kroniek We schrijven daags na AjaxDOS. De nieuwe competitie eredivisie is dus 10 wedstrijden „oud", of wel: even meer dan de helft van het eerste gedeelte is achter de rug en dit lijkt ons een goede gelegenheid de hui dige stand van zaken eens nader te bekijken. Ons eerste elftal staat aan de kop, sinds zondag 12 oktober jl. alléén. Acht wedstrijden lang lagen we met Feijenoord gelijk, doch in de voorlaatste ontmoeting tegen Sparta en zulks in de Kuip, moest onze naaste concurrent een punt afstaan. Uiteraard is het nog veel te vroeg om nu reeds verwachtingen te uiten of conclusies te trekken; we weten dat men daarmee toch wel gaarne constant bezig is, doch dat is dan voor de liefhebbers, resp. voetbal-,,'helderzienden". In ieder geval van óns daaromtrent mets, de weg naar de finish is nog té lang en té moeilijk! Zoals zondag a.s. bijvoorbeeld FeijenoordAjax Wel kan aan de hand van de feiten worden vastgesteld, dat het puntenverscbil tussen de nummers 1 en 2 ten opzichte van zelfs no. 3, 4, 5 en 6 (PSV, NAC, Twente en Haarlem) vrij groot is, nl. 6 tot 8 punten, waarbij we zijdelings zouden willen aanteke nen dat het optreden van de mannen uit Breda succesvoller is dan voorgaande jaren en het „kunnen" van new-comer Haarlem tot op heden toch alle lof verdient. Als we dan verder als ver rassing een Go Ahead op de zesde plaats van onderen zien staan, toch gerenommeerde ploegen als die van ADO, Sparta en NEC met een achterstand van 9 tot 12 punten reeds, op de leiders zien volgen, dan is het voorstelbaar als men zich thans afvraagt: „Gaan we dit jaar wéér naar Ajax of Feijenoord toe, wat het kampioenschap betreft?" Je zou het zo in deze begin fase wel zeggen. Doch nogmaals: wait and see! Nog even over „het" nieuwe systeem gesproken. We herinneren ons nog de aankondiging daarvan in velerlei vorm, in velerlei geruchten omstreeks de aanvang van de training. In het kort gezegd, kwam het de verschillende informaties samengevat hier op neer: „Ajax ging Milaans spelen." Dat bleek achteraf de benaming te zijn van: gegroepeerd voetbal en derhalve door onze „'informateurs" wel wat té öterk uitgedrukt. Per slot van rekening heeft AC Milan zich zijn huidige voortreffelijke kwali teiten ook niet in een-vloek-en-eenjzucht aangemeten. Zoiets moet groeien, moet zich ontwikkelen. Vooral als die nieuwe taktiek er één is, die bijzonder hoge eisen stelt. Dat, ondan'ks de overwinningen, ten aanzien van bet (nieuwe) spel van Ajax er teleurstelling was en kritiek, vanwege de ver meende mindere spelcapacitéiten, was beslist voorbarig en in zekere zin onrechtvaardig. Men had wel moeten bedenken dat Sormani's, Rivera's of Combi's niet zo maar ineens te ver wachten zijn. En Ajax boekte iedere week winst: AZ '67Ajax 01, AjaxHaarlem 40, SHSAjax 14, AjaxPSV 30, TwenteAjax 03, AjaxDOS 40. Zo tussen de be drijven door ook nog de Jaarbeursbeker, waarover hieronder meer. Intussen, nu de nieuwe spelmethode steeds beter uitgevoerd wordt, kunnen we alleen maar lof beluisteren en lezen: „Ajax krijgt steeds meer Italiaanse allure" of „Zelfverzekerd Ajax on bewogen dansend naar het einde Over de gang van zaken bij de amateurs zal uw kroniekschrijver verder het zwijgen toe doen. Zowel collega Cas Bollen als secretaris Wim Sdhoevaart hebben beiden daaromtrent de pen uitvoerig gehanteerd, zodat dezerzijds weinig verder te zeggen valt. AJAX—PSV (3—0) Van Dijk „los". Wat de jeugdelftallen betreft, de juniores A1 (regionaal) gaan aan de kop, terwijl ook de A2 kennelijk grote plannen heeft, als we zo bij de standen de eerste resultaten bekijken. De A3 draait iets minder goed, doch dat kan in de komende wedstrijden nog veel verbeteren. In de B-sector ongeveer eenzelfde beeld. B1 en B2 op de boven ste plaats, terwijl de B3 in zijn afdeling naast twee overwin ningen, ook een nederlaag moest incasseren. Doch ook hier geldt: we beginnen pas. Alles is nog mogelijk! Bij de C-juniores nog steeds volle winst voor C3 en C5, terwijl C1 en C2 elk een punt moesten afstaan. Overal zien wij scores met klinkende cijfers. De C4 zit, naar de resultaten te oordelen, in een voor haar wat zware afdeling en heeft het daardoor moei lijker. We rekenen er echter op, dat daar door volledige inzet, de opgaande lijn zich spoedig zal aandienen. 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1969 | | pagina 2