Rotterdamse zijde het eerste contact met Ajax is gezocht waarbij te kennen werd gegeven dat men bereid was Van Beveren naar ons te willen laten overgaan, als wij dan een bepaalde speler toestemming zouden geven voor Sparta uit te komen, een en ander met in achtneming van een financiële „bijtrekking". Bij een verdere bespreking met bovenge noemde heren èn Van Beveren bleek ook, gezien de bepalingen in het contract dat laatstgenoemde bij ons zou krijgen, dat Van Beveren zich bij ons geweldig kon verbeteren; dit niet door zo'n hoog sa laris en/of dito premies van Ajax, maar voornamelijk door de lage beloning bij Sparta. In deze bijeenkomst heb ik, toen, hoe dan ook, geen overeenstemming te verkrijgen was, tegenover beide Sparta-bestuursle- den alsook Jan van Beveren als mijn me ning te kennen gegeven dat hij (v.B.) geen proces moest overwegen teneinde zijn zin door te drijven, aangezien dat hemzelf zowel als Sparta en Ajax, ja het gehele Nederlandse voetbal zou schaden. Ik ben zelfs izo ver gegaan de heer Jos Coler te vragen, zijn diensten aan te bie den om een conflict SpartaVan Beve ren te voorkomen. Op dit moment kan niet gezegd worden hoe alles af zal lopen, doch het leek mij goed u het bovenstaande te doen weten. Uit het B-elftal gaan een drietal spelers elders hun geluk beproeven. Arie van Eyden, Heineman en Theo van Wijk gaan het Ajax-shirt verwisselen; eerstgenoem de voor dat van RCH, de beide anderen voor de Vitesse-kleuren. Ook aan hen een dankwoord en veel suc ces in de verdere voetballoopbaan. Zo is, wat de spelers betreft, de stand van zaken op heden. Nog een scheidende figuur: trainer Cor Brom, assistent van Rinus Michels en voornamelijk belast met het B-elftal, gaat bij Vitesse Frans de Munck opvolgen. Cor, ook jij hartelijk dank voor alles. Het prachtige resultaat van het afgelopen sei zoen, nl. het kampioenschap van ons B- elftal, is wel een waardig afscheid. Ook voor je vrouw onze hartelijke groeten en veel succes. Dan moge ik 'tot besluit tegen alle schei denden nog zeggen: vergeet niet bij ge legenheid het Ajax-huis nog eens te be zoeken. Wat ons betreft, het „welkom" is er bij voorbaat! Verder kan ik u nog vertellen dat B-speler Krol'l een A-contract heeft gekregen, ter wijl Dennis Tjepkema, uit Ajax 3, in het betaalde voetbal is opgenomen (B-con tract). Ik noemde zojuist al even het kampioen schap van ons B-elftal. Een prachtig suc ces. Niet alleen de wijze waarop de titel behaald werd, doch verheugend is verder de deelname aan de eredivisie voor re serve-elftallen, die het volgend seizoen van start gaan. Een wijs besluit van de KNVB dat m.i. zeker zijn vruchten zal af werpen. Dat Ajax 3 het net niet haaide, is spijtig. Wat echter wei als winst kan worden aangemerkt, is het feit dat er krachten in dit team aanwezig zijn, die de aan dacht trekken en waarvan wij in de toe komst nog plezier kunnen beleven. Ajax 4 en Ajax 5 beide als no. 1 over de eindstreep, jongens het is geweldig. Mijn complimenten. En als ik dan verder zie dat Ajax 6 op de vierde plaats eindigde in een voor dit team zware afdeling, dan kan geconstateerd worden dat alle elf tallen tot beste prestaties kwamen. Het zou enorm zijn indien alle krachten zich het aanstaande seizoen voor een her halen van de hoogste titel, of dan behalen daarvan zouden inzetten Ajax bestaat volgend jaar immers 70 jaar! Mag ik tenslotte de Amateurcommissie vanaf deze plaats ook feliciteren met de behaalde successen, trainer incluis, en hen danken voor 'het vele werk dat 'in de afgelopen maanden wederom werd ver richt. U zult het mij zeker niet kwalijk nemen indien een speciaal woord van waardering wordt gericht tot secretaris Wim Sohoevaart. Geen seizoen zonder meerdere jeugdkam pioenen. Bravo, jongelui. Er wordt wel eens gedacht dat het bestuur voor de re sultaten der juniores minder aandacht heeft Ik wil hier met nadruk verklaren dat niets minder waar is. Uiteraard vraagt vooral de functie van het dagelijks be stuur veel tijd; maar de heer Kraan is, waar hij ook maar aanwezig kan zijn. Ook hier mijn gelukwensen aan de kam pioenen, alsmede complimenten aan alle elftallen voor de behaalde resultaten. Hun aandacht vraag ik tevens voor het volgend (jubileum-) jaar Dank aan de heren van de Jeugdcommis sie, trainer e.a. voor hun prachtig werk, dat onze grote waardering heeft. Ik moge dan besluiten allen commissie leden e.a. te bedanken voor 'hun 'krach ten die zij dit afgelopen seizoen weer voor Ajax hebben ingezet, leder op zijn terrein besteedde weer bijzonder waarde volle en zo gewaardeerde aandacht aan onze cluib. Vertrouwende dat zij voorlopig hun taak zullen willen en kunnen voortzetten, zie ik dit als een belangrijke basis voor de naaste toekomst. Als i'k daarnaast dan van Rinus Michels verneem, dat in de jeugdsector meerdere .talentvolle spelers ronddartelen die, bij een juiste ontwikkeling, in de nabije jaren van zich zullen doen spreken, dan is er alle reden om energiek en vol vertrouwen verder te gaan. J. VAN PRAAG De jonge Ajax-combinatie, die tijdens het toernooi van Inter Milan, zo uitstekend voor de dag kwam 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1969 | | pagina 5