toernooien PATRO EISDEN (België) Voor de derde achtereenvolgende keer heeft een Ajax-combi- natie deelgenomen aan het 12e Internationale Jongerentoernooi georganiseerd door de Vriendenkring der Spelers van Patro. Ook dit jaar kon op de eerste prijs helaas geen beslag worden gelegd. Uitstekend voetbal en buiten het stadion een prima samenwerking tussen spelers en leiders hebben deze drie dagen tot een succes gemaakt. Zaterdagsmorgens vertrok het gezelschap vanaf het CS naar Sittard. Een daar gereedstaande bus bracht ons naar de plaats van bestemming. Welkom geheten door de voorzitter van de Vriendenkring", de voortreffelijke gastheer Bekkers, werden na de lunöh de hotelkamers opgezocht. De openingswedstrijd tussen Patro en Ajax eindigde na 2 x 20 minuten zoals hij was begonnen, 00. De twee ploegen waren goed tegen elkaar opgewassen en zodoende was er sprake van een spannende, maar bovenal prima partij voetbal. De tweede dag werd aangetreden tegen de Maaslandse selectie. Wederom een goede wedstrijd, die 1 minuut voor de rust in ons voordeel beslist werd door een treffer van Van Laar. Onze verdediging werd de 2e helft geducht op de proef gesteld, maar Oldenziel c.s. lieten zich niet verrassen. Een paar uur later was Rot Weiss Essen onze tegenstander. Tevergeefs hebben onze spelers in de eerste helft geprobeerd te scoren. Drie keer stonden lat en paal in de weg. Pas na de pauze kon het overwicht in een doelpunt worden uitgedrukt. Ruisendaal scoorde de winnende goal. Aangezien gelijk geëindigd werd met Patro, moest de laatste dag met strafschoppen beslist worden wie er in de finale kwam. Bij de tweede serie kon Patro juichen en moCht Ajax om de 3e en 4e prijs spelen tegen Diest. Inmiddels was De Vos over gekomen, daar diverse blessures 'het elftal behoorlijk hadden Uitgedund. Na een doelpunt van Van Laar en een schot tegen de lat was het vuur er een beetje uit en maakte Diest even voor tijd 11. Door een beter doelgemiddelde konden wij nog be slag leggen op de 3e prijs. Patro won in de finale met 20 van Waterschei. Een toch voor ons eervol resultaat als men bedenkt dat van de acht deelnemers Ajax de enige was die zonder betaalde spelers uitkwam. (De no. 10 van Rot Weiss Essen werd het vorige jaar om u een voorbeeld te geven voor 250.000,aangeboden.) Tenslotte werd v. Laar tot de beste speler van het toernooi uitgeroepen. Rest me alleen nog de organiserende vereniging te bedanken voor de gastvrije ontvangst en de uitstekende organisatie. Ver der de directie van hotel ,,De Valk" en hotel „Dupont" alsmede de pleegouders onze erkentelijkheid. De spelers die aan dit toernooi deelnamen waren: Schalm, v. Beek, Oldenziel, v. Breevoort, De Ridder, Fleysman, v. Laar, De Rooy, De Vos, Jurgens, R. Grootenboer, Happé, Ruisendaal, Gerritse, F. Post alsmede de heren Schoevaart, Been, Haarms en C. Bollen. ELINKWIJK Toen Elinkwijk 3 in de laatste wedstrijd binnen één minuut twee strafschoppen miste tegen Feijenoord 3, besefte Ajax dat voor de zoveelste keer penalties moesten beslissen wie de eerste prijs in de wacht zou slepen. Andermaal moest het onderspit worden gedolven. Feijenoord besliste dit toernooi tenslotte in zijn voordeel. De resultaten in dit goed georganiseerde evenement mochten er echter toch zijn; het derde en vijfde elftal werden poule- PATRO EISDEN. waar de zon geen verstek liet gaan v.l.n.r. de heren Been, Schoevaart en Bollen. PATRO EISDEN. De Ajax-combinatie - met leiders en trainer - die deelnam aan het Internationale Jongerentoernooi winnaar. Het verzwakte vierde stelde enigszins teleur. Ondanks de warmte en de duur der wedstrijden, 2x30 (3e), 2x25 (4e) en 2x20 (5e), werd op dit toernooi toch redelijk goed gevoetbald. Naast de organiserende vereniging waren ook ADO en Feijenoord onze tegenstanders. Onmogelijk u van alle wedstrijden een indruk te geven, zou ik willen volstaan met het noemen van de doelpuntenmakers en enige uitslagen. Ajax 5 20 tegen Feijenoord (Levendig 2x) 41 tegen ADO (Levendig 2x, Heisterkamp 2x) 00 tegen Elinkwijk Ajax 4 10 tegen ADO (De Ridder) 02 tegen Elinkwijk 18

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1969 | | pagina 18