b-praat toernooinieuws "DE SPORT" AJAX B Jan Koning in actie Een algemene indruk van ons B-team op dit ogenblik: er is nog te weinig durf bij verschillende spelers, te weinig „power", zo als men dat pleegt aan te geven. Er wordt niet voor „geknokt" (het zijn ook ,,minimum"-uitslagen) en vooral voor eigen pu bliek lijkt het soms wel of aan een soort plankenkoorts geleden wordt, of men bevréésd is fouten te maken, de bal verkeerd af te spelen of wat ook en daardoor vervalt in een verkrampt voetbal. Mogelijk en hopelijk dat in de tweede helft van de com petitie, wanneer in ieder geval de ervaring is verrijkt, een en ander beter zal worden. Kwaliteiten zijn er zeer zeker aan wezig! SECCO De resultaten van de reserves blijven een wisselend karakter dragen. Na het gelijke spel tegen Feijenoord, gingen we de week daarna naar Breda om NAC-B partij te geven. Het werd een goede wedstrijd. Zoals ook NAC in de eredivisie dit seizoen goed voor de dag komt, is het reserve-elftal van de Bredanaars van prima kwaliteit. We wonnen met 10 door een goal (kop bal) van Rep. Vooral in de tweede helft speelden beide elftallen zeer aan trekkelijk voetbal. AjaxDWS op 15 november aan de Middenweg. Nu, daar is eigenlijk geen goed woord over te zeggen. DWS slecht, bij ons niet veel beter. Een grove fout in onze verdediging leverde uit eindelijk de volle winst op voor de blauw-zwarten. Neen, alles bij elkaar: om zo gauw mogeljjk te vergeten. In IJmuiden tegen Telstar ging het stukken beter. Goed voetbal en een prima inzet van onze jongens. Ook hier een magere uit slag, zij het dan dat deze toch twee punten voor Ajax betekende (10). De goal werd gemaakt door Husers. Vooral in de tweede helft hebben de gastheren, die in de kop groep zitten, er alles aan gedaan, om tenminste een gelijk spel te bereiken, maar de Ajax-defensie gaf geen krimp. Thuis tegen Volendam is het niet meer dan een gelijkspel ge worden (00), hoewel de overwinning voor het grijpen heeft gelegen. Het was over het geheel genomen een zeer redelijke wedstrijd, waarbij de beide verdedigingen de uitslag wijst daar op de boventoon voerden. Bennie Muller kwam wel alleen voor de keeper maar het leverde helaas niets op. Sigarenmagazijn A. L. van Loon VOORVERKOOP: Ajax- en Olympisch Stadion J. P. Heijestraat 97 - tel. 16 7105 De voorbereidingen van ons Jubileum-toernooi verlopen uitste kend! De bezetting van dit toernooi is rond! Deelnemers zijn: ADO Blauw-Wit Ajax Go Ahead Bayern München Liverpool FC Anderlecht Glasgow Rangers De huisvesting van al deze teams is al geregeld en hiervoor hoeven wij dus géén beroep op u te doen. De wedstrijden worden gespeeld op zaterdag 2 en op zondag 3 mei. Alleen enige voorronden zullen op de bijvelden worden gespeeld, maar voor het overige zullen alle wedstrijden op het hoofdveld worden verspeeld. Wij riepen een vorige keer uw medewerking in. Veel vragen wij niet! Laat echter onze acquisiteur van het mooie programmablad niet met lege handen weggaan. Dit programmablad, boekwerk in feite, wordt geheel gratis ver spreid in een oplage van 10.000 exemplaren. Het biedt dan ook zonder meer, én door oplage én door uitvoering (ruim 40 pagi na's), uitstekende reclamemogelijkheden. U mag en u kan eenvoudig er niet in ontbreken! Het is vanzelfsprekend, dat wij onze gasten zo goed mogelijk zullen ontvangen en zeker niet zonder tastbare herinnering laten vertrekken. Enige Ajacieden hebben reeds iets bijzonders gedaan! U weet het reeds! Blijft u achter? Wij dachten van niet! De Toernooicommissie 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1969 | | pagina 10