van de voorzitter Het overlijden van Piet van Reenen heeft ons allen diep getroffen. Hij was een bij zonder fijn Ajacïed! In vroegere tijden, nader aan te duiden als: onze jonge jaren, was ik en ook Piet opgenomen in een vriendenploeg die met elkaar, vooral als (zomers) Soc cer sliep, met volle teugen van de prettige kant des levens genoot. Veel later zijn Piet en ik nog wel eens in die goede-oude-tijd teruggedoken Met plezier. Ook aan de periode, dat hij als bestuurs lid voor het betaalde voetbal zijn goede krachten aan Ajax gaf, bewaar ik de bes te herinneringen. Redacteur Middendorp herdenkt ,,goaltjes Piet", de populaire naam in zijn glorie- jaren, verder in een In Memoriam". Met mijn diepe deelneming aan zijn vrouw, dochters en verdere naasten, wil ik eindigen. Beste Piet, rust in vrede. Gezien de thans „heersende" vakantietijd neem ik direct aan dat de voetballerij bij de meesten uwer momenteel „geheid buitenspel" staat en dat u, genietende van de zo verdiende rust, omlijst door heerlijke zee- en/iof boslucht, beschenen door een stralende zon, nog geen gedach te hebt aan het nieuwe seizoen. Houwen zo Straks, van augustus tot volgend jaar juni, dus zo'n 11 maanden lang, heeft „Soccer" u weer te pakken. Maar wat de gang van zaken bij Ajax aangaat, zult u zeker op de hoogte wil len blijven. Gaarne zou ik daarover hier iets willen zeggen. Want, al of geen va kantietijd, organisatorisch staat het in onze club nooit stil. Dat begint eigenlijk al in de tweede helft van het oude sei zoen, dan komt het nieuwe al op papier! Regeren is immers vooruitzien! Uit de Pers is u bekend geworden, dat wij nieuwe spelers hebben aangetrokken: Dick van Dijk afkomstig van Twente, Nico Rijnders uit Go Ahead en Tom Sönder- gaard, Deen van geboorte, voorheen uit komende voor Rapid-Wien. Tenslotte traden de amateurspelers Hu- sers (ex-AFC) en Dronkers (ex-BVV) tot onze betaalde gelederen toe. Een hartelijk welkom voor al deze new comers. En veel succes! Zo waren er naast deze „komenden" ook de „gaanden": uit de selectie van ons eerste elftal namen Theo van Duivenbode en Inge Danielsson afscheid. Eerstge noemde gaat volgend seizoen zijn geluk proderen bij Feijenoord, terwijl Daniels son naar zijn „oude liefde" in Zweden terugkeert. Klaas Nunïnga zal volgend seizoen de DWS-kleuren verdedigen. Allen wil ik langs deze weg gaarne dan ken voor hetgeen zij bij Ajax gepresteerd hëbben. Dat was voor Theo en Klaas, die lang bij ons waren, heel wat, als we even de zo succesvolle achter ons liggende vier seizoenen de revue laten passeren. En in de anderhalf jaar dat Inge in de Ajax- gelederen optrad was er naast de kritiek soms wel terecht echter ook het feit dat hij grote daden verrichtte. Den ken wij b.v. maar aan zijn doelpunten- produktie in de laatste wedstrijden die ons in 1968 het landskampioenschap brachten, terwijl nog recent zijn schut- terscapaciteiten tegen Benfica in de her innering liggen. Het ga hen allen goed. Veel geluk! In het kader van de transfers was er ook nog de zaak-Van Beveren. Mede naar het geen daaromtrent hier en daar in de Pers is gezegd, stel ik er prijs op hier het vol gende te verklaren: het is beslist niet waar Alg. Dagblad!! dat wij Van Beveren het eerst rechtstreeks, zonder overleg met Sparta, zouden hebben bena derd. Integendeel! Ik kan hier geen namen noemen, maar de Sparta-bestuursleden Van Rijn en Aarsen, waarmede wij onder handeld hebben, weten dat in deze van Ajax wint het Blauw-Wit-toernooi. Uitreiken van de beker Ajax-glorie bij het Blauw-Wit-toernooi Trainer Cor Brom, met beker en al, op de schouders. 4

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1969 | | pagina 4