jeugdoverzicht Ik weet 'bij benadering niet op welk tijdstip dit nummer van 'het Ajax-Nieuws bij u in de ibrievehbus zal worden gedeponeerd. Hoe dit ook zij, met het jeugdvoetbal is het voor het seizoen 1968-'69 in elk geval definitief gebeurd. Om aan een liedje van Willeke Alberti te denken: „Voorbij glijdt de tijd." Ons Ajax- stadion en de bijvelden zullen stil en verlaten zijn. Waar dan geen bal meer wordt geknald, want alle „knikkers" zullen onder de veilige hoede berusten van groundman Henk Angel. Wat de prestaties van onze jeugdelftallen betreft, moge het volgende dienen. Onze Al-juniores werden kampioen in hun afdeling. De beslis singswedstrijd tegen de kampioen van de andere westelijke af deling, DWS, werd door Ajax in Heiloo met 32 gewonnen, zodat dit Ajax-jeugdelftal in het weekeinde van 7 en 8 juni naar Zeist trok om te trachten de landstitel te grijpen. Dit laatste is helaas niet gelukt; we werden „vierde" achter Go Ahead, Feijenoord en FSC. Vaste leider was de 'heer C. v. d. Wal, die dit elftal met jeugd trainer, de heer Grijzenhout, in het afgelopen seizoen onafge broken begeleidde. Onze A2-juniores werden ook kampioen. Proficiat, mijne heren. Jeugdleider, de heer Ronday, was met dit elftal dan ook wel in zijn nopjes. Onze B1 behaalde dit seizoen ook de titel. Op een heerlijke lente-avond werd tegen Blauw-wit het kampioenschap bereikt. Onze gelukwensen, B1-juniores. Eerlijk gezegd hadden wij van dit team (waarin een aantal goede voetballers rondlopen) ook niet anders verwacht. De B4-juniores konden dit seizoen eveneens de kampioensvlag hijsen. Wij hadden aan dit B4-elftal een echt leuk team, dat veel doelpunten heeft gescoord. Wedstrijden waarin meer dan tien goals werden gemaakt, waren geen zeldzaamheid. En dan onze C-juniores. Begrijpelijkerwijze beginnen we met de C1. Dit team heeft net de boot gemist. Jammer, maar niets aan te doen. In de beslissende wedstrijd tegen Blauw-Wit moest ons elftal het zonder Paul Bijvank en René Stefels stellen en dat betekende een ernstige verzwakking van onze voorhoede. Paul Bijvank, de vederlichte linksbuiten, had enige dagen tevoren tijdens het ADO-toernooi in Den Haag zijn arm gebroken, terwijl René Stevens met zijn school op een werkweek was ergens in Nederland. Spelers van de C1, jullie hadden een leuk elftal, dat voor Ajax-begrippen goed voetbal speelde. Alleen was er de pech, dat zich in de beslissende fase van de competitie blessu res en absenties voordeden. Eén kritische opmerking wil ik echter nog wel plaatsen: minder praten is wel gewenst. De C2-juniores zaten er ook net naast. En dit was nu eens een elftal, waarin vrijwel niet werd gepraat, wat toch ook een winstpunt is. De C3-juniores werden wel kampioen. Dit is echter een verhaal op zichzelf. In het afgelopen seizoen mocht ik het genoegen smaken dit team regelmatig onder mijn hoede te hebben. De beslissende wedstrijd tegen de KBV Cl-juniores vond op Rieker- haven plaats. Onze C3 werd op deze avond kampioen, maar met jeugdvoetbal had deze ontmoeting niets maar dan ook niets te maken. In de allereerste plaats had de bond naar deze 'be langrijke jeugdwedstrijd een scheidsrechter afgevaardigd, die de scheidsrechtersfluit totaal niet hanteren kon. Beslissingen dorst hij niet te nemen dan nadat hij in discussie met de spelers (let wel: spelers tussen 12 en 14 jaar) was geweest. Langzaam maar zeker liep de wedstrijd hem uit de vingers, want het was een stug partijtje voetbal, waarbij een aantal ouders van KBV- spelers hun kroost tot nodeloos hard voetbal aanspoorden. Kortom, het werd een partij gooi- en smijtwerk, waar de honden geen 'brood van lusten. Op een bepaald ogenblik werd de uit stekend voetballende Peter Vermey, zonder dat er een bal in de buurt was, door een KBV-speler tegen de grond getrapt. En toen dreigde er tumult in en langs het veld uit te breken. Wijs op treden van een KBV-jeugdleider voorkwam gelukkig erger. Hier volgen de namen van de spelers, die dit verdiende kam pioenschap behaalden, t.w.: K. Schill, E. v. d. Water, P. Vermey, R. B. Albers, A. M. Eric'h, B. Hilhorst, G. F. Weppner, J. K. A. Rensen, F. v. d. Berg, P. Kipperman en F. Bruynesteyn. Bravo, jongens, ik heb met jullie een leuk seizoen gehad. De C4 en C5 kwamen net één of meer puntjes tekort om de 'kampioenstitel te grijpen. Jammer, jongens, want jullie hebben er echt je best voor gedaan. Resumerende is het dus zo, dat de A1 en 2, B1 en 4 en de C3 kampioen zijn geworden en de overige elftallen, t.w. A3, B2 en 3, Cl, 2, 4 en 5, de competitie beëindigden op de tweede plaats. Resultaten dacht ik, die er niet om liegen. Over toernooien zou ik bij wijze van spreken een half clubblad kunnen vullen. In de afgelopen periode zijn onze jeugdcommis sieleden hiervoor her en der getrokken. Wilt u even een paar losse flodders. Onze A-juniores naar Bremen, De Vole- wijckers en Gend't (bij Nijmegen). Onze B-jeugd naar Ludwigs- hafen, Berchem (België), Go Ahead en De Spartaan. De C- jeugd naar ADO, De Spartaan en Excelsior. En last, but not least onze pupillen naar De Spartaan en CVV in Rotterdam. Zo is het seizoen 1968-'69 voor 'het jeugdvoetbal aan het eind gekomen. De heren jeugdcommissieleden gaan nu wat relax-en aan het strand of op het water, in bos en hei of wellicht gaan ze langs het IJsselmeer achter een hengeltje zitten. Met onze trait d'tinion, de heer Kraan van de sectie amateurs in het da gelijks bestuur, hadden we ook in het afgelopen seizoen een prettige samenwerking. Het volgend jaar beginnen we weer met frisse moed. Mag ik besluiten namens de Jeugdcommissie alle Ajax-werkers een prettige vakantie te wensen. Al - regionale afdeling A Ajax 22 Velox 22 DCG 22 HVC 22 AZ '67 22 Alkm. Boys 22 Zaanlandia 22 NFC 22 ADO '20 22 Huizen 22 RCH 22 Velsen 22 J. H. H. 19 2 1 71—11 40 17 3 2 56—17 37 14 1 7 49—27 29 11 5 6 37—22 27 9 4 9 30—39 22 9 4 9 30—40 22 8 3 11 42—39 19 5 7 10 23—40 17 6 3 13 29—44 15 5 5 12 32—50 15 4 4 14 38—76 12 1 7 14 20—52 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1969 | | pagina 11