0 Penny van den Kan sportspecialisten SPORTMAGAZIJN 10 VESTIGINGEN Wij leverden de complete uitrustingen voor vele verenigingen en scholen. Onze beide elftallen slaagden er in beslag te leggen op de 2e prijs. Een leuk resultaat, vooral wanneer men bedenkt, dat Ajax de twee concurrenten: Feijenoord en Sparta, achter zich liet. Winnaars werden de pupillen van de organiserende vereniging CVV, welke sympathieke Rotterdamse amateurclub alle lof dient te worden toegezwaaid voor de fijne ontvangst en voor treffelijke organisatie van dit aantrekkelijke toernooi. Vanzelfsprekend legden de Ajax- en Feijenoordpupillen veelvul dige contacten met elkaar. Er werden foto's genomen, waarop de jongste jeugd van beide Nederlandse „voetbalgrootmachten" (izoals een sportjournalist onlangs eens opmerkte) „hand in hand" en broederlijk verenigd prijken. Zelfs wisselden de „he ren" shirts uit. Dat belooft wat voor de toekomst. Beide leiders, de heer C. C. Kamlag en ondergetekende, hadden een in alle opzichten geslaagde dag aan de boorden van de Maas. En het was heerlijk weer Tegen de avond bracht Maarse Kroon ons weer in de veilige Ajax-haven. Onze pupillen, een „slordige" 25 knapen, zongen onderweg het hoogste lied. Zonder twijfel een ode aan een heerlijke dag. J. H. H. AJAX JEUGD TE GAST BIJ INTER MILAN In april jl. kreeg onze jeugdcommissie van Inter-Milan de ver erende uitnodiging met een jeugdelftal in een internationaal toernooi te komen spelen (reis per vliegtuig) op 1 en 2 juni 1969 in het San Sirostadion. De verdere deelnemers waren behalve Ajax-Amsterdam en Inter-Milan verder: Dukla-Praag en Juventus-Turijn. Deze uitnodiging werd natuurlijk gaarne aangenomen. Dat was voor de jongens en ook natuurlijk de leiders een be levenis. Voetballen in het San Siro-stadion. Reeds de vliegreis was voor de jongens een uitzonderlijk iets, want de meesten hadden nog nooit gevlogen. Het vertrek naar Italië was bepaald op zaterdag 31 mei 1969. Aangezien alleen spelers mee mochten doen die op of na 1 sep tember 1952 geboren waren, werden er 14 jongens uitgekozen uit de A- en B-jun'iores. Om kwart overv ier vond het vertrek van Schiphol plaats. Dat betekende om 3 uur verzamelen in de vertrekhall. De meeste jongens waren echter al veel vroeger aanwezig Na het afscheid van de vele familieleden, die spelers en leiders uitgeleide deden, werden in de winkels op de Luchthaven nog inkopen gedaan. Daarna was het instappen geblazen voor: Ombre, R. F. Visser, Groeneveld, v. Dord, Simons, Hogeboom, Zonderman, Baas, Kalkhoven, Janmaat, Kleton, Van der Ham, D. H. Visser, Haanstra, de heer Boerirog (leider), de heer Kraan (als bestuurslid), de heer Grijzenhout (trainer) en de heer Van Genderen (leider). Na een voorspoedige vliegtocht landden wij om 6 uur op het vliegveld van Milaan, hartelijk verwelkomd door de leiders van Inter-Milan. Na de kennismaking stapten wij in een gereed staande autobus, die ons naar het hotel bracht. 's Avonds na het eten werd er nog een uurtje gewandeld en daarna moesten de jongens naar bed om de volgende dag fit aan de strijd te kunnen deelnemen. De leiders waren uitgenodigd in het clubgebouw van Inter om, onder het genot van een drankje, nader kennis te komen maken, 's Zondags moesten we pas om half zes in het strijdperk tegen Inter-Milan. 's Morgens kregen de jongens eerst nog een lichte training. Er stond een autobus ter beschikking om ons naar het veld te brengen. Ja, de organisatie was perfect, terwijl daar naast de leiders, die door Inter aan ons toegevoegd waren, alles deden om het ons naar de zin te maken. Geweldige men sen waren dat. Na het eten werd 's middags om 2 uur de reis vanuit het hotel naar het San Siro-stadion aanvaard. Om 4 uur nl. zou de wed strijd JuventusDukla beginnen en die wilden wij zien. Na aan komst bij het San Siro-stadion werd eerst de accommodatie bezichtigd. Wij stonden verbaasd. Dat was zó fantastisch. Zo iets moet men zelf gezien hebben. Een uur voor de aanvang van de wedstrijd moesten de jongens verzamelen in de kleedkamer; Ajax kreeg een eigen masseur toegewezen. Half zes het grote moment voor de jongens was gekomen De Ajax-jeugd besteedt het San Siro-stadion. De wedstrijd tegen Inter werd jammer genoeg met 21 ver loren, ofschoon Ajax niet de mindere was. We speelden zoals wij dat gewend waren: het echte Ajax-spel. Fris, goed samen spel, aanvallend. De Italianen in hun spel: sterk verdedigend en dan met uitvallen doelpunten maken. Dat is hun gelukt. Zij maakten één doelpunt meer en zo werd onze nederlaag een feit. Aangezien Dukla tegen Juventus 00 had gespeeld en Dukla door loting in de finale was gekomen, moest Ajax de volgende dag om half vier aantreden voor de derde of vierde plaats tegen Juventus. Ook deze wedstrijd werd verloren. Een 10 nederlaag. Er werd bij ons nog beter gespeeld dan tegen Inter. Maar on danks dat we sterker waren, bleven doelpunten uit. Juventus wist door een uitval in de laatste minuut een doelpunt te maken en daardoor de overwinning te bemachtigen. Derhalve een vier de plaats voor Ajax. Niettemin was het publiek, dat in grote getale aanwezig was (10 a 15.000!), van mening dat Ajax het beste voetbal had getoond. De eerste prijs werd gewonnen door In-ter, dat Dukla met straf schoppen versloeg, want de wedstrijd was ook na verlenging ge ëindigd in 22. Des avonds om 10 uur was de prijsuitreiking in het clubgebouw van Inter. Nadat de 1e, 2e en 3e prijs waren uitgereikt, keken wij elkaar aan, want op de tafel prijkte een enorme beker. Wij zeiden tegen elkaar: „Zou die prijs voor ons zijn?" Haast niet te geloven. Het leek de Europa Cup wel. En ja hoor, de aanvoerder van Ajax werd naar voren geroepen en kreeg die beker. Als wij in Amsterdam gezegd hadden, dat wij de eerste prijs hadden gewonnen, dan had iedereen het geloofd. U zult zeggen, dan waren die andere prijzen nog mooier en groter. Maar dat was niet het geval. Alleen de 1e prijs was werkelijk iets moois, doch de 2e en 3e waren normaal. Ook werden enkele spelers van Ajax onderscheiden. Ombre, Baas en D. H. Visser ontvingen een polshorloge als zijnde de beste voetballers van het toernooi en de heer Grijzenhout kreeg eveneens zo'n cadeau als de beste trainer. Alle spelers ontvingen verder een gouden herinneringsmedaille. Hierna vond nog een gezellig samenzijn plaats, waarna iedereen van iedereen om 12 uur afscheid nam. Voor de volgende dag sportartikelen sportieve confectie speelgoed camping 20

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1969 | | pagina 20