gegeven en ook de spelers zelf willen en zullen er voor knokken. De door Ajax 2 tot en met zaterdag 19 juli gespeelde wedstrijden zijn: Ajax 2Celeritas 2 62 Ajax 2Schoten 2 213 Ajax 2—UW 2 0— 3 Haarlem Nicols 2Ajax 2 71 Ajax 2—HCAW 2 12—12 Celeritas 2Ajax 2 144 Ajax 2Sparta 2 717 Schoten 2Ajax 2 59 Ajax 2O WO 2 11— 7 UW 2—Ajax 2 7— 3 Gespeeld moet nog worden tegen Haarlem Nicols 2, OWO 2, Sparta 2 en HCAW 2. Na de sombere geruchten in het najaar van 1968 omtrent opheffing van de honkbalafdeling, is Ajax dus aan een redelijke come-back bezig. Immers, met vrijwel hetzelfde negental is Ajax 1 één der sterkste negentallen. Ongetwijfeld is dit voor een groot deel te danken aan de zeer goede stemming, die er het gehele seizoen heeft geheerst. Daaraan heeft ook niet in het minst bijgedragen de rustige en natuurlijk deskundige wijze waarop Herre Kok als coach optreedt. Alle spelers hebben vertrouwen in hem en alle beslis singen, die hij al dan niet in samenwerking met assistent-coach Wim Prins en field-captain Ruben Leysner neemt, worden zonder meer geaccepteerd. Heel Ajax is de in Castricum wonende Herre Kok veel dank verschuldigd, want wanneer iemand dit seizoen veel tijd voor Ajax gegeven heeft, is hij het wel geweest. Zelfs heeft hij niet geschroomd Ajax 2 als speler bij te springen, toen dat nodig was. We houden niet van persoonsverheerlijking, maar we willen toch niet nalaten hier Herre Kok openlijk onze grote dank te betuigen: de weder-opstanding van Ajax is voor groot deel aan hem te danken! Zijn we er dus al weer met Ajax en is een dreigende liquidatie van onze afdeling geheel verdwenen? Nee, helaas niet, want zoals ik al zo vaak heb geschreven en gezegd zal de toekomst pas geheel voor ons opklaren, als er geen terreinnood meer zou bestaan. En daarvoor weten we momenteel geen oplossing. Nog steeds nu helaas al het tweede jaar spelen we zonder jeugd en dat moet voor de toekomst natuurlijk fataal zijn. In de laatste winter is het net niet gelukt weer tot een jeugdafdeling te komen, maar men kan er zeker van zijn, dat we onze pogingen hiertoe zullen herhalen. Het staat echter tevens vast, dat dit jeugdprobleem én onze terrein- nood ten nauwste met elkaar samenhangen. Het eerste negental speelt bij OWO, waar wij in totaal zegge en schrijve één trainings avond hebben, ons tweede negental vindt onderdak bij HCTIW en de jeugd zou weer ergens anders moeten spelen. Op deze wijze kan natuurlijk zelfs bij de allergrootste inspanning van alle goed- willenden nimmer van een bloeiende afdeling gesproken worden. Onze enige hoop blijft gevestigd op de Bijlmermeer, waar één of twee honkbalvelden zullen komen. Deze „stad" als achterland kan voor heel Ajax van grote betekenis worden, maar zeer zeker voor onze honkbalafdeling, die daar dan misschien eindelijk een eigen home zal kunnen krijgen. Maar voor het zover is, zullen we toch op de een of andere manier voor jeugd moeten zorgen, want zolang wachten kunnen we bepaald niet. beelden uit de weg naar de top

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1969 | | pagina 4