'J 0 sportspecialisten honkbal Peppy van dep Kap SPORTMAGAZIJN 10 VESTIGINGEN Wij leverden de complete uitrustingen voor vele verenigingen en scholen. door M. BREMER Het is voor schrijver dezes enigszins te betreuren, dat dit clubblad niet één week later uitkomt, want dan zou hij méér zekerheid heb ben gehad over de afloop van de honkbalcompetitie voor het eerste negental van Ajax. Op het moment n.l., dat ik dit schrijf, heeft ons eerste negental juist twee behoorlijke nederlagen geleden, volkomen tegen de verwachting in. Zulke nederlagen zelfs, dat er een behoor lijke portie optimisme voor nodig is om toch nog aan een goede afloop te geloven. Maar desondanks blijf ik zoveel vertrouwen in ons team behouden, dat ik durf te stellen, dat het op het moment, dat ons clubblad uitkomt, toch kampioen van de eerste klasse A is geworden. Inderdaad is het voor vele Ajacieden, die ons zelfs in uitwedstrijden vergezellen, een grote deceptie geweest, dat ons negental plotse ling geheel en volledig faalde. Na 10 van de 14 wedstrijden stond Ajax trots ongeslagen aan de kop met niet minder dan 6 punten voorsprong op nummer twee. De elfde wedstrijd volgde juist tegen die nummer twee: HCTIW en niets was mooier geweest dan juist toen kampioen te worden. Maar zoals men al zo vaak in de sport heeft kunnen constateren, gebeurde ook hier: de druk om kampioen te worden, om niet te falen, om geheel aan de verwach tingen te voldoen was té groot. Ook voor deze, toch wel sterke ploeg. In een afgrijselijk slechte wedstrijd ging Ajax met de monster achtige cijfers 1015 ten onder. Geen nood, want dan zouden we de week er na Volewijckers wel eventjes pakken. Ja, vergeet het maar: een uiterst loom, ongeïnspireerd spelende ploeg kreeg ook hier met 92 een pak slaag. We hebben het nu alleen maar aan onze zegereeks in de eerste tien wedstrijden te danken, dat ons ondanks die twee achtereen volgende nederlagen toch maar weinig kan gebeuren. Op zaterdag 26 juli volgt de wedstrijd tegen HHC (die is dus al gespeeld, als dit clubblad verschijnt) en we zijn er van overtuigd, dat we in deze wedstrijd toch het kampioenschap zullen behalen. Het is voor het eerste negental van Ajax dit jaar een zeer goed seizoen, ondanks de teleurstelling van die twee nederlagen. Van de eerste wedstrijd af bewees Ajax onder de nieuwe leiding van een coach als Herre Kok zijn grote kracht, waardoor we alle andere ploegen al spoedig ver achter ons lieten. We laten hier de uitslagen van de eerste tien wedstrijden volgen: AjaxCeleritas 65 Giants DiemenAjax 813 AjaxOnze Gezellen 187 HCTIW—Ajax 6—8 AjaxVolewijckers 105 HHCAjax 28 AjaxNeptunus 30 CeleritasAjax 317 AjaxGiants Diemen 153 Onze GezellenAjax 314 Hieruit blijkt overduidelijk de kracht, maar ook de zwakte van ons team. Aanvallend, aan slag dus, deelden onze spelers enorme klap pen uit en misschien juist daardoor, vertrouwend op die kracht-aan slag, werd de verdediging veel te veel verwaarloosd en onnodig vele punten cadeau gegeven. Dat was het nu juist, wat vooral in de thuiswedstrijd tegen HCTIW brokken maakte: het zeer slechte veldspel werd aanleiding voor de grote nederlaag, die daardoor zelfs verdiend was. Stel u voor: mede door dat slechte veldspel stonden we in de 5e inning met liefst 70 achter, maar toen ge beurde het opeens. Ajax kwam aan slag los, punt na punt werd ingelopen en nog in diezelfde inning stonden we met 97 voor! Dat betekent bij honkbal in de meeste gevallen, dat je de wedstrijd in je zak hebt, ook en vooral, omdat de tegenpartij een morele dreun te pakken heeft. Maar HCTIW kwam terug, onze ploeg liet door dat slechte veldwerk de tegenpartij terug komen en voordat iemand het zich realiseerde, stonden we al weer hopeloos achter. Maar goed, uitgaande van ons vertrouwen in ons eerste negental nemen we dus maar aan, dat Ajax toch kampioen van de eerste klasse gaat worden (c.q. is geworden). Daarmede zijn we er echter nog niet, want daarna zullen er dan twee (eventueel drie) promotie wedstrijden tegen de andere eerste klasse-kampioen (Terrasvogels) gespeeld moeten worden. Dat worden twee moeilijke wedstrijden, omdat Terrasvogels een zeer enthousiaste, nimmer versagende ploeg heeft, die tot het einde toe blijft knokken en d'ie iedere zwak heid van de tegenpartij uitbuit. En die zwakheid is en blijft ons veldspel, zodat van de afloop van deze wedstrijden, die waarschijn lijk pas op 23 en 30 augustus gespeeld zullen worden, niets te voorspellen is. Maar dat ons eerste negental er alles op zal zetten om de zo fel begeerde promotie naar de hoofdklasse te verwezen lijken, is zeker. De kwaliteit er voor is ook aanwezig. In 1970 bestaat de AFC „Ajax" zeventig jaar. Wat zou nu mooier zijn dan dat in dat jaar voetballend Ajax weer de hoogste titel zal grijpen en honkballend Ajax in de hoogste klasse speelt? Misschien heel misschien kan dat honkballend Ajax dan in 1971, wanneer de honkbalafdeling vijftig jaar bestaat, ook de hoogste titel be machtigen. AJAX 2 Over het tweede negental, dat in de hoogste reserve klasse speelt, kunnen we helaas niet zulke goede berichten laten horen. Met uit zondering van Sparta 2 en UW 2 doen de andere zes ploegen niet veel voor elkaar onder, hetgeen inhoudt, dat op dit moment al die zes ploegen nog in degradatiegevaar verkeren, ook Ajax 2 dus. Helaas zijn één of twee wedstrijden onnodig verloren gegaan en die verspeelde punten zouden wel eens erg duur kunnen zijn. De hoop om de degradatie te ontlopen hebben we echter nog lang niet op- 3 sportartikelen sportieve confectie speelgoed camping

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1969 | | pagina 3