acht verliespunten hebben zij de titel, ten koste van Ajax, naar zich toe getrokken. Deze laatste ontmoeting zou bij Ajax-winst een beslissingswedstrijd hebben opgeleverd. Het mocht echter niet zo zijn. Twee uitstekend voetballende elftallen èn de eminent leidende scheidsrechter Vermij uit Hilversum, hebben de toeschouwers dikwijls in verrukking gebracht en in spanning laten zitten. Ajax trad wat gehandicapt aan; het moest nl. Boogaard en v. Beek (geblesseerd) missen. Aan hun vervangers, Ruisendaal en F. Grooten'boer, heeft de 00 eindstand echter niet gelegen Ondanks de slechte toestand van het terrein, enkele plassen zorgden soms voor wat hilariteit, stond de wedstrijd op een technisch goed peil. Beide teams pasten zich wonderwel vrij snel aan deze omstandigheid aan. Voor rust bleken de defensies onneembare vestingen. Beide keepers behoefden dan ook weinig handelend op te treden. Bepaald jammer was het dat de voor treffelijk op dreef zijnde Tjepkema en v. Breevoort hun stuwende werk niet zagen afgerond. De tweede helft is grotendeels voor Ajax geweest. De veelal weinig ruimte latende Elinkwijk-defensie kon zich soms ternau wernood handhaven, maar met kunst en vliegwerk hield zij stand. Wat Ajax ook probeerde, zelfs in het laatste kwartier met aanvoerder v. d. Stoel in de voorste linie, het vermocht niet ge lukken. Zeven minuten voor tijd verrichtte Schalm de redding van zijn leven door «en „zeker" doelpunt te voorkomen. Drie minuten later voltrok zich het drama over Ajax, toen een van onze spelers een „droomkans" om zeep hielp, waarmee een beslissingswedstrijd verkeken was. Het bleef derhalve 00 in een spectaculair duel. CAS BOLLEN IN MEMORIAM In de leeftijd can 60 jaar, overleed op zaterdag 8 juni jl. ons lid van verdienste, tevens oud-bestuurslid PIET VAN REENEN Een treurig bericht, dat vooral de ouderen in de Ajax-gelederen bijzonder aanspreekt. Piet was door de jaren heen hij zou dit jaar zijn 40-jarig lidmaatschap herdenken in de Ajax-kringen een zeer geziene en in de Nederlandse voetbalwereld populaire figuur geworden, wiens verdiensten voor onze club, waarvoor hij werd onder scheiden, vooral op 'het groene veld lagen. In 1929 uit het Utrechtse UW tot Ajax toetredend, loste hij door het bezetten van de centervoorplaats een voor Ajax sinds jaren beklemmend probleem op. En hoe Piet bleek een „raspaard" te zijn, een fenomenale aanvalsleider, die uit zijn beide schietgrage benen, waarvan vooral het linker „dodelijk" was, de meest fraaie en onvergetelijke doelpunten kon toveren .terwijl hij daarnaast eveneens zowel letterlijk als figuurlijk zijn „kop" voortreffelijk gebruikte. Is in de annalen van de Ajax-historie de periode 1929-1939 al eens beschreven als Ajax' „Gouden Eeuw", onverbrekelijk is aan deze succesvolle tijd de naam van Piet van Reenen ver bonden. Een pracht middenvoor. De voortreffelijke spelerscomhinaties, die Ajax twee decennia lang kon voortbrengen, hadden in hem een afronder, een schutter van buitengewone kwaliteit. Na zijn geweldige voetbalcarrière werd het enige tijd stil rond Piet, mede als gevolg van het feit, dat hem nu eenmaal de tegen slagen des levens niet gespaard bleven. Daarna dook hij weer regelmatiger in het clubleven op om niet zo lang geleden een tweejarige functie als bestuurslid voor het betaalde voetbal te beëindigen, terwijl hij thans nog deel uitmaakte van de Ledenraad. Een ernstige ziekte tastte zijn lichaam aan en, helaas, deze strijd moest hij verliezen Onze gedachten gaan uit naar zijn vrouw, beide dochters en anderen, die hem zeer na aan het hart lagen. Wij wensen hen de kradht, dit grote verlies te dragen. Het moge hen daarbij, naar wij hopen, een troost zijn dat Piet voor Ajax en zijn vele vrien den als een onvergetelijk clubgenoot in de herinnering zal blij ven voortleven. Beste Pieter, rust in vrede. T. M. AJAX 5 Opstelling: Andriese v. Akkeren Slager Pijbes De Vries Rodenburg Harms Bouwman Lissauer Rein Speijer uit tegen Rivalen 2 Na Ajax 4, is het vijfde er ook in geslaagd het kampioenschap te veroveren. Door het gehele seizoen vrij constant de punten te verzamelen, hebben ze de titel weten te prolongeren. In een té harde laatste wedstrijd zag het er aanvankelijk niet naar uit dat Ajax een grote overwinning zou behalen. Maar in de tweede helft wist ons elftal de zwakte van de tegenstander (geen conditie) uit te buiten. Voor rust waren de partijen goed tegen elkaar opgewassen. Ajax scoorde de openingstreffer door Rodenburg, na een goede dieptepass (10). Over en weer werden daarna enkele goede kansen gemist, zodat de rust met een minimale voorsprong voor Ajax inging. Toen Rivalen kort na de hervatting gelijk maakte, doordat doelman Slager de bal na een schuiver niet geheel onder controle kreeg, besefte Ajax dat het alleen door een hoog tempo Rivalen op de knieën kon krijgen. Binnen 15 minuten werd het overwicht dan ook uitgebuit door goals van v. Akkeren en Lissauer (3x). Ajax geloofde het hierna wel en aangezien Rivalen de kracht niet meer opbracht om terug te slaan, kwam er in de stand (15) geen verande ring meer en konden de bloemen tevoorschijn worden gehaald. CAS BOLLEN AJAX 6 Ajax 6 is geen kampioen geworden, maar de vierde plaats in deze zware competitie is m.i. iets, waar men zeer tevreden mee mag zijn. Wanneer in het begin van de competitie niet zoveel punten waren verspeeld, doordat steeds met een sterk ge wijzigd elftal moest worden aangetreden, dan was Ajax 6 na de promotie van het vorige jaar, beslist weer kampioen geworden. De laatste acht wedstrijden leverden even zo vele overwinningen op en vooral de 40 op AFC, een revanche voor de eerder ge leden nederlaag met dezelfde cijfers, mocht er zijn. De laatste competitiezondag tegen TDO leek aanvankelijk weer op een smadelijke nederlaag uit te lopen, 02 bij de thee. Na de rust werd door A. Post en invaller C. Bollen het midden veld in bezit genomen en dat leverde drie treffers op. Eerst scoorde C. Bollen uit een indirecte vrije trap met een diagonaal schot en even later mocht hij via een strafschop de gelijk maker produceren. De mooiste treffer scoorde tenslotte Leven dig, die uit een voorzet van Mortel met een kopbal de doelman de verkeerde kant op stuurde. Rest mij tenslotte allen een prettige vakantie toe te wensen en de hoop uit te spreken, een ieder het volgend seizoen weer vol animo op de velden aan te treffen. W. HEISTERKAMP 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1969 | | pagina 9