Bi!» MIDDENDORP Jr. tijdens het vraaggesprek met zijn volgende „patiënt". Dr. ROLINK zit nu in de verzekeringen. Toen hij bij Ajax kwam was hij kan toorbediende. Dank zij een test van de toenmalige Ajax-psycho- loog dr. Sli'kboer is hij nu opgeklommen tot verzekeringsinspec teur. Tijdens een interview met een voetbalweekblad rept hij met geen woord over dit feit. Wanneer dr. Slikboer (hem niet had getest, was hij zeer waarschijnlijk nu nog kantoorbediende geweest. Hoewel ik Theo als een bijzonder sympathieke jongen beschouw, vond ik dit toCh wel een beetje van hem tegenvallen. Ik wil hiermede dus zeggen, dat een psycholoog heus niet altijd op voetbalgebied zijn resultaten moet zoeken. Maatschappelijk kan hij oo!k veel voor een speler doen. Doping (Voor dr. Rolink hierover begint, wil ik u een Citaat uit het boekje „Met banddikte" van Jan Derksen niet onthouden: „Zolang er nog renners zelf voor medicijnman spelen, zal er on verantwoordelijk geknoeid worden. Wat doet Nederland nu tegen dit dopinggevaar? Ik zou er om moeten ladhen als het niet zo diep tragisch was. In Nederland presteert men het namelijk om de man, die al vele jaren een ongelooflijk moeilijke kruistocht tegen dit geknoei onderneemt, die door zijn niet genoeg te waarderen werk telloze renners van hun geloof in de wonderpil heeft afgebracht, die naast zijn omvangrijke praktijk als huis arts een haast nog grotere groep sportmensen in zijn schaarse vrije tijd onderzoekt en behandelt, voor de televisie van doping te beschuldigen. Ik bedoel dokter Rolink uit Velsen. Het zou niet meer dan vanzelfsprekend zijn als Rolink voor zijn on schatbare diensten aan de Nederlandse sport 'bewezen de mooiste en duurste ridderorde kreeg. In plaats daarvan kreeg hij tijdens een televisie-uitzending over de kwesfie-Sieta Posthu mus een trap. Is het niet om te huilen? Rolink is helemaal thuis in de mysterieuze wereld van de doping. Hij kent alle stimule rende middelen van het klontje druivensuiker tot strychnine, van het flesje cola tot pervitrine en van het vitamine C-tabletje tot opium. Hoofddoel van Rolink is de sportman in een topconditie te brengen, waardoor dan automatisch betere sportprestaties volgen.") „Tja, de affaire Sieta Posthumus (glimlacht). Men ging mij op een gegeven moment beschuldigen van het toebrengen van doping aan zwemsters. Wel, om kort te gaan, alle beschuldi gingen heb ik kunnen weerleggen en de commissie-Jongbloed heeft niets kunnen vinden om mij ook maar van iéts te beschul digen. In een rapport, wat landelijk werd gepubliceerd, werd dat ook verklaard. Voor mij persoonlijk is doping het onbevoegd uitoefenen van de geneeskunde. Velen hebben een andere definitie voor dat woord, dat weet ik. Daar staat dan vaak een hele lijst in met middelen en preparaten welke officieel zijn verboden. Maar om een sportman of -vrouw bij een controle op al die middelen te con troleren, zou veel te veel tijd kosten. Dat gebeurt ook niet. Bovendien beschikt men over te weinig urine. Dus een controle zoals nu wordt verricht, heeft op zich weinig zin. Verder 21

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1969 | | pagina 21