meditatie waarmee ik het altijd bijzonder goed heb kunnen vinden, heeft eens gezegd: „Waar staat geschreven, dat je consequent moet zijn?" Ik moest daaraan denken, toen ik in „Neerlands Voetbal" de sterk verhoogde prijzen las, die Feijenoord gaat rekenen bij zijn straks te spelen Europa Cup-wed strijden en dat nog wel ondanks het feit, dat Phida Wolff, Feijenoords administra teur, het vorig jaar in een van de grote Nederlandse bladen Ajax de pan uitveeg de, dat zij zulke dure prijzen dorst te vragen. Kennelijk heeft 'hij zich de woorden van Cor Kieboom op het juiste moment tot de zijne gemaakt. Tenslotte moet ik afkeurende woorden richten tot dié bezoekers van onze wed strijden, welke zich niet kunnen beheer sen bij beslissingen van de scheidsrech ter, waarmede zij het niet eens zijn, of andere gebeurtenissen, welke hun goed keuring niet kunnen wegdragen. Dan hun boosheid menen te moeten uiten met een schandalig gooi- en smijtwerk, zoals zich dat helaas ook bij AjaxNEC voordeed. In hoeverre deze regels onder de aan dacht van zulke lieden komen, kan ik niet vermoeden, doch in ieder geval wil ik hier, mede namens de andere bestuurs leden wel verklaren, dat op de komst van déze „supporters" door Ajax allerminst prijs wordt gesteld en dat bij het consta teren van hun mis-handelingen niet ge draald zal worden onmiddellijk de nodige maatregelen tegen hen te treffen. J. VAN PRAAG Ajax, 'k moet er nog aan wennen. Want ik voel me echt niet thuis. En ik wil je wel bekennen: „Iets is er bij mij niet pluis." Immers steeds gaan mijn gedachten naar Cup I ('t blijft INTER NOS1) Strijd die elk jaar wij verwachtten, en dat laat mij niet meer los. Als je drie jaar na elkander aan die strijd hebt meegedaan en je hebt de een na d' ander tot de eindstrijd kunnen slaan dan is dit voor je geworden tot een haast tweede natuur, Iets is niet geheel in orde naar jouw oordeel en da's zuur. Telkens vraag je waar die dagen toch gebleven mogen zijn. Dagen groot door 't vele slagen, en in tegenslagen klein. Zouden zij terug niet keren, niet voorgoed vervlogen zijn? 'k Zou het niet graag hier beweren, niemand doet zichzelf graag pijn. Ajax moet in staat toch wezen vrij van kopzorg om die cup extra dubbelhard te pezen. Laat ons worden weer de club die door niemand is te vatten ook al klinkt dit wat verwaand Nee, niet één is t' onderschatten hoog of laag op ranglijst staand. Ajax is wel eens verweten dat het was wat kakkineus. Waarom 't toen zo werd geheten? 't Was wijlen Piet Bakker's leus. EENVOUD SIERT (niet te weerleggen). Iemand die zich wat verbeeldt daar zou Michels wat van zeggen, althans van een die hier spéélt. Trouwens, leest u ooit in 't clubblad iets dat anderen mishaagt? Echter elk kent wel een clubblad dat steeds klaagt of altijd plaagt. Wat de jeugd daarvan moet denken wordt aldaar niet afgevraagd. Opgevoed in ,,'n ander krenken" vindt men daar blijkbaar geslaagd. Nu wat opgewekter klanken. Ajax staat reeds bovenaan. Weliswaar aan beide flanken geflankeerd met wie er staan aan de top met ACHT en ZEVEN, althans op het ogenblik dat dit rijm werd uitgeschreven. Maarhierover nu geen kik.2 Dit seizoen bracht nieuwe aanpak, nieuwe mankracht, enzovoort. D' Ajaxtrein kan 't nieuwe baanvak feilloos rijden, ongestoord. Vrij van de UEFA-zorgen zorgt het extra voor de plaats waar het zich goed weet geborgen. Al het andere is voor morgen! Zonder kapsies, zonder praats Amsterdam, 8-9-'69 1 Onder ons. 2 Toi, toi, toi B. S. LE MARCHÉ 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1969 | | pagina 7