van de voorzitter Een nieuw seizoen... en voor uw voor zitter een nieuwe „ambtstermijn" van drie jaar, zoals aldus werd bepaald op de bij eenkomst van de Ledenraad, 28 augustus jongstleden. Ook langs deze weg zou ik mijn dank tot uiting willen brengen voor het in mij ge stelde vertrouwen, daarbij tevens mijn er kentelijkheid uitsprekend jegens mede-be stuursleden, commissieleden e.a. voor hun steun en goede samenwerking in de afge lopen jaren jaren immers die juist door dat „samenspel" zo succesvol zijn geweest. Gaarne ihoop ik met u op deze ingeslagen weg te mogen voortgaan en bij het zeven tigjarig bestaan van ons geliefd Rood en Wit in maart a.s. te kunnen vaststellen dat van een blijvend flonkerend Ajax in een nieuwe glansperiode sprake is. Het begin is er. De eerste klappen vielen in ons voordeel. Al loopt dan volgens de deskundigen, het hier en daar nog niet voor de volle 100 procent, niettemin werd tijdens de gespeelde wedstrijden in het algemeen onzerzijds gedomineerd! En dat het in de aanvang, na de verschillende wij zigingen, tussen „oud" en „nieuw", nog kloppend gemaakt moet worden, ja wat wil men? Dat wij vooral in Rotterdam, tegen Sparta er in slaagden de volle winst binnen te halen, was een voortreffelijke prestatie. Men schermde in een deel van de Pers wel weer met Lucky Ajax", omdat Vaso- vic tweemaal op de doellijn redding bracht: ik zou daar tegenover willen stellen dat als in het Sparta-doel Jan van Beveren niet op zo'n schitterende wijze zijn werk had gedaan, een aanmerkelijk hoger cijfer, inplaats van de „4" van nu, het verschil van ons spel met dat van de Rotterdammers in de einduitslag duidelij ker geaccentueerd zou hebben. NEC heeft het ons daarna, aan de Mid denweg nog wel, moeilijk genoeg ge maakt. Gelukkig konden we nog net op tijd de volle winst binnenhalen. Een com pliment voor de wijze waarop de Nijme- genaren ons partij gaven; dit niet alleen in technisch opzicht Ook de start van Ajax B geeft reden tot tevredenheid. Een team van nog jonge, maar veelbelovende spelers, waar men, gezien hun spel in de eerste wedstrijden, zeker met genoegen naar zal kijken. Doet u dat ook! Zoals ik gaarne uw belangstelling vraag voor de amateur- en jeugdelftallen bv. 's zondagsmorgens, of, als Ajax 1 niet thuis speelt. Voor de goede orde: voor de wedstrijden van Ajax B geldt gewoonlijk de zaterdag middag. Als men bij de aanvang van zo'n seizoen zou verwachten, dat ten aanzien van de verschillende clubs, men op zijn minst het voornemen heeft, enerzijds tot grote pres taties te komen, anderzijds de tegenstan der niet op unfaire wijze, hoe dan ook, af te breken, dan zou het daarbij te hopen zijn dat onze publiciteits-media op hun terrein, een zelfde gedragslijn volgden. Nu, wat dat betreft kan ik, op zijn zachtst gesproken, niet erg enthousiast zijn. Om het maar bij één voorbeeld te houden: het radio-programma „Goal" beluisterend, was ik getuige van het uitstorten van een hoeveelheid onwaarheden, nonszins, ais- mede geniepigheden jegens coach Rinus Michels meer dan ergerlijk. Wanneer de betreffende „speaker" voor zijn aan de Volkskrant verwante omroep, de normale en fatsoenlijke weg had be wandeld (dat wilde hij klaarblijkelijk niet) en de heer Michels had benaderd aan gaande het tegen GVAV niet meespelen van Bals, Vasovic en Swart, had hij uiter aard de Ajax-coach bereid gevonden tot het verstrékken van een commentaar, waaruit waarheidsgetrouwe berichten aan de luisteraars medegedeeld hadden kun nen worden, inplaats van de leugens en fantasie die nu de lucht in werden ge slingerd. En was hij waarschijnlijk ook iets meer te weten gekomen over de zo „fijn" be schreven „wraakgevoelens" van de heer Michels Zoals verder in dit clubblad uitvoeriger aangehaald, hoopt Wim Volkers 3 oktober a.s. zijn 70e verjaardag te vieren. Vanaf deze plaats wil ik hem, mede na mens het bestuur, van harte gelukwensen met deze bijzondere dag, in welke felici tatie uiteraard ook zijn vrouw Rie en ver dere familie worden betrokken. Deze woorden wil ik vergezeld doen gaan van de grote erkentelijkheid jegens Wim, voor hetgeen hij voor onze club, zowel binnen de krijtlijnen als daarbuiten, heeft gedaan. Hierover zal ik thans niet verder uitwijden: kortgeleden, uit het interview dat Middendorp Jr. met hem had, hebt u daaromtrent het een en ander kunnen ver nemen. Persoonlijk heb ik in mijn leven en ik weet zeker dat heel velen dat met mij zijn het een voorrecht gevonden Wim te AJAXN.E.C. (21). Eindelijk... de (Ajax) gelijkmaker 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1969 | | pagina 5