jeugdoverzicht Voorzitter JAAP VAN PRAAG nu zélf toegesproken 40 jaar lid Bezien we het totale resultaat van de eerste competitie-zondag, dan moet in de allereerste plaats geconstateerd worden, dat er in de totaal elf door onze jeugdelftallen gespeelde wedstrijden 57 doelpunten werden gescoord en slechts 7 goals „tegen". De teams, die min of meer uit de toon vielen, waren B1, C1 en C4 juniores. Deze elftallen eindigden resp. met een 22, 00 en 01 uitslag. Teams, die tot een verpletterend hoge score kwa men, waren de A2 en 05. Zij wonnen respectievelijk met 11O en 18—0. Aangezien ik zelf bij de Cjjuniores nauw betrokken ben, zou ik u over die monsterzege van 180 wel iets meer kunnen ver tellen. Maar dat werd dan wel vervelend, omdat de uitslag het eenzijdig karakter van de wedstrijd duidelijk aangeeft. A propos: voor de doelman van zo'n tegenpartij is het helemaal een moede loze zaak. Ik kan u verzekeren dat vaak zo'n jongeman het huilen duidelijk nader staat dan het lachen, en heeft deze „goalie" dan onder die omstandigheden maar al te dikwijls opbeurende woorden nodig! Per slot van rekening is een dèrge- lijke nederlaag ook niet aan hem alléén toe te schrijven. Een ander aspect is, dat een 180 overwinning nog niets zegt van de kracht van ons elftal. De tegenpartij gooit immers prak tisch na een 50 achterstand, figuurlijk gesproken, de hand doek al in de ring en laat de doelpunten-lawine gelaten over zich heen komen. Het is in zo'n situatie volkomen begrijpelijk, dat het maken van doelpunten geen kunst, doch eerder een routine kwestie is geworden. Over de volgende zondag: De C2-juniores wonnen thuis tegen St. Pancratius C1 met 80. Er lopen in de voorhoede van dit team twee knapen rond, die m.i. iéts teveel „verliefd" zijn op de bal. Ik bedoel het duo Schulze-v. d. Lem. Want ondanks het feit, dat ze op deze zon dagochtend het leeuwendeel vai de doelpunten voor zich op eisten, maken zij zich nog wel eens schuldig aan een „one man show" met de bal. Weten zij echter elkaar op tijd te vinden, dan moeten er onherroepelijk nog meer doelpunten vallen. Enfin, dit edele tweetal is bij onze jeugdtrainer, de heer Haarms, in goede handen. Doelman Schill had een rustige dag. Kwam hij echter in actie, dan was zijn optreden alleszins betrouwbaar te noemen. Onze linksbuiten, Frank Bruynesteyn, heeft er een fijne neus voor, doelpunten uit een onmogelijke hoek te maken. Op het moment, dat een doelman een voorzet verwacht, komt er b.v. een ver raderlijke schuiver. Op de halfolaats in dit C2 junioreselftal loopt een speler rond, die naar de naam Bargman luistert. Hij is omtrent „een paar turven" hoog, maar brengt ondanks zijn mini-afmetingen een grote dosis energie en uithoudingsvermogen op de grasmat. Ik geloof, dat we met onze C1-junioresteam op de goede weg zijn, vooral omdat de voorhoede meer stootkracht heeft ge kregen door de bezetting van de linksbuitenplaats door Frans Post, die in dit elftal eerst linksback speelde. De wedstrijd tegen Blauw-Wit, toch altijd een gevaarlijke concurrent, was hiervan het duidelijke bewijs. De C1 won deze ontmoeting op het sportcomplex Sloten met 50, welke cijfers boekdelen spreken. Frans Post zelf nam twee doelpunten voor zijn reke ning. Niet onvermeld mag het C3-team blijven. Dit elftal won in de competitie nog alle wedstrijden. We spreken af, jongens, dat we op deze weg zo doorgaan. Dit is eveneens het geval met onze C4-juniores. Ook dit elftal draait lekker. De ontmoeting tegen JAN BONNEVELD, 40 jaar lid FERRY DUKKER, 50 jaar lid 15

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1969 | | pagina 15