Is er alle aanleiding nogeens met nadruk de goede verstandhouding te memoreren tussen ons bestuur en de heren Burgwal en Coler van de KNVB, zulks direct na het ontstaan van de narigheden en waarbij beide partijen met elkaar trachtten een oplossing voor de moeilijkheden te vinden, ten aanzien van de houding van de heer Kessler daarbij, kan ik slechts kritiek hébben. Het zou té ver voeren deze hier gedetail leerd weer te geven. Samenvattend kan worden gezegd, dat zijn reactie, nadat Cruijff niet in Holten was versohenen, van weinig zelfbeheersing getuigde. Integen deel! Inplaats van zoals dat van een coach-met-de-juiste-instelling verwacht mag wordende al of niet verklaarbare afwezigheid van Cruijff met deze binnens kamers te behandelen, werden boosheid, belediging of waar de heer Kessler op dat moment ook maar aan ten prooi was, aan de publicatie prijs gegeven, werd daarmede tevens een stemming onder de andere spelers verwekt èn sneed de heer Kessler zichzelf de pas af om na acceptatie door de KNVB van het door Johan aangeboden excuus, deze alsnog op te stellen. Het komt mij danook voor, dat de goede moed, die men nu alweer tradht op te brengen voor de werefdkampioenschap- pen van 1974, beslist geen beter resultaat beschoren is, dan het Mexico van zo-even, als de bestaande schromelijke tekortko mingen bij coach en de met hem verant woordelijke personen intussen niet danig en zo spoedig mogelijk worden gecorri geerd. Want zo is het als eerder op gemerkt inderdaad: in de totaliteit gaat het hier niet om de heer Kessler al léén. Er is meer De laatste tijd b.v. is, juist in verband met de Mexico-reis, de naam van Piet Keizer meerdere keren genoemd. In gesprekken met mij en o.a. de heer Burgwal van de KNVB heeft Piet eerder verklaard, onder bepaalde voorwaarden (lees: zekerhe den) weer voor het Nederlands elftal te willen spelen. Dit heeft de heer Burgwal reeds verschillende keren bij de desbe treffende instanties te Den Haag naar vo ren gebracht. Tot op heden echter zonder ook maar enige reactie Dit alles zijn diep teleurstellende feiten, waaraan, nogmaals, op korte termijn niet iéts maar véél veranderd moet worden. Om dan toch nog even op de heer Kessler (aan wiens technische capaciteiten ik overigens niet twijfel) terug te komen. Ik dacht dat er dringend behoefte bestaat hem een of meerdere figuren toe te voe gen wier taken zouden moeten liggen op o.a. het sociaal-psychologisch resp. me dische vlak, zijnde daarmede een eerste vereiste aanvulling ten aanzien van een zorgvuldige en totale begeleiding. Deze weg zal m.i. moeten worden ingeslagen om eindelijk en uiteindelijk de basis te vormen voor een Nederlands elftal van werkelijk internationale klasse. De ene ,,rel" is nauwelijks voorbij, of in KNVB-kringen heeft men kans gezien, al weer een nieuw „geval" het levenslicht te doen aanschouwen. Ditmaal opnieuw een zaak van dwaze rechtspleging, zulks met betrekking tot de schorsing van de Feijen- oord-speler Van Hanegem. Mag ik aan hetgeen ik daarstraks rele veerde over Keizer-en-het-Nederlands-elf- tal nog toevoegen, dat Piet in het verle den meerdere keren verweten is, dat hij zijn-been-stijf-hield, omdat, zo werd ge suggereerd: in geval van moeilijkheden men in de praktijk een aan de omstandig heden aangepast beleid zou voeren. Maar Piet Keizer liet zich geen zand in de ogen strooien en handhaafde terecht en mét recht zijn „keizerlijke" hou ding. Overigens moet ik hen, die hier en daar een parallel trekken tussen de zaak- Keizer en de zaak-Van Hanegem er wel op wijzen, dat dat niet geheel juist is. De meest onrechtvaardige behandeling Ajax ooit aangedaan, alsook Keizer, was alléén gebaseerd op een overtreding van Piet in de wedstrijd tegen Joegoslavië. En dat kostte vijf competitiewedstrij den! Van Hanegem werd geschorst voor drie wedstrijden als gevolg van: 1. een waarschuwing tijdens de interland Neder landBulgarije, 2. een waarschuwing tij dens de wedstrijd NECFeijenoord. En inmiddels is die schorsing alweer opge schort (zodat Van Hanegem in ieder ge val tegen Ajax kan meespelen zodat je dan inderdaad geneigd zou zijn je af te vragen: „Toch een aanpassing aan de om standigheden Wat die inderdaad: onduldbare re glementen van de KNVB betreft; na de zaak-Keizer heb ik tijdens de volgende bondsvergadering, waar n.b. de regle mentswijziging aan de orde was, meer dan een half uur staan pleiten voor ver andering van juist dat zo belangrijke punt, nl. dat spelers, gestraft wegens overtreding tijdens een wedstrijd voor het Nederlands- of ander vertegenwoordigend elftal, nimmer zouden worden uitgesloten voor deelname aan de competitiewedstrij den, waar anders voornamelijk de club de dupe werd. Maar helaas was ik toen een roepende in de woestijn. De HH afgevaardigden zwe gen echter in alle talen. Ook o.a. Feijen oord. En nu stonden de zwijgers van toen vooraan bij het uiten van hun hoogopge- laaide emoties Na de vergadering van zaterdag 1 novem ber jl., waarbij ik wederom de nog steeds bestaande situatie aangaande de bonds- reglementen naar voren bracht, bleek nu eindelijk gehoor gevonden was voor mijn betoog; in het bijzonder de heer v. Gelder van PSV was het geheel met mij eens. Tenslotte mag ik niet verzuimen hier nog eens ons eerste succes in de strijd om de Jaarbeursbeker te memoreren. Heus, naar wat qua clubs hieraan deelneemt, zijn be slist en uiteraard naarmate deze com petitie verder vordert boeiende ont moetingen te verwachten. Voor de tweede ronde hebben wij tegen de sterke Poolse club Ruch Chorkov geloot, een elftal met versdhillende spelers uit het nationale elf tal. Hopelijk trekken oo'k hier onze jongens aan het langste eind! J. VAN PRAAG 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1969 | | pagina 7