kroniek Om met betrekking tot de competitie 1968-1969 het werk ten behoeve van de „statistiek" nog even af te maken: de hoop Feijenoord in de eindsprint toch nog te kunnen „pakken", ver vloog tegen PSV en thuis nog wel toen we met 12 in de minderheid bleven. Feijenoord en Twente kwamen er welis waar niet beter af (op één dag nederlagen van alle topploegen) maar toen de damp was opgetrokken, bleek toch dat de Rotter dammers er alsnog het meeste profijt van -trokken in het bijzonder door ons verlies en nu met minder zenuwen op het kampioenschap konden afstevenen. Hetgeen ook geschiedde. Alsnog zij het wel wat laat onze felicitaties aan de Rot terdammers, waaraan we inmiddels die met betrekking tot de „doublé" KNVB-beker toevoegen. Onnodig te zeggen dat wij daarbij tevens alle goede wensen uiten voor de a.s. deel name in de Europa Cup-strijd; op 8 juli a.s. is hiervoor alweer de loting. De eindstand vindt u elders afgedrukt. Wij maken er u op attent dat zélfs in de bovenste helft de verschillen wel weer groot waren. Voor een verbetering van het spelpeil in zijn algemeen heid inderdaad minder opwekkend. Wat aan de andere zijde wel als „plus" genoteerd kan worden is, dat de spanning in de top dit jaar niet alleen het duo Ajax en Feijenoord gold; Twente speelde lang als „Dritte im Burtde" mee, terwijl naast een mis schien wat wisselvallig, maar toch altijd moeilijk te bestrijden Go Ahead, vooral in de tweede helft PSV zich ook eindelijk weer eens als belangrijke figuur aandiende. Hetgeen we zo als hierboven reeds vermeld aan den lijve moesten onder vinden. Fortuna-Sittardia-Combinatie alsmede Volendam zullen het 't völgend jaar een trapje lager moeten proberen. SVV en good-old Haarlem, vroeger in de pure amateurtijd bekende eerste klas- sers, doch nu in de betaalde sector als new-comers te beschou wen, nemen de opengevallen plaatsen in. Heren, van harte wel kom in de arena. We hopen gaarne dat u voornemens bent als een waardige deelnemer aan de Nederlandse top klasse VOET BAL te spelen. Aan FSC en de mannen uit de paling-omgeving veel succes toe gewenst bij het heroveren van het verloren terrein. In de huidige transfer-periode is ook de naam Ajax een paar maal ter sprake geweest. Theo van Duivenbode ging ons verlaten (naar Feijenoord; dat is dus volgend seizoen weer Europa Cup, Theo), Inge Danielsson keerde terug naar zijn oude omgeving in Zweden en Klaas Nuninga tekende een contract bij stadgenoot DWS. Ook in Ajax B werd afscheid genomen: hier waren het Arie v. Eyden (naar RCH), Heinemann en Van Wijk (beiden naar Vitesse). Over deze Arnhemse club gespröken: daar ging nog een ons bekende zijn krachten beproeven, nl. trainer Cor Brom. Zulks in de plaats van de naar België vertrokken Frans de Munc'k. Cor, we zouden zo zeggen: juist nu het Vitesse dit jaar net niet gelukt is het „Walhalla" binnen te treden, ligt daar voor jou een mooie taak Veel succes. All the best, ook voor je gezin. Alle heengaan geschiedde in de beste harmonie. Toch, zonder nu sentimenten op te roepen, staan we bij het vertrek van Theo, Klaas, Inge, Arie, Cor e.a. wel even stilDat ging echt velen niet zo maar langs de kouwe kleren Immers al zovele jaren in de Ajax-gelederen. In lief-en-leed We kunnen nu natuurlijk wel beweren dat het prof-voetbal nu eenmaal „keihard" is en zonder aanzien des persoons gehandeld moet worden enz. enz. Dat is waar. Beslist geen ongelijk voor dit betoog. Doch niettemin Het ga hen allen goed. Vrienden, geluk en voorspoed. Ook voor ega resp. gezin. En vergeet de Middenweg niet Wees altijd welkom. Naast de „gaande", ook de „komende" man. Dick van Dijk uit Twente en nog een „oosterling" Nico Rijnders uit Go Ahead kwamen met de Deen Tom Söndergaard (thans ex-Rapid-Wien) onze top versterken, terwijl de B-sector als new-comers begroette de amateurs Husers (ex-AFC) en L. R. Dronkers uit BW. Heren, hartelijk welkom en moge uw komst naar onze club voor alle partijen aan de verwachtingen voldoen. Tenslotte zij uit het „betaalde gebied" nog medegedeeld dat B-speler Kroll een A-contract kreeg en dat Dennis Tjepkema de amateurs verliet voor een verbintenis op ,,B"-basis. Beiden in deze gewijzigde omstandigheden ook veel succes toegewenst. Door het vertrek van Cor Brom is nu jeugdtrainer Grijzenhout benoemd tot assistent van hoofd-trainer Rinus Michels, terwijl oefenmeester Bob Haarms, die tot nu toe de zorgen over de amateurs had, de juniores gaat trainen. Dan is voor de amateurs de heer Buskermolen aangetrokken; de heer B. is niet helemaal onbekend in onze gelederen; hij heeft nl. vroeger in Ajax ge speeld. Alle heren onze gelukwensen met hun promoties en een welkom alsmede het nodige succes aan het adres van de heer Busker molen. Zo, dat was dan het een en ander omtrent spelers c.q. elftallen en aanverwanten uit de weliswaar niet alles overheersende, maar toch wel bijzonder belangrijke sector: Betaald Voetbal. Over mutaties etc. betreffende de amateur- en jeugdafadeling in het volgende clubnieuws meer, zoals gebruikelijk onder het hoofd „Officiële Mededelingen". Ajax B behaalde in haar afdeling glansrijk het kampioenschap. Onze gelukwensen. En als u straks een blik werpt in hetgeen „Secco" daarover nog schrijft, zult u uit de cijfers kunnen con cluderen, dat de Reserves zonder enige reserve de titel ver overden. Een leuk ,,eind"-resultaat voor de scheidende Cor Brom, die ook op de schouders werd genomen (zie foto) bij gelegenheid van de door de Ajax-jeugd gewonnen eerste prijs in het sterke Blauw-Wit-toernooi. Ajax 3 miste nét de boot. Jammer. Volgend seizoen beter. Ge lukwensen aan no. 1, hier: Elinkwijk 3. Ajax 4 en Ajax 5 beide: KAMPIOEN! Heren, proficiat! Keu rig gedaan. Mede gelet op het feit dat Ajax 6 als vierde eindigde, menen wij dat de Amateurcommissie op een uitstekend seizoen kan terugzien. In ieder geval complimenteren wij spelers en com missieleden met de bereikte resultaten. En een extra pluim voor de ijverige secretaris en onze trouwe medewerker Wim Schoe- vaart. De jeugd Ook dit jaar weer verschillende afdelingskampioenen; wij ver wijzen u hiervoor naar hetgeen J. H. H(elman) daarover te zeggen heeft. Al met al menen wij dat de Jeugdcommissie 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1969 | | pagina 2