WIM VOLKERS hartelijk danken voor hetgeen je voor onze club deed. Ook dan ken voor je vriendschap en last but not least de wijze waarop je ons altijd hebt laten genieten van je onvolprezen humor. Leef nog lang met je Rietje, kinderen en allen die je lief zijn in goede gezondheid en met dat grote, sterke Ajax-hart! De „officiële" clubavonden gaan vrijdag 12 september 'beginnen. Dan wachten biljart- en kaarttafel opnieuw op hun stamgasten. Bovendien wijzen wij u ook thans weer op de aanwezigheid van de heren der Toto-commissie. Geef die lui handelyol werk Ze doen het graag! Met genoegen gelezen dat het onze ex-speler Inge Daniëlsson in Zweden goéd gaat. Hij is al direct gekozen in het nationale elftal en smaakte het genoegen tegen Israël twee van de drie goals te scoren en zijn land daarmede aan een 31 zege te helpen. Well done, Inge! Wilt u noteren dat onze ere voorzitter Marius Koolhaas is ver huisd. Het adres luidt voortaan: M. J. Koolhaas, Serviceflat „De Klencke" B no. 1, De Klencke no. 9, Amsterdam (Buitenveldert). Telefoon 426775. Tijdens de op 28 augustus jl. gehouden Ledenraad-vergadering is voorzitter Jaap van Praag als president herkozen en heeft daarmede als zodanig een nieuwe „ambtsperiode" van 3 jaar aanvaard. Wij willen hem èn Ajax daarmede van harte feliciteren. Moge de komende jaren even rijk aan successen en goede samenwerking zijn, als die achter ons liggen! De benefietwedstrijd ten gunste van Willy Dullens (AjaxAle- mannia) is een wat ook de bedoeling wasgroot financieel succes geworden. Een uitverkocht Olympisch Stadion werkte mee aan het voorbeeldige initiatief van enkele voetbalvrienden van Willy. Niettemin waren hier en daar (maar wanneer is dat eigenlijk niet) kritische stemmen te beluisteren. Het moge deze lieden, door de commentaren rondom bovenge noemd gebeuren, inmiddels ter kennis gekomen zijn, hoe slecht, in het algemeen althans, de nazorg van de beroepsvoetballer nog steeds is geregeld. In de huidige omstandigheden van de Limburger móést gewoonweg iets groots worden gedaan, om deze nog jonge man met zijn gezin te helpen. Hulde aan de grondlegger(s) van dit schone plan. Dank aan allen, die aan het fraaie resultaat medewerkten. Moge het optreden in Sittard van Toon Hermans en Leo Horn ten bate van stadgenoot Willy Dullens, evenzeer aan de ver wachtingen beantwoorden. Tot onze spijt vernamen wij van Daan Roodenburgh, dat zijn echtgenote in het ziekenhuis van de Vereniging tot Ziekenver pleging aan de Prinsengracht voor een operatieve behandeling moest worden opgenomen. Hopelijk gaat alles inmiddels naar de beterende kant en zal zij spoedig weer thuis kunnen zijn. Wij weten ons zeker de tolk van de vele Ajax-vrienden als wij mevrouw Roodenburgh langs deze weg onze beste wensen voor algeheel herstel doen toekomen. Zaterdag 6 september jl. was ondanks het fraaie nazomer-weer, een sombere dag voor Ajax. In de eerste plaats de teleurstelling over het niet-slagen van onze honkbalploeg in de promotie-wedstrijden. Na de succes volle 64 zege tegen Terrasvogels in Haarlem, werd unaniem verklaard dat gelet op het vertoonde spel, Ajax met één been in de hoofdklasse stond. Deze bewering scheen een week later waarheid te worden toen de discipelen van Herre Kok met nog een paar innings te spelen de leiding hadden (40!). Maarplotseling liep het niet meer, Ajax raakte van slag in- plaats van óp slag en ziet, we duikelden van 40 vóór naar 54 achter, waar het dan bij bleef doch een match-a-trois noodzakelijk maakte. Het zou natuurlijk ergens logisch zijn ge weest als aldus werd bepaald: van de twee uitslagen is 64 de beste, dus die promoveert. Neen, hoe langer we het kunnen maken hoe leuker(voor wie?) dus nog een stukje eraan vastgeplakt. Nu, die beslissingswedstrijd werd niet anders dan een Ajax- aftocht; de 123 nederlaag geeft o.i. geen reden tot verder commentaar. Zeker, het zat Ajax bij deze ontmoeting in vele gevallen niet mee, maar het komt ons voor dat het team toch te gauw is aangeslagen, nog niet hard genoeg, nog niet „rijp" voor de spanningen, die nu eenmaal in de omgeving van de top klasse te verwachten zijn. Uithuilen en opnieuw beginnen Met vertrouwen naar het volgend jaar! Hartelijke gelukwensen intussen aan het adres van Terrasvogels, dat we verder veel succes toewensen. De tweede „down" was de uitslag van de wedstrijd Ajax B Blauw Wit B 1—2! Jawel, een (de eerste) nederlaag van onze reserves. Verdiend? Als we zeggen dat het meer geroutineerde Blauw-Wit in de eerste helft de betere was, doch dat in de tweede 45 minuten Ajax beslist het heft in handen had, dat twee fouten in onze verdediging de „2" voor de gasten opleverden en aan de andere kant Ajax een „geheide" strafschop werd onthouden alsook een zuiver doelpunt van Arie Haan om onbegrijpelijke redenen niet werd toegekend (hoewel vriend en vijand constateerden dat de bal de doellijn ruimschoots was gepasseerd) dan is op de vraag: verdiend verloren? geen direct antwoord te geven. Zo'n wedstrijd tussen elftallen van Ajax en Blauw-Wit draagt nog steeds zijn eigen karakter ten aanzien van de zo begeerde winst, hetgeen veelal ook zeggen wil: moeilijk voor Ajax! T. M. 4

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1969 | | pagina 4