Speyer en Gerard Happé. In de belangrijke ontmoeting met Zwarte Schapen 2 lag het zwaartepunt in de verdedigingen van beide ploegen. Na een 01 achterstand was het Rob van Dekken, na prima voorberei dend werk van Max Premseler, die de gelijkmaker scoorde (1 1). Tegen FIT 2 werd hetzelfde resultaat behaald (11). Reserve-keeper Wim Meester, de veteranen doen het nog best, Ajax 3 vervolgde de competitie tegen Zilvermeeuwen 2 uit Zaandam en kwam, ondanks een groot overwicht, niet verder dan een gelijk spel (00). In Utrecht tegen Elinkwijk 3 kwam het eveneens tot een puntenverdeling (11) in een overigens goed gespeelde wedstrijd. Herman v. Brevoort scoorde voor de rood-witten, uit een trekbal van Jan Gerritsen, terwijl de tegen- goal ontstond uit een foutieve terugspeelbal, welke Daan Schalm losliet. Vervolgens behaalden onze jongens een 10 overwinning op Zeeburgia 2 in een keihard duel. Joop de Vries doelpuntte door middel van een kopbal, kort voor het eindsignaal. Te Amstelveen tegen RKAVIC 2 werd het wederom een draw (11), niettegenstaande een grote veldmeerderheid. Nadat ons tegen, tegen de verhouding in, met 10 achterstond, was het Cas Primus, die de stand in evenwicht bracht. Volendam 3 nam twee punten mee naar huis en verdiend (02). In het veld waren Richard Oldenziel en zijn jongens niet de mindere, maar voor het doel wel en de doelpunten tellen nu Palmgracht 6-16 Tel. 24 27 79 11

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1969 | | pagina 11