onze amateurs Ajax 3, ons eerste amateur-elftal, startte de competitie met een gelijk spel (22) tegen DWV 2. Onze reporter Cas Bollen nam deze wedstrijd onder de loupe. De voorwedstrijd in Heemstede (voor RCHVitesse) werd met 10 door Richard Oldenziel en de zijnen gewonnen. Herman v. Brevoort scoorde het enige doelpunt. De week daarna werd AFC 2 met een 30 neder laag naar huis gezonden. Bert Jurgens, Rolf Grootenboer en linksbuiten Jan van Doorn zorgden voor de treffers. In Zaandam tegen ZVV 2 gingen onze jongens, evenals verleden jaar, de boot in, dit keer met 21. Thuis tegen Zilvermeeuwen 2 kwa men de rood-witten niet verder dan 00. Oorzaak: o.a. er werd te weinig op doel geschoten. De combinaties waren dikwijls goed, maar the finishing touch ontbrak! In een vriendschappe lijke ontmoeting met De Volewijckers 3 werd een 32 over winning 'behaald. Wij noteerden o.m. een fraai doelpunt (kop bal) van Jan Westerink en enige mooie safes van keeper Sdhalm. Ajax 4, onder leiding van captain Hans Rodenburg, begon hoop vol met twee overwinningen, resp. te Hilversum tegen Victoria 2 (12) en thuis tegen Hercules 2 (30). In laatstgenoemde ontmoeting vonden Freek Post (kanonskogel), Wim de Ridder (direct uit corner) en George Melchers (penalty) het net. Te Utrecht tegen Zwaluwen Vooruit 2 trókken onze jongens aan het kortste eind (42), nadat de rust met 11 was ingegaan. Al met al een wedstrijd waarin o.a. de inzet, op een enkele uit zondering na, ver te zoeken was. Tegen het ongeslagen DOS '01 2 herstelden de Ajacieden zich enigszins en bevochten een draw (00) in een aardige wedstrijd, waarin de defensies over heersten. Een week later werd UW 2 twee punten rijker door een blunder van onze doelman, hetgeen jammer was, daar er zeker een gelijk spel ,,in zat" (10). Jongens, zorgt er voor niet bij de laatste zes te komen, want degraderen naar een lagere klasse (3e) is nooit prettig! Ajax 5, ook dit seizoen onder leiding van captain Cas Harms, staat momenteel zonder puntenverlies aan het hoofd van de ranglijst. De volgende clubs werden aan de zegekar gebonden: VDO 2 5—0, DJK 3 0—4, Madjoe 2 4—2, RKAVIC 3 1—6 en TDO 2 20. Een goed op elkaar ingespeeld team, dit vijfde, met een hechte verdediging, o.m. bestaande uit keeper Gerard Happé, centrumverdediger Roel Pijbes, Hans de Vries midden velder en een voorhoede die van scoren houdt, met Harry Sack- sioni, Rob van Dekken, Co v. Akkeren, Rob Speyer en Ronnie Mortel. Ga zo voort, mannen, en gij zultmaar dat is nog een lange weg! Ajax 6, onder leiding van ex-eerste elftalspeler Albert Post, speelt gegroepeerd voetbal en behaalde tot op heden de vol gende resultaten: uit tegen RAP 2 12, TDW-Centrum 2 11, Schellingwoude 2 (20) en weer uit, Zeeburgia 4 00. Dit elftal, met o.a. Ab Slager, Harry de Waal, Dick de Groot, Frits v. d. Valk, Ron Cohen, Coen Post, Theo v. Haarlem, Wim Heis terkamp, Rob Lissauer, Ruud Wiffrie, Rob Theunisse en Hans Dukker, zal ongetwijfeld een rol gaan spelen in de bovenste regionen van de afdeling. Tenslotte verwijzen wij u, behalve naar de standen, ook nog naar de wedstrijdverslagen van Cas Bollen en Wim Heisterkamp elders in dit clubblad. W. F. SCHOEVAART AJAX 3 De thuiswedstrijd tegen DWV 2 leverde een wat teleurstellend resultaat op. De eerste helft werd een voortdurende druk uit geoefend op de veste van de tegenstander en dat resulteerde in twee doelpunten. De eeréte werd in eigen doel gewerkt, de tweede door Jurgens fraai gescoord. Nadat trainer Buskermolen er in de pauze nog speciaal op ge wezen had, dat tegendoelpunten dikwijls, door onvoldoende concentratie, vlak na de rust vallen, bracht DWV binnen een kwartier de stand in evenwicht. De eerste goal viel door te laat „timen" van onze doelman, die buiten deze fout een voortref felijke wedstrijd speelde, de tweede door grove dekkingsfouten. Hierna probeerde een hardwerkend Ajax-team de score een voor hen gunstiger aanzien te geven, maar DWV was onverbiddelijk; derhalve 22. AJAX 4 Een met té weinig interesse spelend elftal verzuimde in de eer ste helft het overwicht in doelpunten uit te drukken. Te weinig (gevaarlijke) schoten werden er gelost op het doel van Zwalu wen Vooruit 2. Na tien minuten kwamen we door een dekkings- fout met 10 achter en het is in Utrecht dan bijzonder moeilijk nog te winnen. Nog had er niets aan de hand behoeven te zijn toen vijf minuten daarna een strafschop, door Melchers benut, de stand in evenwicht bracht. Maar ons elftal bleef ook na de rust ^volharden in té kort samenspel, té lang de bal bij zich houden en té weinig schoten lossen. Zwaluwen Vooruit rook zijn kans en de bakens werden met succes verzet. Binnen een kwar tier voerden de gastheren met drie goals de stand op tot 41. Kort voor tijd gaf W. Gerritsen de score een wat dragelijker aanzien (42). Dit elftal móét (6 teams degraderen, heren!) en kan beslist veel beter! AJAX 5 Het meest produktieve en succesvolste elftal! Maar toch Thuis tegen TDO 2 (dat tot dan had: 0 punten, 2 voor en 19 tegen in 4 wedstrijden) 20 winst; een wat mager resultaat! Een zich niet té fel verzettend TDO moet na de wedstrijd ver wonderd zijn geweest. Immers, Ajax 5, fier koploper met de res pectabele doelcijfers: 19 voor en 3 tegen, zou tegen de nummer laatst wel eens voor het nodige vuurwerk zorgen. Maar het zich blijkbaar overschattende elftal geloofde het, op een paar goede Uitzonderingen na, wel. In een hoog tempo werd vanaf het begin geprobeerd de tegenstander onmiddellijk op de knieën te krijgen. Toen na vijftien minuten nog geen doelpunten verkregen waren, zakte de spirit aanzienlijk en kreeg TDO zodoende enige ruimte, wat resulteerde in vijf hoekschoppen! Typerend was ech ter dat in déze periode de doelpunten gescoord werden. Sack- sioni en Pijbes waren de schutters. Na de pauze bracht het spel nauwelijks verbetering. Heren van Ajax 5: wanneer jullie het tempo in deze wedstrijd Sigarenmagazijn "DE SPORT" VOORVERKOOP: Ajax- en Olympisch Stadion A. L. van Loon - J. P. Heijestraat 97 - tel. 16 7105

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1969 | | pagina 9