AJAX—GO AHEAD (20)De Deventer-verdediging in moeilijkheden Een zeer voldaan publiek, goede recensies in de Italiaanse bla den („Applaus voor Ajax" e.d.) kortom, we mogen nogeens terugkomen. NEC, op de laatste dag van augustus in de Meer, gaf een tech nisch goed en daarnaast fair spel te zien. We hebben in dit op zicht wel eens anders over de Nijmegenaren moeten spreken. Als het één (techniek) goed is, kan het andere (unfair spel) achterwege blijven. Tot diep in de tweede helft hebben we tegen een 10 achter stand aan moeten kijken. Een in topvorm spelende doelman De Bree en werkelijke pech maakten er voor de onzen een moede loze partij van. Tótdat dan eindelijk Nico Rijnders de knikker over de lijn kon werken en korte tijd later Johan door een van de lat terugkomende bal achter De Bree te plaatsen, de strijd in ons voordeel kon beslissen. Maar op 'het nippertje was het wel! De start van Ajax B, thans uitkomende in de eredivisie voor reserve-elftallen, gaf alle aanleiding tot tevredenheid. Dit team, bestaande uit jonge spelers, zal het in de komende maanden vaak hebben op te nemen tegen oudere, ervaren ploegen, zodat de strijd zeker nog wel eens zwaar zal wegen. Dat is echter aan de andere kant ook weer leerzaam. Het begin in Groningen tegen GVAV B resulteerde in een gelijk spel (00). Aanwezigen hebben echter kunnen constateren, dat qua voetbal de gehele wedstrijd door Ajax de veel betere was, maar tevens dat daar in het heiligdom van de noorder lingen een doelman stond, die de onmogelijkste ballen wegran- selde en met recht het gelijke spel voor zijn ploeg uit het vuur sleepte! Aan de Middenweg tegen Sparta B werd de eerste zege (10) behaald. Daarvoor zorgde Arie Haan met een fraaie kopbal uit een corner. Ook NEC B uit betékende geen vergeefse reis naar de aloude Keizerstad. Dat mag u concluderen uit de uitslag: 20 voor Ajax. Chef de mission Boerkoel gaf zo in het voorbijgaan zijn tevredenheid over dit resultaat met duim-opsteken weer. Houen zo! Verder meldde „Secco" nog dat in deze door Ajax zeer goed gespeelde wedstrijd, waarbij inzet en balvaardigheid opvielen, Husers beide doelpunten voor zijn rekening nam, één voor de rust en één in de tweede helft. Had onze verdediging, met een uitblinkende Hoogenboom en Pronk, in het begin nogal last met de zeer snelle uitvallen der gastheren, in de tweede helft maakte een omzetting bij ons daar een einde aan. Er werd 4-3-3 gespeeld met: Hoogenboom Tjepkema Pronk Visser Ten Bosch A. Haan Ruiter Donkers Kok (Böckel) Husers Rep Op 3 oktober a.s. hoopt Wim Volkers zijn 70e verjaardag te vieren, daarmede de leeftijd der sterken bereikend, zoals dat heet. Een heuglijk feit, niet alleen voor hemzelf, zijn vrouw en verdere naasten, doc'h ook voor zijn club Ajax. Willem Frederik behoort tot die zonen van ons dierbaar Rood en Wit, die destijds als speler tot de allerbesten behoorde, een voetbalkunstenaar was van uitzonderlijke klasse met o.a. een arsenaal van schijnbewegingen. Daarna als penningmeester een niet minder schitterende Ajax-carrière had en o.a. onze boek houding zodanig reorganiseerde dat de KNVB daarvoor niet alleen alle lof had, doch de nieuwe methode bovendien meteen overnam. Vindt 'hijzelf ook dat de korte periode van zijn overi gens uitstekend voorzitterschap door allerlei omstandigheden niet de beste tijd is om aan terug te denken, zijn 'huidige functies in de Ledenraad en vooral voorzitter van de Financiële Commissie vervult hij opnieuw met grote clubliefde. En niet te vergeten voor de „old soldiers"; zijn taak als tafelpresident op de jaarlijkse bijeenkomst van de Bordjesclub. Wim, mag ik je vanaf deze plaats namens je vele Ajax-vrienden AJAXGO AHEAD (20). Henk juicht doelpunt 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1969 | | pagina 3