kroniek (finale...) EUROPA CUP 1969 voorbij! Bij het hoogtepunt van dit jaarlijks grote gebeuren in het Euro pese voetbal, te weten de FINALE: Ajax! Tegen AC Milan. Want zó was het uiteindelijk gelopen. Man chester United had geen kans gezien op Old Trafford de 20 nederlaag die de ploeg van Bobby Charlton in Milaan leed, on gedaan te maken. Het bleef bij een slechts 10 zege en dat betekende een eindstrijd tussen de ploegen van captain Bals en aanvoerder Rivera. Op 28 mei 1969 in het Barnebeu-stadion te Madrid. Hielden we, met de gedachten aan óns kunnen èn dat der Mila- nezen (op papier) met nóg zo'n groot Ajax-hart, dat hart ten aanzien van het eindresultaat wel een beetje vast, ergens gaven de herinneringen aan zóveel schitterende Ajax-prestaties aan leiding tot optimisme noem het hoop! AC Milan echterkwam, zag en overwon! U weet het allemaal nog zo goed als gisteren. Maar, terwille van de historie moeten we er toch nog iéts meer van zeggen. En laten zien zoals u bemerkt! Een Cupdroom ging voorbij. De sterren, die Rivera c.s. bij voor baat reeds waren, bovendien hier, in de Spaanse hoofdstad, in ongekend glanzende vorm, velden Ajax met 41. Een goed spelend Ajax. Absoluut. We waren veel aan de bal en gaven fraaie staaltjes voetbal weg, vooral op het middenveld en toonden een behoorlijke techniek. Maar in andere opzichten schoten we toch tekort tegen een dergelijk vakmanschap. Wat die lieden b.v. harder speelden, zonder nu direct ,,vuil of ge meen" te worden, dat hadden wij gewoonweg niet. Behalve een Vasovic Zoals kenmerkend voor deze situatie in de Pers werd opgemerkt ten aanzien van een onzer spelers: hij dacht als voetballer, de Italiaan als zakenman: geen risico, dan maar de noodrem". Bovendien zag daarbij scheidsrechter Ortiz de MendibiI veel door de vingers. O.i. wel eens wat té veel. Kwam het tweede Milan-doelpunt niet, toen Suurbier geblesseerd raakte en een vrije trap voor Ajax onbetwistbaar gegeven had moeten worden? Om nog een dwaling van de ,,ref" te memore ren: de vierde goal ontstond na een geval van buitenspel-uit- het-boekje! Maar goed, alles bij elkaar doet dit niets af aan het feit dat de zege AC Milan volkomen toekwam en wij een les leerden Hadden we in de internationale Pers in het algemeen niet zo'n beste beoordeling, er waren ook vele woorden van lof en waar dering, vooral voor de wijze waarop wij, ondanks de achter stand, waren blijven voetballen en daarmede de ,,show" voor de vele miljoenen kijkers tot de laatste minuut het aankijken vol komen waard maakten. Finale Fini! Na drie prachtige jaren op het hoogste Europese niveau thans niets. Rust. Om daarna energiek opnieuw te beginnen Een Cupdroom is voorbij! Een mooie droom was het, die we dankbaar zullen onthouden. Leve Ajax! T. M. DE FEL BEGEERDE TROFEE IN GELUKKIGE MILANESE HANDEN 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1969 | | pagina 2