heus, het helpt! sii li AJAXMANCHESTER-City. Onbereikbaar voor de Engelse doelman Dowd scoort Cruijff met een prachtige kopbal het 3e doelpunt. Misschien met enkele uitzonderingen, is men blijkbaar alom in den lande van mening dat Ajax het aan zijn reputatie verplicht is, dit jaar opnieuw kampioen van Nederland te worden, om daarna wederom als Europa Cup-fighter te fungeren. De wens is de vader van de gedachte, en waar deze wens wel zeer sterk speelt, is in onze eigen kring van Ajacieden. Maar hieraan zal dan het een en ander moeten worden gedaan, en dit geldt niet alleen voor ons bestuur, trainer en spelers. Het aan koopbeleid van de heren bestuurderen, zowel als het vakman schap van trainer Michels en de begeleidingsequipe onzer spe lers, laat ongetwijfeld weinig te wensen over. Dat zit wel goed! Wat m.i. echter niet helemaal goed zit, is de lauwheid van ons Ajax-publiek. Het is alsof men pas werkelijk gaat meeleven als Ajax ,,de top" heeft te verdedigen; maar om deze top te be reiken, daarbij kunnen wij, supporters, ook een rol spelen. Voetballen behoeven wij onze jongens niet te leren, dat kunnen ze! En wat er nog valt bij te schaven, is ook niet aan ons; hier voor staan deskundige krachten achter hen. Wat onze taak is, is ons totale medeleven en dat dient niet be perkt te blijven tot het elkaar vertellen ,,hoe mooi Piet dit deed", „hoe handig Johan weer was", „hoe fijn Ger weer ingreep", of „hoe snel Wim weer was". De spelers moeten horen dat we er zijn! Wat het applaus voor een artist is, zijn onze voortdurende aan moedigingen voor de sportman. Zelfs een bescheiden sportman kan tot ongekende hoogte groeien door het duidelijke mede leven en de toejuichingen van zijn publiek. Het feit dat hij zich omringd weet door genegenheid; het feit dat hij steeds weer de waardering van zijn aanhangers ervaart, zal hem tot steeds hogere prestaties, als het ware, opzwepen. Dit luid kenbaar gemaakte medeleven heeft hij nodig. De heer Michels zal zonder twijfel uit zijn spelersarsenaal halen wat er in zit, maar toch blijft het publiek een onmisbare factor, die ervoor kan zorgen dat het net nog iets méér wordt! Willen wij Ajax weer als kampioen zien, laten wij dan echt een beetje van onze gereserveerdheid laten vallen. Laat men maar 2x3 kwartier horen, dat we er zijn! We moeten onze ploeg daar naartoe „brullen", waar we haar graag willen zien. Slechts als dit bereikt is, mogen wij zeggen, dat we er ook iets aan hebben gedaan, 't Is altijd prettig te weten, dat je er bij hoort, maar laat dat dan ook iedereen maar even weten. Zullen we er dit seizoen eens een lekkere, maar beschaafde „heksenketel" van maken? Heus, het helpt! G. J. WIERTZ 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1969 | | pagina 10