b-praat sint nicolaasfeest De Ajax-reserves streden de afgelopen weken met wisselend succes. Tegen de Fortuna-Sittandia-Combinatie uit Geleen werd met 41 gewonnen. Een over het algemeen goed door Ajax ge speelde wedstrijd, waarbij de score door Rep (penalty) werd geopend, nadat De Ruiter in het beruchte gebied ten val was gebracht. Husers nam no. 2 voor zijn rekening, door een voor zet van rechts goed af te ronden, terwijl De Ruiter zelf na een fraaie dribbel 30 liet aantekenen. Een fout in onze verdedi ging werd door de bezoekers afgestraft (31). De tweede helft werd een periode, waarin de onzen vele kan sen kregen (doCh niet benutten) om het krachtsverschil duide lijker tot uiting te brengen. Het dient gezegd dat paal en lat daarbij aan FSC-zijde waren. Toen Jan Koning een keer al te stevig werd vastgehouden en dit alweer binnen de bekende" lijnen, was het ondermaal Rep die de IOmeter sdhop benutte (4—1). Uit tegen AZ '67 werd het een 20 zege voor Ajax in een vlot en technisch goed gespeelde ontmoeting. De twee doelpunten werden geproduceerd door in de eerste helft Husers, uit een voorzet van Koning. Na de pauze was het Jan zelf, die een diepte-pass van De Ruiter oppikte en de bal achter de Alk- maarse doelman deponeerde. Na deze twee goede resultaten was het verlies tegen SVV en dat nog wel aan de Middenweg uiteraard een tegenvaller. De Schiedammers brachten een verrassend goed elftal binnen de lijnen met een prima sluitende verdediging en bovenal een voor treffelijke doelman. In deze, door scheidsrechter F. Vermij uitstekend geleide wed strijd, werd een grove dek'kingsfout ons noodlottig (01). En aangezien, alle Ajax-pogingen ten spijt, de bezoekers het zo wisten te houden, gingen de beide punten naar Schiedam. In de lichtstad tegen de reserves van PSV werd het een teleur stellende vertoning. De eerste helft bood de meeste kansen voor de thuisclub, daarna nam Ajax het heft in handen. Maar geen van beide kon tot scoren komen. (00) Een avondwedstrijd tegen een Amstelveense combinatie gaf ge legenheid te constateren, dat er toch beslist wel kwaliteiten in Ajax-B aanwezig zijn. Een pittige Ajax-overwinning werd het (72) met als topscorer Tom Söndergaard (4 goals). Zaterdag 1 november, „the big match" aan de Middenweg: Ajax BFeijenoord B met natuurlijk een behoorlijke publieke belangstelling. Dit is een goede en ook sportieve strijd geworden, waarin de Rotterdammers voor de rust het beste spel hadden en daardoor terecht een 10 voorsprong verkregen. In de tweede 45 miinuten was echter Ajax de betere ploeg. Dirk Visser maakte op zeer fraaie wijze gelijk (uit een voorzet bal op borst opgevangen en meteen op zijn „slof") waarna de meeste kansen voor een overwinning aan onze kant lagen. Eddy Pieters Graafland had daarbij het nodige keepers-geluk, werd de bal een keer nog maar op het nippertje van de doellijn gekopt, het bleef 11, welke uitslag, gezien de kwaliteit van het spel aan beide kanten, algemeen aanvaardbaar was. UITSLAGEN BETAALD VOETBAL september 1969 13 Ajax BFSC B 4—1 14 AZ '67Ajax 0—1 (Van Dijk) 20 AZ '67 B—Ajax B 0—2 21 AjaxHaarlem 4—0 (Cruijff 2x) 24 AjaxHannover 3—0 (Cruijff, Vasovic, Mühren) 27 Ajax B—SVV B 0—1 28 Holland SportAjax 1—4 (Van Dijk 2x, Keizer, Swart) er 1969 4 Holland Sport BAjax B 1 1 5 Ajax—PSV 3—0 (Cruijff, Van Dijk, Keizer) 11 Ajax BFC Den Bosch B 3—1 12 FC TwenteAjax 0—3 (Keizer 3x) De week daarop tegen SHS op Houtrust. Hier werd niet meer dan een puntenverdeling bereikt. Wel hadden de onzen het betere spel, waren de meeste winstkansen voor Ajax (een pe nalty werd helaas gemist), doch enthousiast optredend, slaagde de tegenpartij er in ons elftal (met o.a. Henk Groot en Sönder gaard) op 11 te houden; het Ajax-doelpunt kwam op naam van Husers. Seizoen 1968-1969 Feijenoord 9 8 0 1 16 218 Ajax 9 7 1 1 15 297 Seizoen 1969-1970 Ajax 9 9 0 0 18 265 Feijenoord 9 8 1 0 17 285 Zaterdag 11 oktober: thuis tegen Den Bosch. Hier viel een aantrekkelijke partij voetbal te aanschouwen. De Brabanders legden prima combinaties op de grasmat en eerlijk gezegd zou de uitslag nu 31 voor Ajax andersom niet minder gerechtvaardigd zijn geweest. Beide partijen gaven el kaar niets toe in het missen van kansen, zij het dan dat paal en lat enkele malen de bezoekers behulpzaam waren bij het beperken van de score. De doelpunten aan onze kant werden gemaakt door Söndergaard, Arie Haan en Husers. Een friendly game, op een dag-ïmde-week tegen Go Ahead in Deventer, met aan beide kanten bekende eerste-elftal-gezichten in de gelederen (Ajax: o.a. Pronk, Groot, Suurendonk, Sönder gaard en Stuij). Daar speelden twee elftallen een goede, gelijk- opgaande wedstrijd welke door Ajax met 10 (Söndergaard) werd gewonnen. Na afloop werd geconcludeerd dat behalve aangenaam het ook, zowel voor gasten als gastheren, een nuttig partijtje was geweest. SECCO Voor onze jongste jeugd, 6 december a.s.: ST. NICOLAAS MIDDAG IN HET AJAX STADION Nadere berichten volgen nog. Jeugdcommissie 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1969 | | pagina 8