/amsteÏN ■jvm! ajacieden ontroerden overwinnaars DIT IS DE ll/IAN DIT IS Z'N BIER Het was toch even een ontroerend schouwspel. Sjaak Swart klopte precies 27 minuten na het eindsignaal van de Europa Cup-finale te Madrid op de deur van de kleedkamer, waarin de Milanezen nog nahijgden van het feestlawaai rondom de zo pas veroverde, tachtig centimeter hoge beker, die stond te blinken op de massagetafel. Swart wachtte in de deur opening en overzag het tafereel. Ongekle de Italianen, die pas uit het gezamenlijke bad waren gekomen en nog druipnat zich stonden af te drogen. Achter Sjaak Swart, keurig in de wijnrode blazer, grijze broek, het dasje op zijn plaats en met feilloos gekamde haren, de Ajacieden op een rij. Johan Cruijff stond tweede en duwde Sjaak Swart naar binnen. Alle anderen, met Rinus Michels op de vierde plaats, er achteraan. De Milanezen waren er verlegen mee. Ze stonden perplex. Want het hele Ajax-elftal plus trainer en reserves kwamen binnen het halve uur na hun ontgoocheling de overwinnaars stuk voor stuk de hand drukken. Een ontroerend schouwspel. En kele Ajacieden moesten op hun sukkel gang langs de gelukzalige, nog dampende Milanezen een brok in de keel wegslikken, toen de tegenstanders dit gebaar met een spontaan applaus beantwoordden. Michels keek zijn Italiaanse tegenspeler Rocco met een strak gezicht diep in de ogen, toen hij zijn handdruk vergezeld liet gaan met de wat schor uitgesproken woorden: ,,Mes félicitations". En daarna doorliep langs alle spelers van AC Milan. Ook langs degenen, die nog in het bad zaten, doch haastig opstonden en een zeephand toestaken. Het tafereel duurde nauwelijks drie minu ten. De Italianen beschouwden het duide lijk als een van de hoogtepunten op de voor hen zo feestelijke voetbalavond. (Uit het Algemeen Handelsblad) HET EINDE Dolgelukkige Milanese supporters. It's better to have played and lost Than never to have played at all! Waar mij zojuist vanwege de redactie van het Ajax-Nieuws de verheugende medede ling bereikte, dat mijn loon als medewer ker aan dat zo gewaardeerde orgaan re gelmatig aan de index-cijfers zou worden opgetrokken het betreft hier het zo geheten indexloon oftewel de glijdende loonschaal (u vergelijke bij voorbeeld prof. dr. J. E. Andriessen, Economie in theorie en praktijk, 1964, pag. 210) heb ik geen ogenblik geaarzeld deze ko pij te overhandigen waar zulks behoort, met name ten burele Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp. E. W. CATZ Amsterdam, op de negen en twintigste van bloeimaand 1969. hebben uitgeleefd. En dat ging dan aldus: 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1969 | | pagina 7