AJAX—HANNOVER (3—0) een „linkse" van Piet niveau ook maar enige indruk kan maken. Hoger aan te slaan is de fraaie prestatie van de Philips-mensen; vooral de zege in de Oostenrijkse hoofdstad verdient alle waardering. Zowel Feijenoord als PSV alsnog onze gelukwensen met de be haalde resultaten. Ten aanzien van de komende ontmoetingen, tegen AC Milan en Roma SC, laten wij hier wel extra wensen voor succes volgen. Zeker, voor beide clubs worden het uitermate zware wedstrijden, doch om nu bij voorbaat al het woord „kansloos" te laten horen, neen Onze deelname aan de strijd om de Jaarbeursbeker heeft tot nu toe geresulteerd in het feit dat wij onze eerste tegenstander: Hannover, hebben uitgeschakeld. Bracht de uitwedstrijd geen winst (21 voor de Duitsers) het vertoonde spel der Ajacieden was toch van dien aard, dat onze tegenstanders bij voorbaat al weinig hoop hadden, na Amsterdam nog op „de lijst" voor te Sigarenmagazijn Bennie Mu lier Voorverkoop alle wedstrijden óók uitwedstrijden Ajax Toto - inleveringsadres voor Ajax-B.P.C.-Spartaan - Maccabi - S.V.A. Haarlemmerstraat 96 telefoon 22 04 31 komen. Bij hun thuis-succes moet nl. worden aangetekend, dat de „2" meer het gevolg was van een paar ongelukkige momen ten in onze verdediging, dan eigen technisch kunnen, 's Woensdagsavonds in het met 24.000 toeschouwers bezette Olympisch Stadion werd het door Johan, Sjaak en Gerrie een 30 zege, waardoor wij in de volgende ronde kwamen. De loting hierna bracht ons tegen het Poolse Ruch Chorkow. Dit team, voor velen misschien onbekend, behoort evenwel tot de sterkste elftallen. C'horkow klinkt ons nog bekend in de oren met betrekking tot de strijd van het Nederlands elftal aldaar en wij kunnen daaraan toevoegen, dat het elftal van Ruch Chorkov meerdere „internationals" heeft. Dat wordt derhalve allerminst een zacht eitje. Trouwens er wordt wel meer „vernederend" ge sproken over alle Cup- resp. bekerwedstrijden, die beneden Europa Cup I liggen! Natuurlijk is deze laatste de „top", maar als wij voor de Jaarbeursbeker namen ontmoeten als die van FC Barcelona, Inter Milaan, Sparta Praag, New Castle United, Juventus Turijn, Liverpool, Arsenal e.a., dan kan men er van verzekerd zijn dat ook de strijd in deze competitie belangrijker en interessanter isdan u denkt Ter kennisname: woensdag 19 november a.s. AjaxRuch, 's avonds 20.00 uur Olympisch Stadion; 26 november a.s. Ruch Ajax in Ohohkov. De jaarlijkse vergadering van de verschillende commissies met het bestuur had ook ditmaal weer een vlot verloop. De juiste opvatting welke men zich heeft aangemeten door eventuele op merkingen, geschillen e.d. onderling met elkaar te regelen en slechts de „zware gevallen" tijdens vergaderingen als deze naar voren te brengen, voorkomt veel tijdverlies resp. onnodig gepraat. Aangezien ook de diepere kwesties overigens gering in aan tal snel tot een oplossing kwamen, was de bijeenkomst, vlot geleid door voorzitter Van Praag, in een goed uur afgelopen. Gaarne vragen wij uw aandacht voor hetgeen elders vermeld wordt over 'het a.s. jeugdtoernooi, z'hlks ter gelegenheid van het 70-jarig bestaan van ons Ajax in maart van het volgend jaar. Dit wordt een werkelijk groots opgezet voetbalfeest, waartoe de toernooicommissie, bestaande uit de heren A. Kraan (toege voegd door het bestuur), H. A. Smit (voorzitter), D. J. Boering OM) en N. Dalmulder (centrale administratie) reeds veel en belangrijk werk heeft verzet. U zult in de volgende edities van ons clubblad regelmatig over hun vorderingen op de hoogte worden gehouden. Zaterdagmiddag 18 oktober verenigden zich in het Ajax-restau- rant ons bestuur alsmede verschillende Ajax-leden, die dit jaar 'hun 25-, 40-, 50- of 60 jaar trouwe dienst aan de rood witte kleuren herdachten. De jubilarissen, vergezeld van hun echtgenoten, werden door voorzitter Jaap van Praag allen op gepaste wijze toegesproken, 'bij welke woorden in enkele gevallen „onvergetelijke momenten" uit het verleden werden opgehaald. Tweemaal op deze middag nam tweede voorzitter And ré Kraan de taak van de praeses over; één keer was dat toen onze pre sident zelf het Blauwe Bord in ontvangst moest nemen als be wijs van zijn 40-jarig lidmaatschap. Ook Jaap van Praag bleek, behalve in zijn gedurende de afge lopen jaren zo bekwaam vervulde taak als voorzitter, een „Ajax- verleden" te hebben, waaraan vele herinneringen bewaard zijn gebleven. Dat was o.a. het geval bij de geestige in haar soort misschien ook wel „gééstelijke" begeleiding of vergezelling van ons eerste elftal (waarvoor hij als enig beschikbare in valler ook één keer is uitgekomen) en waarbij Jaap gewoon lijk de gangmaker was om met andere vrolijke lieden uit die Ajax-tijd (Piet van Deijck, Wim Volkers e.a.) de boel kostelijk te amuseren. Vele jubilarissen „deed-het-wat", zoals men dat pleegt te zeg gen, deze middag gehuldigd te worden voor een zo lange ver bintenis aan Ajax. „Een verdienste" is het toch eigenlijk niet." Inderdaad niet. Het is wel, menen we, de herinnering aan die fijne voetbaltijd die je-wat-doet, de successen, kortom, die on- 4

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1969 | | pagina 4